Z czego zrobić ściankę działową?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  9 10 11

10 października 2017, 11:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Zależy. Jeżeli to jest ścianka działowa wewnątrz pomieszczenia to najlepszym rozwiązaniem jest stelaż z profili aluminiowych + płytowanie. Do tego porządne kołki + gładź gipsowa, np. Acryl-Putz https://www.acrylputz.pl/produkty/gladzie-i-gotowe-masy-szpa chlowe/. Fajne rozwiązania, sprawdzają się w domach i mieszkaniach. Plus: łatwa obróbka, łatwe nakłdanie i szlifowanie. Dzień, dwa i ma się gotową ścianę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 października 2017, 13:51

W czym płyty GK na stelażu są lepsze od ściany z pustaków ceramicznych? Jeżeli ma się dom albo mieszkanie w stanie deweloperskim to płytowania nie ma co brać pod uwagę. Ściana działowa musi być wytrzymała (żeby się dało w niej wiercić i obciążać np. półkami), ale też jest barierą akustyczną - jaką barierą będą płyty GK? 25 db? Zwykły pustak Porotherm 11,5 cm będzie mieć ponad 40 db, czyli w praktyce kilkukrotnie lepszą izolacyjność akustyczną. Ja bym się nie decydował na płyty gipsowo-kartonowe - rozważyłbym to tylko w sytuacji gdybym miał już położoną podłogę, i to nie panele tylko np. dechę. Inaczej wolałbym zdjąć panele i wymurować ściankę z Porothermu :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 listopada 2017, 19:05

Ja też używałem produktów Acryl Putz i właściwie mogę po prostu podpisać się pod tym co napisał Kierownik Fikson. :) Różnicę na korzyść innych gładzi widać zwłaszcza na przykładzie szlifowania - robi się to bardzo łatwo, a gładź równomiernie i w miarę szybko schnie. Mogę polecić ze swojej strony również.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2017, 22:37

Ja też uważam, że ściana działowa z materiału murowanego to najlepsze rozwiązanie. Oprócz akustyki taka ściana daje też możliwość znacznego obciążania, np. półkami. U mnie na jednej ze ścian działowych wisi segment (ikea besta) na szynach stalowych. Gdyby nie to, że to Porotherm, a nie płyta Gk to bałbym się w ogóle coś takiego kombinować.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 grudnia 2017, 12:40

To też zależy gdzie chcemy taką sciankę działową postawić. Jeżeli jest to na przykład biuro to polecał bym konstrukcje z aluminium takie jakie robi firma http://www.alumex.pl/galeria-21.html. Moim zdaniem do biura to idealne rozwiązanie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 grudnia 2017, 14:05

Przy zabieraniu się za robienie murowanych ścian, trzeba się wyposażyć w dobrej jakości zaprawę murarską. Ja taką zaprawę zamawiam od firmy www.sandberg.com.pl i polecam uch również wam. Produkują świetne zaprawy budowlane.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2017, 09:04

W takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdzą się płyty kartonowo-gipsowe. Jeżeli poszukujecie odpowiednich płyt to polecam wam www.rigips.pl Sam zamawiałem ich produkty gdy wykańczałem swój dom i jestem z nich bardzo zadowolony. Mają solidne płyty kartonowo-gipsowe.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2017, 12:56

Praktycznym rozwiązaniem będzie moim zdaniem karemzyt, coś takiego http://lecadom.pl/leca-blok/produkty/sciany/b loczek-leca-blok-akustyczny-24-na-20 Znajomy wykonywał z tego wszystkie praktycznie ściany działowe w domu i jest zachwycony z ich izolacji, trzymania ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  9 10 11

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17670 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 303

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >