Z czego dach?

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 23 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

25 listopada 2015, 17:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Dlatego, jeżeli ejst taka mozliwośc aby skorzystać z usług rekomendowanych dekarzy od firmy to ja bym postawił własnie na nich. Braas ma własnie taką opcję jak również jest z dystrybutorami. Wszysko łatwo mozna doczytac i znaleźć na ich stronie :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 grudnia 2015, 09:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wiem dlaczego ktoś poleca przykryć domek na działce dachówką ceramiczną która jest sporo droższa, jest ciężka przez co obciążałaby całą konstrukcję, nasiąka wodą, porasta mchem, a temperatura w domku na działce nie odgrywa takiej roli jak w domu. Ja bym ci poleciła rozejrzeć się za dobrą blachodachówką która jest łatwiejsza w montażu, lżejsza i tańsza. Nie wiem skąd jesteś ale zobacz firmę bratex http://rmz9qz.webwavecms.com/ z dębicy

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 grudnia 2015, 21:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciężar dachówki nie jest wcale najwiekszym problemem obciążnia dla więźby i dachówka podnosi te obciażenia jedynie o kilkanaście procent to raz. Dwa dachówki od Braas charakteryzują się najniższa nasiąkliwością, a poza tym są też dachóki betonowe. O wiele tańsze od ceramiki, a przy promocji od Braas ich cena może być niższa o na prawdę duży procent, więc do blachy pod względem ceny, bo oczywiście nie jakości nie jest wcale tak daleko ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2015, 09:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Wynika z Polskich Norm, że więźba musi wytrzymać obciążenia pochodzące z sumowania się nacisków wiatru i śniegu. Bardzo często więźby przeznaczone pod lekkie pokrycia nie uwzględniają wymogów tej normy i są za słabe. Dlatego nalezy uważać i po prostu udać się do fachowca, aby dopasował nam więźbe pod dachówkę. Jak pisze Porek ich waga nie jest wcale głównym problemem. Dlatego nic tylko wybierać dobrego proudecnta- Braas i robic wycenę :)

Zgłoś | Cytuj | Link

18 grudnia 2015, 17:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Eldon32 bardzo trafne spostrzeżenie. Nie wiem jak mozna robić więźbe pod blachę jak to wszystko może o wiele szybciej się rozsypać. Nie ma to jak porzadna więźba i pokrycie dachowe, czyli dachówka. Dobry wyborem są dachówki zakładkowe typu: holenderki (Achat 10V) i holenderki płaskie (Rubin 9V, Rubin 11V i Rubin 13V) czy marsylki (Granat 11V, Granat 13V), które łatwiej sie montuuje, a co z kolei zmniejsza ryzyko brzydkiego wykończenia :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 marca 2016, 22:43

Zgadzam sie: good 0 bad

ja ruszam z budową na wiosną, a co do dachu to więźbę dachową udało mi się znaleźć w dobrej cenie w firmie Ardi http://ardi.com.pl/13.wiezba-dachowa. Doradzili mi dokładnie ile czego mam wybrać. To firma z bardzo dużym doświadczeniem i mają certyfikaty instytutu technologii drewna, więc myślę, ze powinna być OK.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 marca 2016, 14:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o pokrycia dachowe to nie jestem jakoś przekonany do pomysłu dachówek betonowych. Jednak dachówki ceramiczne takie http://www.bauen.pl/oferta/produkty/subcategory_id/4 to coś co sprawdza się u znajomych, więc mam nadzieję że i u mnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 marca 2016, 16:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Kenny a mółbys napisać dlaczego ?? że szybko tracą kolor ? W Braas wszystkie dachówki, więc także betonowe są barwione w masie albo ze szybko porastają- to też da się obejśc. Braas stosuje podwójną powłokę akrylową Lumino, która nadaje lekkiego połysku oraz zatrzymuje porastaie dachówki i jej zabrudzenia :)

Zgłoś | Cytuj | Link

9 marca 2016, 14:23

Zgadzam sie: good 0 bad

u nas mury stare wiec na dach możemy praktycznie tylko blache - najlżejsza

Zgłoś | Cytuj | Link

9 marca 2016, 18:42

Zgadzam sie: good 0 bad

W takich przypadkach, gdzie jeszcze jest stara więźba to nie ma innej opcji. Natomiat w przypadku wymiany bądź wzmocnienia odpowiedniego przez cieslę można już kierować się w stronę dachówki. Ich waga rozkladając sie powoduje, że jest cięzsza jedynie o kilkanaście procent od blachodachówki. A dachówki betonowe Braas w CISAR cenowo świetnie ! :)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 23 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...
  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 353 Grupa: Robimy dach Najlepiej jest poznać opinie użytkowników ponieważ bardzo często problemy moga pojawiać się po kilku latach w przypadku dachu. Ja jestem dużym zwolennikiem wybo...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 285

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >