Z czegoo skuteczna izolacja akustyczna ściany?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

16 stycznia 2007, 14:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam problem. Mieszkam w domku szeregowym i mam baaardzo glosnych sasiadów. Chce jakoś odizolowac sie od nich. Zna ktoś cos skutecznego?? Pomocy!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 stycznia 2007, 14:48

Zgadzam sie: good 0 bad

A my w końcu znaleźliśmy cos bardzo dobrego na podobne "przypadłości" :D
W ramach systemu Optiroc Blok, firma maxit opracowała nowy rodzaj keramzyto-betonowych bloczków o wysokiej izolacyjności akustycznej (58 dB) - Bloczki Termo Optiroc 18.
To własnie rozwiązanie naszych problemów :) (sprawdzone w 100%)
Porowata struktura glinianych granulek keramzytu zapewnia skuteczne tłumienie dźwięku, drugą z zalet ściany tego rodzaju jest jej niewielka grubość. Akustyczne bloczki mają 18 cm szerokości.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 marca 2009, 15:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Proponuje nieco inne rozwiązanie, Jeśli chcesz wygłuszyć całą powierzchnię ściany działowej twojego domu to rzeczywiście rozwiązanie zaproponowane w powyższym poście nie jest złe, z tym tylko że w każdym pomieszczaniu które ma ścianę sąsiadująca z domem twoich sąsiadów będzie bałagan straszny przy tym murowaniu.
Jeśli zaś chodzi o wyciszenie konkretnego pomieszczenia, to polecam albo naścienne płyty korkowe (najlepiej jak ci zamontuje to fachowiec - fachowaekipa.pl),albo zastosować samoprzylepna gąbkę akustyczną - pełno jest tego na Allegro. Tego rozwiązania chyba nie da się zastosować na całej powierzchni i ściany dzielącej Twój dom z sąsiadami ze względu na dość duże koszty, chociaż czy ja wiem? Jakby porównać te bloczki i cenę korka może by wyszło podobnie. Nie wiem musisz policzyć co Ci się bardziej opłaca.
Pozdrawiam,
J.F.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 października 2011, 10:53

Zgadzam sie: good 0 bad

a nie lepiej po prostu docieplić dom wełną mineralną? izolację akustyczną dostaniemy jakby "przy okazji"

Zgłoś | Cytuj | Link

19 kwietnia 2017, 09:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Sama wełna raczej nie wystarczy. Ociepli tak, ale czy będzie izolowała od dźwięków?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 kwietnia 2017, 18:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Są na rynku materiały takie jak np. tapety akustyczne. Wiem, że są też różnego rodzaju profesjonalne izolacje. Warto poszukać i generalnie poczytać w temacie akustyki - tutaj ciekawy artykuł, który może się przydać http://www.mega-acoustic.pl/wyciszenie-drzwi- scian-sufitu-pokoju-pomieszczen-poprawic-akustyke/

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2017, 13:48

Zgadzam sie: good 0 bad

My zajmujemy profesjonalnym wyciszaniem ścian/sufitów panelami akustycznymi. Tylko nasze panele są atestowane, niepylące z cięte profesjonalną metodą, dzięki której unikamy szkodliwego pyłu na panelach! Do produkcji naszych paneli i ekranów akustycznych używamy pianki technicznej/poliuretanowej, nie wełny mineralnej, która powoduje pylenie. Można tutaj przekonać się o skuteczności i zobaczyć materiały: http://www.apama.pl/c50,panele-akustyczne-pochlaniajace

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2017, 18:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Słyszalem że z tych wytłaczanek po jajkach jest bardzo dobra :)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 czerwca 2017, 09:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: małgośka napisał: Mam problem. Mieszkam w domku szeregowym i mam baaardzo
glosnych sasiadów. Chce jakoś odizolowac sie od nich. Zna
ktoś cos skutecznego?? Pomocy!!


Pomożemy! Prosimy o kontakt i doradzimy bezpośrednio. Jesteśmy producentem profesjonalnych materiałów akustycznych od wielu lat. Wykonujemy pomiary hałasu, analizy akustyczne, projektujemy, montujemy. Nasze panele oprócz doskonałej akustyki zapewniają także atrakcyjny wygląd wnętrza. Mamy panele akustyczne z linii DECOR można zobaczyć tutaj i nasze realizacje :) http://www.apama.pl/c52,panele-apama-decor

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2017, 12:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Generalnie rzecz biorąc sama przegroda (czy to ściana czy strop) powinny spełniać parametry akustyczne. Standardowe 45 decybeli przy pustakach ceramicznych Porotherm - który jest najpopularniejszym materiałem do budowy w Polsce - to jest absolutnie wystarczające dla 95% użytkowników. Jeżeli ktoś ma jakieś szczególne wymagania od konstrukcji to zawsze można zalać pustaka zaprawą cementową-wapienną. Są do tego celu specjalne pustaki (Porotherm AKU), który daje 60db izolacyjności akustycznej. Ale tak duża izolacyjność ma moim zdaniem sens tylko przy wygłuszaniu np. łazienek czy pomiędzy lokalami. Ewentualnie sypialni :P

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...
  • Jakie pustaki? Liczba postów: 131 Grupa: Stawiamy śc... Dla planowanej w Olsztynie szukam niezawodnej firmy do wywozu gruzu, która mogłaby sprostać wymaganiom projektu komercyjnego. Czy firma Zamów-Kontener https://z...
  • Fototapety i inne. Liczba postów: 1193 Grupa: Stawiamy śc... Decydując się na współprace ze specjalistami nie marnujecie swojego czasu oraz pieniędzy. Jeżeli szukacie inspiracji do aranżacji Waszych wnętrz, to zdecydowani...
  • Wilgoć w ścianach Liczba postów: 4 Grupa: Stawiamy śc... Wilgoć na ścianach to poważny problem, którego nie powinniśmy bagatelizować. Im wcześniej wykryty - tym szybciej można z nim zawalczyć. Trzeba jednak znaleźć pr...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 428

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >