Wyciszenie ścian i podłogi - proszę o pomoc!

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

15 kwietnia 2010, 18:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich forumowiczów!

Potrzebuję pilnie pomocy w wyciszeniu mojego pokoju (kamienica), gdyż odkąd zacząłem pracować w nocy a w dnie sypiać non stop chodzę nie wyspany z powodu huku który funduje mi sąsiadka z dołu. Stara babcia ogląda telewizor na maksymalnej głośności i mimo że telewizor jest nie bezpośrednio w pokoju pode mną to jednak słyszę każde jedno słowo. Problem ten rozwiązują w znacznym stopniu stopery uszne, jednak gdy sąsiadka stuka w jej ściany jak grzebie coś w swoim kominku to rezonas słyszę doskonale mimo stoperów. Sypialnia jest środkowym pokojem w moim mieszkaniu więc z boków nic do mnie nie dochodzi, na górze również nic nie ma. Rozmawiałem już z firmą która dostarczy mi dźwiękochłonne okno i drzwi wewnętrzne do pokoju, pozostają tylko ściany i podłoga. Właśnie kończę usuwać parkiet, deski, legary i gruz z pod nich który pozostawili wcześniejsi budowlańcy i w tej chwili pokój wygląda tak:

[URL=http://img405.imageshack.us/i/img0364mv.jpg/][/URL]

Nie wiem jak fachowo nazywają się te "schodki betonowe" ani te "metalowe belki" wiszące na nimi, wmurowane w ściany i na których oparte były legary (byłbym również wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi je nazwać).

Oto odpowiedź którą dostałem od jakiejś firmy internetowej która dostarcza maty do wyciszenia stropu:

1.na legary nośne zamocować Akustalay 65
2.na legary nośne zabezpieczone Akustalay'em - zamiast desek ułożyć OSB
3.na OSB Akustalay 65
4.na to podłoga na pływająco (deska, panel wykluczony - jest zbyt cienki i pióro wpust nie wytrzyma)
5.wzdłuż sciany - między OSB a ścianą - zamocować profil przyścienny L

Akustalay 6,5mm, 15m2 rolka, 391,80 PLN netto/rolka
profil L - 2mb/1 szt, 4,51 PLN netto/szt

Prosiłbym o doradztwo jaki w tym przypadku byłby najlepszy sposób aby optymalnie wyciszyć podłogę i ściany, wszelkie prace w mieszkaniu sąsiadki odpadają.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 kwietnia 2010, 14:23

Zgadzam sie: good 0 bad

ja zrobił bym podłoge na legarach, legarki położył bym na belkach stalowych między nie wate, styropian odpada za duzo zabawy z nim by było i płyte na to i podłoge... nie ma co obciążać stropu za mocny to chyba nie jest... na sciany wata i regips albo panel... ja tak bym zrobił ale fachowiec musi to zobaczyć i wtedy doradzi widzac to przez komputer ciezko nie bedac tam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 sierpnia 2010, 15:07

Zgadzam sie: good 0 bad

A nie myślałeś o panelach wyciszających? Ostatnio oglądałem spot reklamowy nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba jest łatwodostępne w Praktikerze

Zgłoś | Cytuj | Link

4 sierpnia 2010, 00:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdjęcie jest bardzo „czytelne”.

Proponuję rozwiązanie kompromisowe:
Ponieważ akustycznie strop może być faktycznie dokuczliwy (hałas przenoszą belki stalowe bezpośrednio, jak i na ścianę), to wyrównałbym powierzchnię stropu warstwami wełny mineralnej twardej do poziomu 3cm ponad powierzchnię belek (te druty można usunąć). Na wypoziomowaną podłogę można położyć płytę (np.: OSB) i dowolną wykładzinę, najlepiej dywanową. Zakładam, że pomieszczenie jest suche.
Akustyka ścian, jeśli jest w cegle, nie warta jest wyciszenia (duży nakład, mały efekt).

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2010, 15:55

Zgadzam sie: good 0 bad

ja proponuj wyrównac podłogę na to wyłozyć płyty tłumiące na płyty mozna dać płyty OSB -wykładzinę/bądz panele jeszcze ważna sprawa - obciązenie stropu - plyty tłumiace maja dość wysoka gramaturę a więc są ciezkie i beda obciązac strop.
płyty tłumiace np na bazie kauczuku syntetycznego (uzywane do tłumienia dżwieków w pojazdach szynowych i przy konstrukcjach z blach)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 listopada 2017, 12:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Na ścianach możesz wykorzystać panele akustyczne. O coś takiego http://www.mega-acoustic.pl/oferta/panele-aku styczne/. Albo maty akustyczne - można je pod płyty osb położyć. Myślę, że to będzie najskuteczniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o ściany.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2017, 08:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam dwa rozwiązania. pierwsze to panele lub maty akustyczne na ścianach,a dwa podłoga krokowa, która także zapewni bardzo dobre wyciszenie, akustykę we wnętrzu.


www.PHUBestBud.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

27 kwietnia 2018, 08:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto kupić wkładki do uszu, które świetnie chronią przed hałasem, a jednocześnie umożliwiają komunikowanie się. W http://kamed-ochronniki.pl/ można znaleźć bogatą środków ochrony uszu.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 kwietnia 2018, 08:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto kupić wkładki do uszu, które świetnie chronią przed hałasem, a jednocześnie umożliwiają komunikowanie się. W http://kamed-ochronniki.pl/ można znaleźć bogatą środków ochrony uszu.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 kwietnia 2018, 08:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej kupić wkładki do uszu, które dobrze chronią przed hałasem, a jednocześnie umożliwiają komunikowanie się. W http://kamed-ochronniki.pl można znaleźć bogatą środków ochronny uszu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 142 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 293 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...
  • Gdzie kupić łączniki do drewna? Liczba postów: 20 Grupa: Technologie... Moim zdaniem przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się sklepem. W takich ogólnych marketach budowlanych ciężko jest z profesjonalną pomocą przy wyb...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 625 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 247

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >