Z czego ściany?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

5 marca 2009, 14:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Sprawdzone rozwiązanie to ściany wybudowane z Ytonga i/lub Silki. Mają bardzo dobre parametry termiczne, wytrzymałościowe i są trwałe.
Polecam zapoznanie z bezpłatnym programem Xella Ekspert Budowy, dla Inwestorów zainteresowanych budową w technologii Ytong, Silka lub w Systemie 20cm (Ytong+Silka).
To nic nie kosztuje, a można otrzymać potrzebne informacje, a także Kupon Rabatowy na zakup bloczków Silka i/lub Ytong.
Więcej na www.ilifo.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 marca 2009, 03:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Informacje pozostaną zawsze informacjami. Moim zdaniem nic nie zastąpi wiedzy praktycznej i doświadczenia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 marca 2009, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzetelna informacja o systemie Silka i Ytong, jego możliwościach i parametrach będzie zawsze Inwestorowi potrzebna. Zarówno przed podjęciem decyzji o wyborze technologii murowej jak i w późniejszym czasie, w trakcie realizacji. Pomaga rozwiać ewentualne wątpliwości czy znaleźć rozwiązania obniżające koszty. Oczywiste jest także, że dobry praktyk ściany w tej technologii doskonale wykona i także będzie mógł w procesie budowy podpowiedzieć jakie ma sprawdzone rozwiązania.

Program Xella Ekspert Budowy zapewnia bezpłatnie informacje o systemach Silka i Ytong, jak również Kupon Rabatowy dla Inwestorów zainteresowanych zakupem materiałów Silka i Ytong.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 marca 2009, 23:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
my budowalismy dom metodagospodarczą czyli sami. Z pustaka żużlowego bo był tani + normalna zaprawa i jedziemy, tylko że to zabiera dużo czasu a za samo pstawienie budynku zapłacisz mniej niż za wykończenie go. Jełsi chodzi o systemy to nie wim jak to się nazyw ale kolega ze swoim bartem stawiali budynek z klocków styropianowych pustych środku po ułozeniu odpowiedniej ilości warstw srodek zalewa sie betonem, wyszło całkiem całkiem.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

12 marca 2009, 01:06

Zgadzam sie: good 0 bad

...dla tych których "całkiem,całkiem" nie satysfakcjonuje - Ytong,Silka lub połączenie tych systemów. Więcej na www.ilifo.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2009, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

no, ten system raczej jest lepszy niż Ytong napewno szybszy i ścian już nie trzeba docieplać raczej wolałbym coś takiego niż ytong 24 + 10 styropianu.

pzdr.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2009, 17:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
jeśli Inwestor jest zainteresowany ścianą dwuwarstwową, to polecałbym ścianę nośną z Silki, np. Silka E18, kl. 15 + wartwa termoizolacji. Przy dociepleniu wełną mineralną gr. 15 cm, otrzymujemy współczynnik U [W/(m2K)]=0,25. W przypadku Ytonga to znakomicie sprawdza się on, także ekonomicznie, jako ściana jednowarstwowa, np. gr. 36,5 lub 40 cm. Do tego oferta systemowa obejmuje gotowe nadproża, elementy docieplenia wieńca, kształtki U i stropy, mogące znaleźć zastoswoanie zarówno na ścianach z Ytonga, jak i z Silki.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2013, 11:37

Zgadzam sie: good 0 bad

nie znam się na tym kompletnie, ale widziałam ostatnio, że mój mąż (zapalony budowlaniec) siedzi i ostro śledzi bloga http://www.mgprojekt.com.pl/blog/porownanie-materialow-budow lanych#axzz2jlTdXATP

Zgłoś | Cytuj | Link

7 grudnia 2013, 11:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Xella Ekspert Budowy napisał: W przypadku Ytonga to znakomicie sprawdza
się on, także ekonomicznie, jako ściana jednowarstwowa,
np. gr. 36,5 lub 40 cm.


To tylko pozór, że się znakomicie sprawdza - z betonem zawsze jest "stres" przy wykonaniu, bo strasznie szybko absorbuje wilgoć i potem trzeba masę czasu i energii, żeby to osuszyć. Zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej jest budować dom z pustaków ceramicznych - cenowo wyjdzie baardzo podobnie, szczególnie jak policzyć tańsze wykonawstwo niż w przypadku betonu. U mnie ściana jednowarstwowa z Porothermu na ciepłej zaprawie i porządnym tynku ma U na poziomie 0,25!

Zgłoś | Cytuj | Link

12 stycznia 2014, 11:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam dom z Porothermu a garaż wolnostojący z bloczków betonowych. Wszystko budowałem własnymi (i rodziny) ręcami, więc mam dobrą skalę porównawczą. I mogę powiedzieć, że zdecydowanie łatwiej budować z ceramiki a sam materiał rzeczywiście jest łatwiejszy w obróbce. Powiem tak - mieliśmy robić w garażu dwa okienka, ale po kilkukrotnych próbach docinki bloczków odpuściliśmy. Kruszyło się to strasznie i po prostu trafił nas szlag - zamiast okien są dwa "lufty" pod dachem - na wysokość dwóch bloczków. Przy porothermie docinka była prosta - najlepiej piłą stołową, ale jakby się uprzeć to da się to też zrobić szlifierką kątową!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >