Wygłuszenie akustyczne bliźniaka

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

8 stycznia 2016, 14:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

niedawno do bliźniaka obok wprowadzili się nowi sąsiedzi, którzy strasznie hałasują po nocach. Wzywanie policji i interwencje a nawet mandaty nie poskutkowały. Zastanawiam się więc nad metodami wygłuszenia ścian. Czy są jakieś sposoby na izolację? Czytałam, że istnieją maty wygłuszające.

Jaki może być potencjalny koszt izolacji 1 mkw. ściany?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 stycznia 2016, 14:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Maty wygłuszające nie załatwiają problemu - to będzie raptem dodatkowe 10-15 db izolacji. Jak chcesz mieć problem z głowy to dostaw tam ściankę z cegieł klinkierowych albo cienkich pustaków Porotherm albo silki. Będziesz mieć izolację 40-kilka decybeli :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 stycznia 2016, 10:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Równiez byłbym za wzmocnieniem stawiając ścianę z cegieł

Zgłoś | Cytuj | Link

24 marca 2016, 18:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Mata akustyczna.
Mam coś takiego i jeśli to ma być wygłuszenie, to nie wiem kto to w ogólne tak nazwał. Sprawdza się to słabo, bardzo słabo.
Lepiej jest wykorzystać jakiś materiał dźwiękochłonny, profesjonalny. Niektórzy stosują gips z jakimiś dodatkami, ale to nie zawsze się sprawdza.
Ogólnie jestem zdania, że ściana z cegieł to najlepszy 'wygłuszacz'

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2016, 10:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Proponowałbym dostawienie ścianki z pustaka Porotherm AKU, zalewanego zaprawą do kieszeni albo wręcz w wersji z całym pustakiem zalanym zaprawą cementowo wapienną. Izolacja akustyczna na poziomie ponad 60 db - najwięcej na rynku przy takiej grubości ścian (25-30 cm).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 marca 2016, 17:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Porek456 napisał: Równiez byłbym za wzmocnieniem stawiając ścianę z
cegieł


Całkowicie popieram. Wzmocnienie jest niezbędne.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 sierpnia 2016, 23:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Ściana międzylokalowa w bliżniaku powinna być bardzo solidna i dobra akustycznie. W moim poprzednim wynajmowanym domu był to Porotherm AKU zalany zaprawą cementową. Taka ściana się długo suszy, ale izolację akustyczną ma na poziomie grubo ponad 60 db!

Zgłoś | Cytuj | Link

2 września 2016, 10:12

Zgadzam sie: good 0 bad

maty załatwiają problem bardzo dobrze sam wygłuszałem ścianę ale są mega drogie a macie jakąś alternatywę ? nie mówiąć o wytłaczankach od jajek.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 września 2016, 22:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie ma niestety innej opcji. Ja mam ścianę międzylokalową zrobioną z pustaków dedykowanych porządnej izolacji akustycznej (Porotherm AKU), więc parametry mam całkiem dobre. Ale w twoim przypadku to raczej nie będzie już możliwości zastosowania takiego rozwiązania... AKU mają jednak Rw na poziomie 60 db, więc to naprawdę dobre parametry.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 października 2016, 15:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja się zdecydowałem na markę Vimes ( vimes.pl).

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >