Zamiana grzejnika ściennego na podłogowy?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

23 grudnia 2008, 12:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Chcę zamienić grzejniki wiszące na grzejniki podłogowe. Jak określić moc grzejną grzejników podłogowych? Czy należy dobrać taką samą moc jak grzejników ściennych?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 czerwca 2010, 10:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy od tego jak duża jest powierzchnia do ogrzania. Im większa powierzchnia tym większa moc potrzebna. Grzejniki podłogowe występują w mocy od 60 do 200 W/m2.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 lipca 2010, 17:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Co do tego czy moc grzejników ma być taka sama jak na ścianach odpowiadam że nie. Będzie wtedy stanowczo za gorąco. Lepiej zmniejszyć moc. Chyba, że nie będziesz rozkręcał grzejników na ścianie na maxa to mogę być takiej samej mocy.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lipca 2010, 18:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Od odpowiedzi na takie pytania są specjaliści. Wydajność grzejnika musi być dopasowana do obliczonych strat ciepła pomieszczenia, parametrów pracy źródła ciepła oraz zdolności regulacyjnych.
Parametry pracy grzejnika ściennego i podłogowego są różne i nie wolno operować wyłącznie mocą!

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2014, 14:01

Zgadzam sie: good 0 bad

sporo zależy też od dobrej izolacji podłogi no i od tego czy celujesz w ogrzewanie wodne czy elektryczne

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 maja 2014, 16:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe to warto sprawdzić firmę kan therm ostatnio wyszła fajna aplikacja, możecie sobie sprawdzić https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.com.kan.Kan AppPL

Zgłoś | Cytuj | Link

13 maja 2014, 16:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam skupić się na ogrzewaniu podłogowym wodnym,to wg mnie sensowne i praktyczne rozwiązanie. Poczytaj na ten temat nieco więcej,poznaj specyfikę oraz wstępne koszty.


www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2014, 23:44

Zgadzam sie: good 0 bad

moim zdaniem ogrzewanie wodne to też było by najlepsze rozwiązanie

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2014, 01:11

Zgadzam sie: good 0 bad

kalkulator ogrzewania - powierzchnia zajrzyj i wpisz swoje dane jak metry, powierzchnia itp.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 czerwca 2014, 14:29

Zgadzam sie: good 0 bad

No raczej na pewno ogrzewanie podłogowe wodne no chyba, że w bloku to wtedy elektryczne no i skorzystaj z jakiegoś dobrego kalkulatora do policzenia potrzebnej mocy, albo zwróć się do Kan Therm oni u mnie zakładali i od razu ustalili moc. Pozdrawiam :)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 200

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >