Wynalazek dla domów enerooszczędnych - innowacja

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

8 lipca 2014, 19:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,

Szukam WYKONAWCÓW zainteresowanych wdrażaniem nowej technologii dla budowy domów energooszczędnych (niskoenergetycznych).Chciałabym nawiązać współpracę i zaproponować opatentowaną technologię/wynalazek, w którym elementem podstawowym jest element wypełniający zawierający pustak z ceramiki drążonej poryzowanej lub pustak z keramzytobetonu przeznaczony do budowy ścian nośnych gęstoperforowanych ocieplonych płytami z polistyrenu ekspandowanego (EPS). Element ten ma pustkę wewnętrzną do wypełnienia betonem konstrukcyjnym w postaci słupów i rygli.
Wynalazek został miesiąc temu zakwalifikowany do analizy rynkowej w ramach naboru projektów (wyłoniono 10 projektów z Polski) w Instytucie Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.
Celem wynalazku jest pozbycie się wad ścian wykonanych z pustaków z ceramiki poryzowanej w przypadku ocieplenia płytami z polistyrenu ekspandowanego (EPS), których układ technologiczny powoduje, że są one praktycznie nieprzepuszczalne dla pary wodnej przenikającej na zewnątrz budynku. Uniemożliwia to efektywne osuszanie ściany z wilgoci technologicznej wbudowanej w procesie realizacji budynku oraz wilgoci kondensacyjnej powstałej w wyniku wadliwej eksploatacji szczelnych okien, bez nawiewu, przyczyniającej się do rozwoju szkodliwych dla zdrowia mikroflory, grzybów, pleśni i mykotoksyn. Jednocześnie celem jest pozbycie się kolejnej wady takich ścian- niskiej nośności. Rozwiązanie pozwala na podwyższenie ścian nośnych z pustaków z 5 do 10 kondygnacji i stwarza pełen komfort mikroklimatu wnętrz:
- niedopuszczenie do zawilgocenia ścian w wyniku ciągłej dyfuzji pary wodnej na zewnątrz budynku
- samoregulacja wilgotności względnej atmosfery wnętrza przez materiał porowaty ściany
- stabilizacja temperatury przy wysokiej akumulacji ciepła przez warstwy ceramiki i betonu
- dobra izolacja akustyczna.
Przy przyjęciu polistyrenowej płyty ocieplającej obiekty zaliczają się do budownictwa niskoenergetycznego. Rozwiązanie materiałowo-technologiczne włącza się w nurt innowacyjnych rozwiązań zgodnych ze ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJEM.
Rozwiązanie jest przykładem rozwoju polskiej myśli konstrukcyjno-technologicznej mającej na celu dostosowanie nowoczesnych systemów ścian do warunków budowy przyjaznego dla człowieka energooszczędnego domu.
tel.600 763 178

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Budowa hali Liczba postów: 241 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o znaki, to podczas budowy nowych osiedli konieczne jest także zaplanowanie dróg oraz ich właściwe oznakowanie. Informacje na ten temat można znale...
  • pompy ciepła Liczba postów: 29 Grupa: Innowacje w... Z jakiej formy ogrzewania korzystacie i dlaczego? producent ogrodzeń aluminiowych
  • Tanie domy szkieletowe Liczba postów: 75 Grupa: Innowacje w... Polecam Skandic Hus jeżeli jesteś zainteresowany ciekawym projektem na ładny i wygodny dom.
  • Centrala pożarowa Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Z jakich systemów zabezpieczeń korzystacie? producent ogrodzeń aluminiowych
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 64 Grupa: Innowacje w... Szanowni Państwo, Szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj materiału ociepleniowego oraz zastosowany system wykończenia elewacji (preparat gruntujący, zaprawa k...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19185 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 413

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >