Z czegoo skuteczna izolacja akustyczna ściany?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

16 stycznia 2007, 14:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam problem. Mieszkam w domku szeregowym i mam baaardzo glosnych sasiadów. Chce jakoś odizolowac sie od nich. Zna ktoś cos skutecznego?? Pomocy!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 stycznia 2007, 14:48

Zgadzam sie: good 0 bad

A my w końcu znaleźliśmy cos bardzo dobrego na podobne "przypadłości" :D
W ramach systemu Optiroc Blok, firma maxit opracowała nowy rodzaj keramzyto-betonowych bloczków o wysokiej izolacyjności akustycznej (58 dB) - Bloczki Termo Optiroc 18.
To własnie rozwiązanie naszych problemów :) (sprawdzone w 100%)
Porowata struktura glinianych granulek keramzytu zapewnia skuteczne tłumienie dźwięku, drugą z zalet ściany tego rodzaju jest jej niewielka grubość. Akustyczne bloczki mają 18 cm szerokości.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 marca 2009, 15:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Proponuje nieco inne rozwiązanie, Jeśli chcesz wygłuszyć całą powierzchnię ściany działowej twojego domu to rzeczywiście rozwiązanie zaproponowane w powyższym poście nie jest złe, z tym tylko że w każdym pomieszczaniu które ma ścianę sąsiadująca z domem twoich sąsiadów będzie bałagan straszny przy tym murowaniu.
Jeśli zaś chodzi o wyciszenie konkretnego pomieszczenia, to polecam albo naścienne płyty korkowe (najlepiej jak ci zamontuje to fachowiec - fachowaekipa.pl),albo zastosować samoprzylepna gąbkę akustyczną - pełno jest tego na Allegro. Tego rozwiązania chyba nie da się zastosować na całej powierzchni i ściany dzielącej Twój dom z sąsiadami ze względu na dość duże koszty, chociaż czy ja wiem? Jakby porównać te bloczki i cenę korka może by wyszło podobnie. Nie wiem musisz policzyć co Ci się bardziej opłaca.
Pozdrawiam,
J.F.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 października 2011, 10:53

Zgadzam sie: good 0 bad

a nie lepiej po prostu docieplić dom wełną mineralną? izolację akustyczną dostaniemy jakby "przy okazji"

Zgłoś | Cytuj | Link

19 kwietnia 2017, 09:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Sama wełna raczej nie wystarczy. Ociepli tak, ale czy będzie izolowała od dźwięków?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 kwietnia 2017, 18:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Są na rynku materiały takie jak np. tapety akustyczne. Wiem, że są też różnego rodzaju profesjonalne izolacje. Warto poszukać i generalnie poczytać w temacie akustyki - tutaj ciekawy artykuł, który może się przydać http://www.mega-acoustic.pl/wyciszenie-drzwi- scian-sufitu-pokoju-pomieszczen-poprawic-akustyke/

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2017, 13:48

Zgadzam sie: good 0 bad

My zajmujemy profesjonalnym wyciszaniem ścian/sufitów panelami akustycznymi. Tylko nasze panele są atestowane, niepylące z cięte profesjonalną metodą, dzięki której unikamy szkodliwego pyłu na panelach! Do produkcji naszych paneli i ekranów akustycznych używamy pianki technicznej/poliuretanowej, nie wełny mineralnej, która powoduje pylenie. Można tutaj przekonać się o skuteczności i zobaczyć materiały: http://www.apama.pl/c50,panele-akustyczne-pochlaniajace

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2017, 18:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Słyszalem że z tych wytłaczanek po jajkach jest bardzo dobra :)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 czerwca 2017, 09:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: małgośka napisał: Mam problem. Mieszkam w domku szeregowym i mam baaardzo
glosnych sasiadów. Chce jakoś odizolowac sie od nich. Zna
ktoś cos skutecznego?? Pomocy!!


Pomożemy! Prosimy o kontakt i doradzimy bezpośrednio. Jesteśmy producentem profesjonalnych materiałów akustycznych od wielu lat. Wykonujemy pomiary hałasu, analizy akustyczne, projektujemy, montujemy. Nasze panele oprócz doskonałej akustyki zapewniają także atrakcyjny wygląd wnętrza. Mamy panele akustyczne z linii DECOR można zobaczyć tutaj i nasze realizacje :) http://www.apama.pl/c52,panele-apama-decor

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2017, 12:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Generalnie rzecz biorąc sama przegroda (czy to ściana czy strop) powinny spełniać parametry akustyczne. Standardowe 45 decybeli przy pustakach ceramicznych Porotherm - który jest najpopularniejszym materiałem do budowy w Polsce - to jest absolutnie wystarczające dla 95% użytkowników. Jeżeli ktoś ma jakieś szczególne wymagania od konstrukcji to zawsze można zalać pustaka zaprawą cementową-wapienną. Są do tego celu specjalne pustaki (Porotherm AKU), który daje 60db izolacyjności akustycznej. Ale tak duża izolacyjność ma moim zdaniem sens tylko przy wygłuszaniu np. łazienek czy pomiędzy lokalami. Ewentualnie sypialni :P

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19196 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 315

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >