Wynajem sprzętu budowlanego - czy to się opłaca?

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

Stron: 26 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

25 września 2008, 18:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Od niedawna interesuję się bliżej rynkiem wynajmu i wypożyczeń. Z moich obserwacji wynika, że najbardziej rozwinięta w tym sektorze jest branża wynajmu i wypożyczeń sprzętu budowlanego. Niestety nie ma dokładniejszych analiz na ten temat.
Jeśli znajdziecie państwo chwilkę, proszę o odpowiedź na trzy pytanka:

1. Czy wypożyczacie Państwo sprzęt budowlany?
2. Jak tak, to jaki (maszyny ciężkie, czy raczej drobne narzędzia)?
3. Jeśli tak, to czy raczej od dużych firm, czy od mniejszych (najważniejsze kryterium wyboru wypożyczalni)?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Chętnie też rozpocznę dyskusję, na temat polskiego rynku wynajmu sprzętu budowlanego, innymi słowy - czy wypożyczanie się opłaca.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 września 2008, 12:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Faktycznie, najwięcej wypożycza się sprzętu budowlanego, bo takie firmy są największe i mają duże obroty. Druga w kolejności jest chyba branża samochodowa, ale słyszałam, że to głównie dla turystów jest rynek. Mnie zdażyło się wypożyczyć rusztowania i kilka razy kosiarkę dla własnych potrzeb. Wypożyczanie się opłaca, bo jest po prostu tańsze niż kupno i to chyba tyle. Polecam wypożyczanie w mniejszych firmach, niby cen odrobine wyższe ale jednak obsługa lepsza. Zajmą się klientem od początku do końca, ale tu oczywiście nie ma jakiś sztywnych reguł. Wszystko zależy od tego czego się potrzebuje i gdzie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 marca 2010, 12:00

Zgadzam sie: good 0 bad

tu jest stronka jednej wypożyczalni sprzętu budowlanego i ogrodniczego www.omaha-lesznopl

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2010, 12:02

Zgadzam sie: good 0 bad

tzn www.omaha-leszno.pl mała poprawka

Zgłoś | Cytuj | Link

15 lipca 2010, 17:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Znam kilka firm które mają sprzęt budowlany pod wynajem. Mając jeszcze firmę budowlaną wypożyczałem najczęściej koparkoładowarki. Co do wielkości firmy to nie miała ona dla mnie znaczenia - moim głównym motywem wyboru firmy była jej bliskość od placu budowy.

_________________________
Podnośniki samochodowe

Ten post był edytowany przez Michał Z. dnia: 20 stycznia 2012, 09:17
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 grudnia 2010, 13:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Nasza firma GBG zajmuje się wynajmem rusztowań, szalunków i ogrodzeń budowlanych. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania dotyczące wynajmu, potrzebuje rady wystarczy do nas napisać na adres sprzedaz@gbgroup.com.pl, a my chętnie odpowiemy na Państwa pytania

Zgłoś | Cytuj | Link

21 marca 2011, 11:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczerze mówiąc to nigdy nie wypożyczałem ządnego sprzętu budowlanego,ale w niektórych sytuacjach jest to niemal konieczne. Pozostaje tylko pytanie o ceny za wynajem takiego sprzętu...

Zgłoś | Cytuj | Link

5 czerwca 2011, 20:22

Zgadzam sie: good 0 bad

witam.jestem też tu nowy i przeczytałem rozmowę i też chciałbym otworzyć wypożyczalnię sprzętu budowlanego i ogrodowego.napiszcie co myślicie o tym biznesie.czy otwierać w mieście.mieszkam na wsi między miastami jedno ma 20 tyś ludności mam do niego 5 km a do drugiego 10 km i 40 tyś .co o tym myślicie otworzyć na wiosce z dowozem czy wynająć w mieście.proszę o poradę pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

16 stycznia 2013, 11:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Wynajem maszyn budowlanych jest bardziej opłacalny jeśli dotyczy pojedynczych robót, bowiem koszt kupna będzie znaczniej wyższy.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 stycznia 2013, 14:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy to opłacalny interes. Wg mnie tak jeżeli masz naprawdę sporadyczne zlecenia,wówczas sprzęt budowlany można po prostu wynająć. W innym przypadku warto zainwestować w swoje maszyny oraz narzędzia.


www.Mezoko.com

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 26 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dywan do sypialni Liczba postów: 50 Grupa: Ciekawe pom... Wybór firmy specjalizującej się w praniu dywanów zależy również od jej dostępności i terminowości. Czas oczekiwania na usługę oraz możliwość dostosowania termin...
  • Meble biurowe Liczba postów: 358 Grupa: Ciekawe pom... Meble biurowe powinny przede wszystkim zapewniać komfort pracownikom. To ich najważniejsza funkcja. Całą resztę można zepchnąć na drugi plan. Tak samo jest z oś...
  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 368 Grupa: Ciekawe pom... Dużym plusem paneli tapicerowanych w sypialni, czy innym pomieszczeniu w domu jest to, że można je szybko samodzielnie położyć. Zobacz jak zrobić ścianę z panel...
  • Pomysł na wakacje Liczba postów: 585 Grupa: Ciekawe pom... A nie myśleliście o tym, aby odwiedzić USA? Ja od zawsze o tym myślę, a pod adresem: https://planetescape.pl/kraj/usa/ udało mi się nawet znaleźć stronę z ofert...
  • hala piłkarska Liczba postów: 5 Grupa: Ciekawe pom... Kiedyś chciałam zainwestować w taką halę.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19132 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 286

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >