Wymeldowaie

« Powrót do grupy: Trudne tematy

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

7 kwietnia 2011, 09:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie,

Mam niemały problem muszę wymeldować z domu osobę którą zameldowałam na stałe przez moją własną głupotę, teraz robi mi problemy ogólnie rzadko jest spokój w domu, jak go mogę wymeldować? Jest w ogóle jakaś szansa dla mnie? Czy muszę zebrać jakieś dowody?

Proszę poradźcie mi co mam robić.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 czerwca 2011, 15:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Racja.. ten problem jest dość poważny.
Wymeldowanie osoby, która ma prawo do lokalu na czas stały jest nie lada trudne. Możliwość jest w przypadku czasowego zatrzymania w zakładzie karnym, bądź, samodzielne wymeldowanie przez lokatora (co myślę, że w tej sytuacji nie będzie realne). Jeżeli dochodzi do częstych kłótni i zakłócania porządku, radzę problem zgłaszać na policję, bądź do administracji. Częste zgłaszanie takich sygnałów spowoduje iż będzie miała Pani dowody sygnalizujące o złym postępowaniu lokatora zameldowanego na czas stały. W takim przypadku jest możliwość sądownego zabrania praw do mieszkania osoby niewywiązującej się z podstawowych obowiązków obywatelskich.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 czerwca 2011, 13:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź, już myślałam, że nikt mi nie odpowie na zawarty wyżej post. No niestety możliwości dobrowolnego wymeldowania nie ma i na pewno nie będzie... nie mam pojęcia co mnie podkusiło żeby meldować kogokolwiek na stałe, teraz mam przez to same kłopoty. Co do wzywania policji, robię to od kilku tygodni kiedy jest potrzeba, i to bez przesadzania po prostu te sytuacje nadają się tylko na policję, administracja w moim przypadku mi nie pomoże niestety, ale te rady wezmę do serca. Ile musi być skarg na lokatora by wytoczyć proces?

Zgłoś | Cytuj | Link

20 czerwca 2011, 12:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli policja widzi, że w danym miejscu dzieje się tak ogromna ilość dziwnych i nie zdrowych sytuacji sami powinni zaproponować wytoczenie procesu, nie ma wyznaczonej liczby skarg na to by wytoczyć proces, bo to nawet bez skarg możesz wykonać tylko nie będziesz miała dość wystarczających powodów dla sądu, na wszystko trzeba mieć dowody

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lipca 2011, 21:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Z wymeldowaniem stałym są bardzo duże problemy. Według prawa należy tej osobie zapewnić jakieś inne lokum. Musisz zgłaszać na policję zakłócenia porządku, a potem wytoczyć proces, że nie chcesz by ta osoba była na stałe zameldowana, że Ty jesteś właścicielem mieszkania i że ona się w ogóle nie dokłada do rachunków, utrzymania mieszkania. Możesz też poprosić mieszkańców o podpisanie oświadczenia, ze ta osoba zakłóca zasady panujące w bloku, hałasuje w nocy itd.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lipca 2011, 14:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo dziękuję za wszystkie porady i opinię, myślę że faktycznie zasięgnę po skargę od sąsiadów... Muszę wziąć się za tą sprawę tak na 101 % bo inaczej, nie dam sobie rady i spokoju nie odnajdę.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2011, 09:03

Zgadzam sie: good 0 bad

A jak jest z wymeldowaniem jeżeli np. dana osoba jest zameldowana w danym domu lecz nie jest jego właścicielem np. gdy jest synem ?? Czy rodzina może go od tam wymeldować ??

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2011, 14:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak oczywiście, że może, ale tak jak w przypadku powyżej musi znaleźć mu inne lokum. Ogólnie rodzice mają do tego prawo jak najbardziej

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2011, 14:55

Zgadzam sie: good 0 bad

No a jeżeli "dziecko" nie ma innego lokum tylko np. ma skrzywionych psychicznie rodziców i wywalą go na bruk ??? Czy mogą ?

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2011, 22:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie mają takiego prawa, nie mogą sobie wywalić od tak sobie dziecka na bruk... nie ma takiej opcji

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >