Z czego dach?

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 23 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

4 sierpnia 2015, 22:10

Zgadzam sie: good 0 bad

No tak, ale względy akustyczne grają tu również ogromna role. Gdy byłem na weekend w domu mojej babci i chciałem skupić się przy pracy to deszcz robił na tej blasze taki hałas, że za nic się nie dało skupić. A nagrzewanie się, szczególnie w taką pogodę to kolejna wada niestety ...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 sierpnia 2015, 01:02

Zgadzam sie: good 0 bad

No jeżeli chodzi o pogodę to muszę przyznać, że musi być piekielnie gorąco pod blachą, bo jak teraz mamy nawet 35C to nagrzewanie może być bardzo uciążliwe.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 sierpnia 2015, 12:41

Zgadzam sie: good 0 bad

A może po prostu blachodachówka, solidne i sprawdzone rozwiązanie http://www.lindab.com/pl/pro/products/pages/g oodlock.aspx Dobrze wygląda i jest trwała.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2015, 15:55

Zgadzam sie: good 0 bad

To właśnie o niej rozmawiamy, że jest to naprawdę ciężkie żeby przy takich temperaturach wytrzymać pod blachodachówką.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 listopada 2015, 18:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Solidne ? W porównaniu do jakiego pokrycia ? Bo na pewno nie względem dachówki. Trwałość jej jest szacowana na ok. 3 razy dłuższą. Dodatkowo nie występuja przy nich koszty pośrednie jak zdzieranie blachy, odmalowywanie oraz zabezpieczenie przed korodowaniem. A to wychodzi całkiem ładna sumka :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 listopada 2015, 23:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Przy prawie każdym materiale będą jakieś koszty pośrednie. Dachówki betonowe (cementowe) też płowieją i po latach trzeba je malować. Producenci próbują to jakoś teraz picować dokładając kolejne warstwy farb zabezpieczających. Tylko że te farby też wytrzymają tylko kilka lat lat i potem będzie kosztowne malowanie. Tak naprawdę tylko dachówki ceramiczne dają jako taką gwarancję, że pokrycie będzie bezobsługowe Ja się zdecydowałem na dachówki z angobą szlachetną (marki Koramic). Mają bardzo jednolite lico, praktycznie nie łapią brudu i mmchu. Po sześciu latach użytkowania dach jest jak nowy.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 listopada 2015, 11:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Dachówka dobrze wygląda ale to zależy jakim mamy dach no ja właśnie lubie te daych w kształce V odwróconej i wtedy można kłaść dachówkę śmiało.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 listopada 2015, 14:04

Zgadzam sie: good 0 bad

w naszym przypadku jest blachodachówka, myslę,że to dobre rozwiązanie, ale nie ma problemów np z zazielenieniem pokrycia dachowego itp. Oczywiście, wszystko ma swoje wady i zalety, ale najlepszym rozwiązaniem jest chyba kontakt do sprawdzonej ekipy typu http://www.dachlux.pl/ która świadczy usługi dekarskie i jest w stanie doradzić.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 listopada 2015, 21:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak, tylko trwałość jest jej największa wadą ponieważ wynosi 30 lat względem dachówki ceramicznej, której wynosi ok. 100 lat, dodatkowo funkcjonalnośc odgrywa dużą rolę, ponieważ gdy uszkodzimy coś na niej to trzeba wymieniać cały arkusz, a nie tylko jedną sztukę jak przy dachówce. Dodatkowo dachóki ceramiczne i cementowe w Braas mają gwarancję 30 lat, więc tyle na ile szacowany jest okres trwałości blachy :)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 listopada 2015, 23:04

Zgadzam sie: good 0 bad

braas to zdecydowanie dobra firma, też dostałbym przy dachówce, nawet i ceramicznej, jesli już w temacie pozostajemy. Warto jednak pamiętań, że montaż też jest nie bez znaczenia, czasem wsparcie ekipy takiej jak http://www.top-dach.com.pl/ jest ważne - w naszym przypadku bylo i pozwolilo uniknąć wielu błędów.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 23 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...
  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 353 Grupa: Robimy dach Najlepiej jest poznać opinie użytkowników ponieważ bardzo często problemy moga pojawiać się po kilku latach w przypadku dachu. Ja jestem dużym zwolennikiem wybo...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 325

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >