Zarządca czy Administrator

« Powrót do grupy: Pośrednik/Zarządca

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

9 stycznia 2007, 14:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Spostrzegłam że istnieje podział na Administratorów i Zarządców nieruchomości - nie berdzo rozróżniam te kwestie - proszę o wyjaśnienie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 stycznia 2007, 14:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Zarządca - podejmuje decyzje, dąży do zachowania czystości, inwestuje w nieruchomość.
Administrator - wykonuje bieżące czynności tj. przeglądy, drobne remonty, bieżące naprawy.
Rozróżnienie takie funkcjonuje jedynie w firmach zajmujących się zarządzaniem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 lutego 2010, 12:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Przecież zarządca również zajmuje się remontami, organizuje sprawdzanie szczelności gazu czy elektryki. Poza tym administrator de facto nie zarządza, w myśl prawa, odpowiedzialność za zarządzanie wspólnotą spoczywa nadal na osobach wybranych do zarządu. Natomiast profesjonalnemu zarządcy przekazuje się rolę zarządu wspólnoty – osobowego ponosząc pełną odpowiedzialność. Ustawa o gospodarce nieruchomościami nakłada na takiego zarządce duże wymagania ze względu na odpowiedzialność jaką ponosi.
U nas w Krakwie dodatkowo zarządce może kontrolować ISO. To nie takie proste być zarządcą, wszyscy patrzą Ci na ręce zostają tylko najlepsi.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 marca 2010, 12:04

Zgadzam sie: good 0 bad

a co to jest ISO? bo nie za bardzo rozumiem?

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2014, 15:43

Zgadzam sie: good 0 bad

ja współpracuję z http://www.domena.gliwice.pl/ i oni oferują kompleksowe usługi, funkcje są blisko powiązane

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 sierpnia 2014, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy ktoś z Was ma dobre rozeznanie jeśli chodzi o zarządców nieruchomości w Warszawie? Planujemy nawiązać współprace z inna firma, gdyz obecna nie wywiązuje się ze swoich obowiązków:/
Dobre opinie ma firma http://www.lidar.pl/ cz y ktoś z Was współpracuje bądź współpracował z nimi?

Zgłoś | Cytuj | Link

19 listopada 2014, 15:19

Zgadzam sie: good 0 bad

To dwa całkiem inne stanowiska. Zarządca dba o całokształt sytuacji na osiedlu, administrator wykonuje jedynie wybrane prace. To głównie od zarządcy uzależnione jest to, jaki będzie standard panował na osiedlu.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 stycznia 2016, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie tak, zarządzanie nieruchomosciami to bardzo odpowiedzialna funkcja, dlatego też ciężko jest trafić np. w Warszawie na odpowiednią firmę, która potrafiła się zająć zarządzaniem kompleksowo. My współpracujemy z http://zawiszanieruchomosci.pl/ i jesteśmy zadowoleni z poziomu obsługi.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lutego 2016, 11:18

Zgadzam sie: good 0 bad

tak, zarządca ma duzo więcej obowiązków i jest jakby terenowym wykonawcą zadań. U nas z kolei zarządza gestor, mamy wszystko dopilnowane. Mogę powiedzieć, że na przestrzeni lat, jak mieszkałem w kilku mieszkaniach, mam porównanie i widzę, że dopiero teraz jest zarządzane tak jak powinno być.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 marca 2016, 10:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Zarządca zazwyczaj ma sporo obowiązków i rzeczywiście to od niego zależy całokształt osiedla. Dlatego warto mieć dobrego zarządcę. W innym wypadku murowane są kłótnie i sprzeczki. Z tego co się orientuję to całkiem dobrze radzi sobie LemmonHouse. Mam kilku znajomych, u których zarządza i jest wszystko ok. To co do niego należy jest wykonane prawidłowo.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19177 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 426

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >