Wybor ogrzewania

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸

7 maja 2019, 10:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Każdy wybiera takie ogrzewanie na jakie jest go stać. Takie jest moje stanowisko w tym wątku i zdania nie zmienię.

________________________________________________
projekt kawiarni

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2019, 14:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Chciałabym zapytać czy ktoś z Was korzystał z firmy https://gthpolska.pl/ogrzewanie-bielsko-biala / posiadają fajną ofertę jeśli chodzi o ogrzewanie w Bielsko-Białej. Stąd właśnie pochodzę i zastanawiam się nad systemem grzewczym w mojej firmie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 czerwca 2019, 12:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepszym sposobem na powstrzymanie ucieczki ciepła z budynku i zmniejszenie kosztów ogrzewania jest solidne ocieplenie budynku. Najskuteczniejszy jest styropian grafitowy, który cechuje się współczynnikiem przewodzenia ciepła na poziomie 0,031 W/mK, co czyni go najlepszym materiałem termoizolacyjnym. W ofercie Knauf Therm można teraz znaleźć płyty EPS z domieszką grafitu, które znajdują zastosowanie przy ocieplaniu wszystkich części budynku, od fundamentu aż po dach.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 czerwca 2019, 07:35

Zgadzam sie: good 0 bad

W wyborze ogrzewania bardzo mogą pomóc artykuły na ten temat dostępne na https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ My z mężem myślimy o ogrzewaniu gazowym i na ekogroszek. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji ale szczerze ogrzewanie gazowe kusi nas najbardziej.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 czerwca 2019, 09:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam powietrzną pompę ciepła i nie zamieniłbym jej na nic innego :) Wszystko od firmy Fonko, którą zresztą szczerze polecam. Urządzenie zrobione jest na zamówienie i jest bardzo wysokiej jakości.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 lipca 2019, 12:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja pamietam jak moi rodzice budowali dom 20-30 lat temu. Postawili wtedy na ogrzewanie gazem, miało być tanim  źródłem ciepła.
I było. Po kilkunastu latach okazało się jednak, że ceny gazu poszły w górę.
Zawsze decydując się na pewne rozwiązania, trzeba miec z tyłu głowy, że ceny na rynku też się zmieniają, tak jak zmienia się rynek....

Zgłoś | Cytuj | Link

12 września 2019, 12:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, by budynek cechował się niskim zapotrzebowaniem na energię konwencjonalną potrzebną do jego ogrzewania. Takie efekty można uzyskać, solidnie ocieplając przegrody zewnętrzne. Umożliwia to np. styropian grafitowy o najlepszych parametrach lambda 0,031 W/mK, który daje doskonałe efekty zarówno w budynkach nowych, jak i poddawanych renowacji. W ofercie Knauf Therm można znaleźć pełną gamę takich materiałów dedykowanych wszystkim przegrodom w budynku.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 października 2019, 22:10

Zgadzam sie: good 0 bad

jak ściany będą "ciepłe" to i na ogrzewanie będziemy mniej wydawać. Pompa ciepła w takich energooszczędnych domach na pewno się sprawdzi.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 października 2019, 12:37

Zgadzam sie: good 0 bad

O jak budujemy dom od zera to warto zainteresować się tematem pompy ciepła. A jeśli nie mamy dostępu do przyłączenia gazowego, można też rozważyć opcję ogrzewania na olej opałowy białystok.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 października 2019, 18:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Ponieważ kupiliśmy mieszkanie w kamienicy, w której nie ma gazu szukaliśmy rozwiązania jakim jest ogrzewanie elektryczne. Natknęliśmy się na ofertę Eco Partner https://www.najtanszeogrzewanie.pl/oferta.php i ich panele na podczerwień. Była to idealna opcja dla nas z której skorzystaliśmy. Zyskaliśmy komfortowe ciepło w dom i możliwość dostosowywania temperatury w każdym pomieszczeniu według upodobań naszej rodzinki.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 149 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Ocieplenie budynku Liczba postów: 221 Grupa: Ekologiczny... Odpowiednie ocieplenie jest zawsze bardzo ważne. Pod adresem: https://cels.pl/ocieplanie/piana/ podsyłam namiary na pianę PUR od marki Cels. Ci mają duże doświa...
  • Elektromobilość zasilana z fotowoltaiki - jak to d... Liczba postów: 3 Grupa: Ekologiczny... To bardzo ciekawy temat i myślę, że warto go śledzić, bo coraz więcej osób będzie korzystało z elektromobilności. Od siebie dołożę jeszcze ten artykuł https://s...
  • energooszczędny domcio Liczba postów: 87 Grupa: Ekologiczny... Ze swojej strony mogę Wam polecić ofertę firmy, z której sam skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli potrzebuje świadectwa energetycznego, to polecam Wa...
  • Pompa ciepła Liczba postów: 8 Grupa: Ekologiczny... Wydajność energetyczna pomp ciepła powietrze-woda w porównaniu do powietrze-powietrze może się różnić w zależności od warunków atmosferycznych i temperatury zew...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19171 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 357

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >