Z czego zrobić ściankę działową?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸

20 grudnia 2016, 05:53

Zgadzam sie: good 0 bad

A dlaczego nie uwzględniłeś systemów suchej zabudowy? Wydaje mi się, że to całkiem ciekawa metoda i warta uwagi ze względu na cenę i łatwość w montażu. Płyty katronowo gipsowe swietnie sprawdzają się jako ścianki działowe. Sam korzystam z takiego rozwiązania od www.rigips.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 grudnia 2016, 08:36

Zgadzam sie: good 0 bad

zapytać się napewno fachowca to pomoże w tym

___________________________________
our website

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 stycznia 2017, 00:39

Zgadzam sie: good 0 bad

@Nebr, oczywiście, że to jest jedna z najszybszych i najskuteczniejszych metod. U mnie już dawno wykorzystuje się systemy suchej zabudowy bo są tanie w użyciu i jednocześnie łatwe w montażu. Nie trzeba godzinami się z tym wszystkim męczyć, dlatego tym bardziej nie rozumiem, że nie wspomniał o tym już na samym początku. Przejrzałem i tu http://www.rigips.pl/systemy-rigips,ScianyDzialowe.htm#1 dokładnie widać jak to dobrze działa.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 stycznia 2017, 21:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Płyty gipsowo kartonowe sprawdzają się ewentualnie wtedy kiedy nie masz wyjścia i musisz wybudować ściankę działową w już wykończonym wnętrzu. Jak się ma stan deweloperski to nikt rozsądny nie zrobi takiej ściany, tylko kupi sobie bloczki Porotherm i postawi normalną, pełnoprawną ścianę. Akustyka o niebo lepsza i bez obaw można powiesić nadstawkę albo cięższą półkę. Na płycie GK powiesić to można sobie conajwyżej obrazki :-) Mam w domu wszystkie ściany działowe z ceramiki i jest to moim zdaniem absolutnie najlesze rozwiązanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lutego 2017, 20:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę ze i tak i tak sie płyty gipsowo - kartonowe sprawdzą nawet w stanie dewelop. u mnie sie sprawdziło.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 lutego 2017, 22:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Pewnie, równie dobrze możesz zrobić sobie wyklejanki z papierów :D W stanie deweloperskim nikt nie robi płyt GK, bo oszczędności są niewspółmierne do strat (czyli do radykalnego obniżenia komfortu życia). Ścianka działowa z Porothermu 8 cm czy silikatu 10-tki nie jest aż tak droga!

Zgłoś | Cytuj | Link

18 kwietnia 2017, 15:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Możesz też wypróbować keramzyt, który jest trochę droższy, ale przy tym solidniejszy. Firma termat.pl specjalizuje się w produkcji pustaków więc warto się zainteresować ofertą.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 kwietnia 2017, 22:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Keramzyt na ściany działowe to bardzo marny pomysł. Materiał przy niewielkiej grubości ma kiepską izolacyjność akustyczną i tak naprawdę jego zastosowanie nie daje żadnych realnych korzyści dla inwestora, a tylko podraża całą inwestycję. Również raczej polecałbym do takich zastosowań Porotherm w wersji 11,5 cm - jest to tania opcja, a parametry są bardzo dobre

Zgłoś | Cytuj | Link

4 maja 2017, 07:37

Zgadzam sie: good 0 bad

keramzyt może sie sprawdzić, poszukaj dobrej firmy to zrobi ci to i całkiem niedrogo i przyzwoicie.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 maja 2017, 14:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Na ściany działowe najlepsze są ciężkie, masywne materiały - polecam silikat albo Porotherm 11,5 cm. Mam ściany z tego drugiego materiału i jest to bardzo solidny i dobry akustycznie materiał!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >