Wygłuszenie akustyczne bliźniaka

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸

17 listopada 2016, 17:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: kotlet napisał: Nie ma niestety innej opcji. Ja mam ścianę
międzylokalową zrobioną z pustaków dedykowanych
porządnej izolacji akustycznej (Porotherm AKU), więc
parametry mam całkiem dobre. Ale w twoim przypadku to
raczej nie będzie już możliwości zastosowania takiego
rozwiązania... AKU mają jednak Rw na poziomie 60 db, więc
to naprawdę dobre parametry.


AKU po zalaniu gęstą zaprawą cementową mają podobno nawet lepsze parametry. 60 db to chyba wtedy jak wlejesz tylko w kieszenie. Przy pełnym zalaniu podejdzie pod 65 db...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 marca 2017, 05:43

Zgadzam sie: good 0 bad

A co z wykorzystaniem systemów suchej zabudowy? Interesuje mnie podobna inwestycja mająca na celu wycieszenie pomieszczenia. Dowiedziałem się, że wykorzystanie ścian kartonowo - gipsowych może w tym znacznie pomóc bez ogromnych nakładów finansowych. Tu mam coś dla przykładu - http://www.rigips.pl/systemy-rigips,ScianyDzialowe.htm#1, możecie coś na ten temat powiedzieć więcej?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 kwietnia 2017, 21:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Mieszkam w bliźniaku i ścianę międzylokalową mamy z pustaka Porotherm Aku z kieszeniami na zaprawę. Efekt jest bardzo dobry, tak naprawdę tylko w łazience coś tam słychać z drugiej połowy - podejrzewam, że to idzie od instalacji, a nie bezpośrednio przez ścianę.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 czerwca 2017, 09:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Turczynow napisał: Mata akustyczna.

Mam coś takiego i jeśli to ma być wygłuszenie, to nie
wiem kto to w ogólne tak nazwał. Sprawdza się to słabo,
bardzo słabo.

Lepiej jest wykorzystać jakiś materiał dźwiękochłonny,
profesjonalny. Niektórzy stosują gips z jakimiś
dodatkami, ale to nie zawsze się sprawdza.

Ogólnie jestem zdania, że ściana z cegieł to najlepszy
'wygłuszacz'


Jeśli chodzi o izolację akustyczną, wyciszenie, wygłuszenie pomożemy, jesteśmy specjalistami od wielu lat :) Profesjonalne materiały akustyczne (przebadane, atestowane, niepalne) i usługi od pomiarów hałasów, analiz akustycznych, projektowania wizualizacji i montażu. Konkrety na naszej stronie http://www.apama.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

13 czerwca 2017, 22:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Ściany działowe powinny być dobre akustycznie i na tyle wytrzymałe, żeby dało się je obciążać szafkami. Więcej wymagań nie ma co mieć do tego materiału... U mnie cały dom jest wymurowany w systemie Porotherm i muszę powiedzieć, że jakość izolacji akustycznej jest naprawdę bardzo dobra. Dźwięki przechodzą głównie przez drzwi, a nie bezpośrednio przez ściany.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 listopada 2017, 19:27

Zgadzam sie: good 0 bad

W dziedzinie akustyki pomieszczeń specjalizuje się firma www.akustyczne.eu. Są prawdziwymi profesjonalistami i mają szeroki wybór asortymentu w tym zakresie. U mnie zamontowali matę wibroizolacyjną. Poza tym zawsze można liczyć na poradę.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 listopada 2017, 10:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno trzeba pod tym względem udać się jednak do specjalistów

Zgłoś | Cytuj | Link

26 listopada 2017, 22:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Porotherm AKU z kieszeniami zalewanymi ciężką zaprawą cementową. Polecam. Deklarowane parametry to 60 db izolacyjności, ale z pomiarów własnych wychodzi, że jest nawet więcej! :)

Zgłoś | Cytuj | Link

17 kwietnia 2018, 15:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja, aby wygłuszyć o siebie ścianę za telewizorem, kupiłem profesjonalne maty od www.mcakustik.pl, mają również panele w całkiem dobrych cenach. Osoby zainteresowane powinny zajrzeć na stronkę.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2018, 21:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Równie polecam www.mcakustik.pl bo w odpowiednich produktach do wyciszenia lub polepszenia akustyki wnętrz nie maja sobie równych. Ja znalazłem tam absolutnie wszystko, co tylko było mi potrzebne.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 293

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >