Zaparowane okna

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

19 listopada 2007, 18:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Mam taki problem z oknami drewnianymi,zamontowane 2lata wstecz.w 2pokojach okna zaparowywują od środka*(mocno aż scieka z nich woda!!!????)..Hmmm

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 listopada 2007, 23:37

Zgadzam sie: good 0 bad

WENTYLACJA!!! przypuszczam ze budynek jest ocieplony ... okna dosc szczelne (dobre uszczelki itd).... problem pojawia sie poniewaz na dworze jest temperatura ujemna a wewnatrz dodatnia i wilgotnosc powietrza dosc wysoka (cos sie gotuje, z lazienki itd) ... po pierwsze sprawdz czy nie nawiewa ci z kratek wentylacyjnych powietrza do wewnatrz ... jezeli tak jest to masz zbyt szczelne mieszkanie ( nie ma nawiewu swiezego powietrza do wewnatrz i dlatego wpada ono przez kratki ktorymi powinno uchodzic)...wowczas nalezy zrobic nawiewniki w oknach ... lub po prostu masz niesprawna wentylacje .. szczegolnie ludzie mieszkajacy na poddaszach lub wyzszych pietrach nie maja wyprowadzonej wentylacji ponad dach i nie ma ciagu ( w tej sytuacji pomaga zalozenie wentylatora ale musialby dzialac non stop ) ... przede wszystkim sprawdz wentylacje .. otworz okno lub dwa i jak ciagnie przez kratki do wentylacji to ok ... sparawdz i daj znac

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 listopada 2007, 16:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzieki za rade,jest chyba tak jak piszesz.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2007, 19:27

Zgadzam sie: good 0 bad

witam,
mam dokladnie taki sam problem z oknami, sprawdzalem wentylacje i nic nie nawiewa do srodka a szyby w oknach mam jakbym je wciaz woda polewal, co robic? blagam o pomoc

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2007, 08:20

Zgadzam sie: good 0 bad

nie nawiewa do domu ale i tez nie wywiewa ... i sie kisi :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 listopada 2007, 12:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Bo musimy pamiętać że wentylacja to po prostu wymiana powietrza. Sam komin/kanał wentylacyjny nie zapewni nam wentylacji. I aby była, potrzebny jest napływ świeżego powietrza jak i odbiór zużytego. A często o tym się zapomina montując szczelne okna.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2007, 21:52

Zgadzam sie: good 0 bad

no wlasnie WYWIEWA a okna sa ciagle zaparowane, dodam ze codziennie cale mieszkanie jest wietrzone, co robic?

Zgłoś | Cytuj | Link

22 grudnia 2007, 12:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Niezawsze winę ponosi wentylacja - podam przykład
wszystkie okna w lokalu zostały wymienione, a tylko jedno paruje i co wtedy
Początkowo myślałam że to wina wentylacji , ale okazało się że otrzymałam okno z odwrotnie oszklonymi skrzydłami.
pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

2 stycznia 2008, 18:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość napisał: Niezawsze winę ponosi wentylacja - podam przykład
wszystkie okna w lokalu zostały wymienione, a tylko jedno paruje i co wtedy
Początkowo myślałam że to wina wentylacji , ale okazało się że otrzymałam okno z odwrotnie oszklonymi skrzydłami.
pozdrawiam


Co znaczy "z odwrotnie oszklonymi skrzydlami"? Czy to znaczy, ze ta szyba ktora powinna byc do wewnatrz jest po stronie zewnetrznej?

Zgłoś | Cytuj | Link

3 stycznia 2008, 08:07

Zgadzam sie: good 0 bad

tak ... szbya musi byc wlasciwa strona na zewnatrz ....

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 138 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 22 Grupa: Montujemy o... Widzę, że pojawił się temat włazów, więc dodam co nieco od siebie. Pamiętajcie, żeby dobrze wybrać ten element. Najlepiej będzie to zrobić z pomocą fachowców. A...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 306 Grupa: Montujemy o... Jeśli szukasz wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej, sprawdź ofertę GEALAN. Na ich stronie znajdziesz szeroką gamę produktów dostosowanych do różnych p...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 615 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 489 Grupa: Montujemy o... Budujesz dom i głowisz się nad wyborem drzwi czy okien? Domega to może być strzał w dziesiątkę. Mają dużo opcji, sprawdź na https://domega.pl/. Może odnajdziesz...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 267

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >