Zasiedzenie? Przesunięte ogrodzenie.

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

27 lipca 2019, 11:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień dobry, 5 lat temu kupiliśmy działkę budowlaną - ogrodzoną. W tym roku postawiliśmy na niej dom. W trakcie okazało się,że płot stoi o 30-40(zależy w którym miejscu) przesunięty na naszą niekorzyść. Machnelismy ręką -nikt nie będzie się kłócić o kilka centymetrów. Za to sąsiad "poprosił "nadzór o kontrolę (według niego zbudowaliśmy dom za blisko jego posesji- bo dokladnie 3 m 8 cm od granic dzialki) . Nadzór oczywiscie nie widzial nieprawidłowości. A ja uświadomiłam sąsiada, ze za ogrodzeniem jest 30 cm naszej dzialki. Wydawało mi sie, że zrozumiał...Na drugi dzień posadził kwiatki pod samą siatką ...

Pomieszkalismy pol roku i przyszedł czas na zmianę ogrodzenia. Nie mam czasu na kłótnie,zreszta uważam to za grę niewartą świeczki to ogrodzenie postawiliśmy na miejscu starego. Oczywiście sasiad już narzeka, że zle, że to że tamto... (nie wiem o co mu chodzi). A ja zaczęłam się zastanawiać czy za 20 lat nie powie mi, że moj dom zle stoi bo te 40 cm wezmie sobie przez zasiedzenie? Jest to możliwy scenariusz?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 grudnia 2023, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

W moim odczuciu, temat zasiedzenia udziału we współwłasności nieruchomości jest dość skomplikowany. Znalazłam jednak stronę https://zasiedzenie.net/zasiedzenie-udzialu-w e-wspolwlasnosci-nieruchomosci/ która wydaje się to dobrze wyjaśniać. Jest tam wiele przydatnych informacji, które mogą rozwiać Twoje wątpliwości. Sprawdź i daj znać, co sądzisz.

Ten post był edytowany przez doityourself dnia: 15 grudnia 2023, 15:38
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 kwietnia 2024, 18:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli szukasz doświadczonego adwokata do spraw zasiedzenia, sprawdź stronę adwokata Jana Górskiego. Jego podejście do klienta i doświadczenie mogą być tym, czego potrzebujesz https://zasiedzenie.net/o-mnie-adwokat-jan-go rski

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >