Zbiornik na ścieki w obszarze Natura 2000

« Powrót do grupy: Zanim będziesz mieć własną działkę

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

23 czerwca 2010, 21:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie dotyczące budowy zbiornika na ścieki sanitarne, mówiąc ogólnie szamba na obszarze Natura 2000. Jestem właścicielem działki w obszarze Natura 2000. Chcę wybudować mieszkanie, budynek garażowy i kawałek jakiegoś budynku gospodarczego na drobne rzeczy. Otrzymałem decyzję o warunkach zabudowy, zleciłem wykonanie projektu i wszystko było gitara do chwili gdy złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę w Starostwie. Powiedziano mi, że zgodnie z par. 34 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie tego typu zbiorniki nie mogą być sytuowane na obszarach podlegających szczególnej ochronie środowiska, czyli np. na obszarze Natura 2000. Jakiś pan inspektor powiedział mi na osobności, że jego zdaniem to jest przepis, który został stworzony przez jakąś osobę nie mającą pojęcia na temat konsekwencji, ale niestety nie ma możliwości ażeby ten przepis przeskoczyć. Ewentualnie mogę sobie wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków. Ale z moich warunków gruntowych to nie zda egzaminu gdyż jest to teren dość podmokły, rozmawiałem z firmą z Bytomia która się zajmuje budową takich oczyszczalni i powiedziano mi, że zrobią ale to nie zda egzaminu gdyż jest zbyt mokro. W związku z tym chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów spotkał się z taką sytuacją i co w takiej sytuacji można zrobić. Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lipca 2010, 10:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Skoro powiedzieli że za mokro to ja tego nie rozumiem, może nie za dużo wiem na temat oczyszczalni ścieków ale wiem że one naprawdę są wytrzymałe i znoszą wszelkie temperatury i czynniki pogodowe, także dla mnie wydaję się conajmniej dziwne... Może warto porozmawiać z inna firmą zajmującą się takimi oczyszczalniami, nie to żebym krytykował firmę do której się zgłosiłeś ale nie każdy chce się podjąć "sportów ekstremalnych" a ja wiem że jak się chcę to się dużo zrobi i tak samo jest z firmami. Tak nawiasem to podam link do ciekawego artykułu na temat przydomowej oczyszczalni ścieków: http://www.budnet.pl/Co_zrobic_gdy_nie_ma_kan alizacji_Przydomowe_oczyszczalnie_sciekow,technologie_budowl ane,a=2973.html

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 sierpnia 2014, 01:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Od Ecol-unicon możesz kupić solidny i niedrogi zbiornik retencyjny. Koniecznie zajrzyj sobie na ich stronę. Firma bardzo rzetelna, więc nie musisz się niczego obawiać.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2015, 21:26

Zgadzam sie: good 0 bad

ja posiadam zbiornik od www.zbiorniki.szczecin.pl - jestem bardzo zadowolony, jest funkcjonalny i ogólnie swietnie sie sprawdza.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 października 2015, 12:01

Zgadzam sie: good 0 bad

skusiłem się i kupiłem też ten zbiornik, zobaczymy jak się będzie sprawował :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 lipca 2016, 03:26

Zgadzam sie: good 0 bad

a ścieki można co jakiś czas sprawdzać, ja w sprawie badań zgłaszam się do http://www.attma.pl/attma_joomla/index.php tam zajmują się tym profesjonalnie

Zgłoś | Cytuj | Link

9 września 2017, 20:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie dotyczące budowy zbiornika na ścieki sanitarne, mówiąc ogólnie szamba na obszarze Natura 2000. Jestem właścicielem działki w obszarze Natura 2000. Chcę wybudować mieszkanie, budynek garażowy i kawałek jakiegoś budynku gospodarczego na drobne rzeczy. Otrzymałem decyzję o warunkach zabudowy, zleciłem wykonanie projektu i wszystko było gitara do chwili gdy złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę w Starostwie. Powiedziano mi, że zgodnie z par. 34 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie tego typu zbiorniki nie mogą być sytuowane na obszarach podlegających szczególnej ochronie środowiska, czyli np. na obszarze Natura 2000. Jakiś pan inspektor powiedział mi na osobności, że jego zdaniem to jest przepis, który został stworzony przez jakąś osobę nie mającą pojęcia na temat konsekwencji, ale niestety nie ma możliwości ażeby ten przepis przeskoczyc https://www.ebrodnica.pl/aktualnosci/porady-dla-czytelnikow/ 8617-oczyszczalnia-kontra-szambo.html

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2017, 10:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Pamietajcie tylko żeby stosować preparat powodujący rozkład substancji ropopochodnych. Dzięki temu będzie mniej bakterii w zbiorniku, co nie jest bez wpływu na glebę na przykład.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 marca 2020, 09:02

Zgadzam sie: good 0 bad

W takim wypadku chyba znacznie lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w oczyszczalnię

Zgłoś | Cytuj | Link

2 marca 2020, 09:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Budowa wydajnej oczyszczalni to zawsze najlepsze rozwiązanie. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o obszary chronione. Jeżeli zdecydujecie się na to rozwiązanie to zajrzyjcie na stronę http://www.zickert.pl/ Tam znajdziecie elementy niezbędne przy budowie takiej oczyszczalni.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19126 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 117

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >