Z czego zrobić ściankę działową?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

23 lutego 2011, 18:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
jeśli chodzi o ściany działowe zasadniczo mogę polecić dwa rozwiązania:

1) ściany z betonu komórkowego Ytong Interio - szerokość ścianki 11,5 cm, na 1 m2 przychodzą cztery sztuki bloczków, więc pracy z układaniem mało, na dodatek na spoinie pionowej jest pióro-wpust - czyli mniej zaprawy/niższe koszty. Bloczki łatwe w obróbce (docięcia, kształtowanie) i gładkie (gotowe pod ostateczne wykończenie)

2) ściany z cegły silikatowej Silka E12 - szerokość ścianki 12 cm, mniejszy format niż Ytong-a Interio, przychodzi 15 szt./m2, brak spoiny pionowej (pióro-wpust), dokładnie wykonana, gładkie boki, gotowe pod dowolne wykończenie.

Budowanie z Silki czy Ytong-a, przy ich dużej dokładności wymiarowej pozwala na niskie zużycie zaprawy cienkospoinowej i tynków wewnętrznych
(nie trzeba "wyrównywać" ściany tynkiem). Ma to przełożenie na obniżenie kosztów wznoszenia i wykończenia murów.

Ściany wewnętrzne z Silki mogą być znacznie bardziej obciążone w porównaniu do innych materiałów ściennych - w praktyce ma to znaczenie przy obciążaniu ściany regałami lub szafkami.
Ściana z Silki ma także, ze względu na swoją masę, wysoką izolacyjność akustyczną.

Ścianki działowe możemy "dowiązać" do ścian konstrukcyjnych za pomocą łączników ze stali nierdzewnej np. łącznik MV30.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 marca 2011, 21:39

Zgadzam sie: good 0 bad

A wiecie, że np. Solbet i H+H mają tak samo? Pewnie wiecie, ale inni nie wiedzą...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 marca 2011, 14:03

Zgadzam sie: good 0 bad

ahahaha
Krzysiu ci wyzej robią reklame ale czy to znaczy ze maja dobre produkty, nie denerwuj sie ten co czyta glupi nie jest, mnie tylko dziwi ze oni na takich sie nastawili!

wracajac do tematu wszystko zalezy co taka scianka ma za zadanie spelniac, czy tylko stac, czy cos jeszcze innego ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2011, 15:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
tutaj zgadzam się z Filip.Ru - powinniśmy sobie odpowiedzieć jakie zadanie ma spełniać taka "działówka". Jeśli ścianka miałaby być znacząco obciążana (np. szafki kuchenne, cięższe regały) to poleciłbym Silkę, że względu na jej znacznie większą wytrzymałość niż beton komórkowy. Ten drugi, z kolei lepiej się sprawdzi przy mniej wymagających ścianach, nieobciążanych, przy lekkich zabudowach, czy tam gdzie potrzebna jest dodatkowa obróbka (szlifowanie, cięcie). Ściana z Silki będzie miała też lepsze parametry izolacyjności akustycznej od bet. kom.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2011, 21:49

Zgadzam sie: good 0 bad

prawda jest taka, że szafki i na g/k da się powiesić jak się chce. Jeśli chodzi o bk to nie ma żadnych problemów z montażem czegokolwiek. No chyba, że jestem nadczłowiekiem i idzie mi to wyjątkowo dobrze ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 marca 2011, 23:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
no pewnie, że się da powiesić na gk.. na bet. komórkowym też się da.. czy napisałem, że się nie da..? ;))ja tylko skromnie zauważyłem, że gdyby "ścianka miałaby być znacząco obciążana"... to Silka spisze się lepiej niż bk i gk, bo jest w stanie znieść większe obciążenia... no i ta akustyka.. :) pierwsza klasa.. :)

pozdrawiam forumowiczów

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2011, 10:50

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=Filip.Ru]
ale przy k/g masz telikatna scianke i w
dodatku slabo dzieko szczelna, wiem ze i
tak przez drzwi przejdzie wiecej
odglosow, ale moim zdaniem BK trwalszy.


Co prawda gips karton nie jest rozwiązaniem idealnym, ale szybkim i łatwym w montażu. Co do izolacji akustycznej, można zastosować dobrą wełnę mineralną np. rockwool

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2011, 15:02

Zgadzam sie: good 0 bad

czy takim latwym to mozna by sie sprzeczac, bk rowniez latwo jak nie latwiej postawisz, zalezy co sie chce uzyskac.
Co do silikatow i akustyki jezeli to nie sciana szczytowa od autostrady to na grzyba mam uzywac silikatow w dzialowkach domu jednorodzinnego! podkreslam wiecej halasu przejdzie drzwiami niz nasza scianką. a jezeli dzialowa to juz nie zalezy nam na akustyce tylko przegrodzie stalej a nic jak bk nie stawia sie latwiej czysciej i szybciej.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2011, 22:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Silikat faktycznie akustykę ma lepszą, ale mimo wszystko w domku jednorodzinnym nie ma to aż takiego znaczenia.

A tak z ciekawości Xello, czemu reklamujecie tak mocno swój silikat, a nie bk?

Zgłoś | Cytuj | Link

11 kwietnia 2011, 12:49

Zgadzam sie: good 0 bad

ok moze ma i lepsza akustyke, ale co mi po niej skoro dzwieki przejda innymi punktami nie sciana! zupelnie mi to nie potrzebne, dwa musze sie decydowac na produkty ytonga aby miec wymiarowe bloczki a ja wole solbet i to co oferuja ich bloczki w zupelnosci mi wystarcza, wole zainwestowac w porzadne drzwi wewnetrzne, a jak boje sie odglosow ulicy w szczelne i cieple okna i mam mieszkanko ciche i cieple!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 313

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >