Z czego zrobić ściankę działową?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  8 9 10 11 12  ▸  ▸▸

1 czerwca 2017, 18:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Z karton gimbsu przynjamniej altwo będzie ja później rozwalić..

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 lipca 2017, 12:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak ktoś muruje ścianę po to żeby ją było łatwo rozwalić no to faktycznie - gipsokarton jest super opcją :P A jak ktoś chce porządną ściankę działową to proponuję Porotherm 8 albo 11,5 cm ewentualnie silikat 10 cm.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 sierpnia 2017, 15:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Stelaż aluminiowy i do tego też płyty gipsowo kartonowe. Do tego też dobre wkręty montane co 30 centymetrów. Polecałbym też masę do beztaśmowego łączenia płyt, konkretnie ACRYL-PUTZ® MS30. Bardzo dobry produkt właśnie mega ułatwiający pracę.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 sierpnia 2017, 14:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Stelaż aluminiowy z płytami GK to może i dobra przegroda wizualna, ale do pełnoprawnej ścianki działowej to trochę temu rozwiązaniu brakuje. Akustyka na poziomie 20 db, czyli tyle co nic. Może wyciszy tupanie kota... :P Ściana z Porothermu 8 cm będzie miała izolacyjność na poziomie 45 db, co już pozwoli na wyciszenie normalnej rozmowy dwóch osób. Znacznie lepsze rozwiązanie niż GK.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 sierpnia 2017, 11:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Akustykę zawsze można poprawić. Można zastosować np. tapety akustyczne albo tego typu http://www.mega-acoustic.pl/oferta/panele-aku styczne/ panele akustyczne. Wszystko jest do zrobienia trzeba się tylko rozeznać w temacie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 września 2017, 09:34

Zgadzam sie: good 0 bad

U mnie to jest Porotherm 11 cm. Trudno znależć coś lepszego w tym wymiarze (szerokości). Parametry akustyczne bardzo zbliżone do silikatu, ale jednak murowanie z różnych materiałów (ściany zewnętrzne też mam z Porothermu) to zawsze jakieś tam utrudnianie sobie życia... Polecam wszystkim inwestorom murowanie działówek właśnie z Porothermu - ze względu na świetną izolacyjność akustyczną i bardzo dobrą stabilność przy wieszaniu masywnych i ciężkich szafek.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 października 2017, 11:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Zależy. Jeżeli to jest ścianka działowa wewnątrz pomieszczenia to najlepszym rozwiązaniem jest stelaż z profili aluminiowych + płytowanie. Do tego porządne kołki + gładź gipsowa, np. Acryl-Putz https://www.acrylputz.pl/produkty/gladzie-i-gotowe-masy-szpa chlowe/. Fajne rozwiązania, sprawdzają się w domach i mieszkaniach. Plus: łatwa obróbka, łatwe nakłdanie i szlifowanie. Dzień, dwa i ma się gotową ścianę.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 października 2017, 13:51

Zgadzam sie: good 0 bad

W czym płyty GK na stelażu są lepsze od ściany z pustaków ceramicznych? Jeżeli ma się dom albo mieszkanie w stanie deweloperskim to płytowania nie ma co brać pod uwagę. Ściana działowa musi być wytrzymała (żeby się dało w niej wiercić i obciążać np. półkami), ale też jest barierą akustyczną - jaką barierą będą płyty GK? 25 db? Zwykły pustak Porotherm 11,5 cm będzie mieć ponad 40 db, czyli w praktyce kilkukrotnie lepszą izolacyjność akustyczną. Ja bym się nie decydował na płyty gipsowo-kartonowe - rozważyłbym to tylko w sytuacji gdybym miał już położoną podłogę, i to nie panele tylko np. dechę. Inaczej wolałbym zdjąć panele i wymurować ściankę z Porothermu :)

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2017, 19:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też używałem produktów Acryl Putz i właściwie mogę po prostu podpisać się pod tym co napisał Kierownik Fikson. :) Różnicę na korzyść innych gładzi widać zwłaszcza na przykładzie szlifowania - robi się to bardzo łatwo, a gładź równomiernie i w miarę szybko schnie. Mogę polecić ze swojej strony również.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2017, 22:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też uważam, że ściana działowa z materiału murowanego to najlepsze rozwiązanie. Oprócz akustyki taka ściana daje też możliwość znacznego obciążania, np. półkami. U mnie na jednej ze ścian działowych wisi segment (ikea besta) na szynach stalowych. Gdyby nie to, że to Porotherm, a nie płyta Gk to bałbym się w ogóle coś takiego kombinować.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  8 9 10 11 12  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 279

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >