Zwykła poduszka czy profilowana? Najlepszym rozwiązaniem dla kręgosłupa są poduszki profilowane

« Powrót do artykułu: Zwykła poduszka czy profilowana? Najlepszym... | « Powrót do grupy: Wnętrza

29 maja 2012, 14:58

Zgadzam sie: good 0 bad

ja jestem pod wrażeniem poduszki Memo http://www.memoinfo.pl/product,products,81.html - bóle kręgosłupa szyjnego zniknęły. Warto zainwestować, jeśli się ma problemy z kręgosłupem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 kwietnia 2013, 13:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak dobrać odpowiednią poduszkę?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych poduszek.
Od wyboru może rozboleć głowa.
Postaram się znaleźć w tym artykule rozwiązanie na ten ból.

W ofercie znajdziecie poduszki, które możemy podzielić na dwa sposoby:

według kształtu - poduszki profilowane, poduszki pełne


według wypełnienia - poduszki lateksowe, poduszki piankowe,
poduszki regulowane

Poduszki profilowane.

Poduszki profilowane są stworzone z myślą o podparciu kręgosłupa szyjnego,
a głowa ma się ułożyć w niecce poduszki.

Niestety jednym z minusów tych poduszek jest to,
że ten profil w zasadzie jest jeden dla wszystkich, a każdy jest inny inaczej zbudowany.
Panowie są szersi w barkach panie węższe, więc dla niektórych ta poduszka będzie za wysoka,
a dla innych za niska. Spowoduje to że kręgosłup szyjny nie będzie w lini z odcinkiem piersiowym.
Nastąpi zwężenie dysków z jednej stony i w konsekwencji ucisk na zakończenia nerwowe,
który spowoduje drętwienia rak, bóle karku, głowy.
I tu akurat wypełnienie nie ma większego wpływu na ułożenie głowy
bo czy to będzie lateks czy pianka termoelastyczna to działanie mają podobne.

Poduszki pełne (mydełka).

Poduszki pełne są lepsze niż profilowane, ponieważ nie mają niecki,
a głowa pod wpływem swojego ciężaru też się zapadnie i kręgosłup szyjny
będzie podparty.
Szczególnie zalecam sprawdzenie wysokości takiej poduszki
żeby nie okazało się że jest za niska.
Jesli będzie za wysoka to nie ma to znaczenie w przypadku wypełnienia pianką memory
gdyż poddaje się ona pod wpływem ciężaru i ciepła.

Poduszka regulowana.

Poduszka regulowana to taka którą możecie sami
idywidualnie do swojej budowy ciała dostosować.

Leżąc na boku ta poduszka jest za wysoka dla każdego,
ale jej specjalne wypełnienie można ubrać garść za garścią
tak długo aż wasz kręgosłup szyjny będzie w linii z piersiowym.
I tak wyregulowaną poduszkę macie do końca życia.

Polecam szczególnie poduszkę regulowaną Treenes
jeśli zdażają Wam się takie dolegliwości:

bóle głowy,
bóle karku,
drętwienia rąk,
szumy w uszach,
mroczki w oczach,
bóle ramion.

Pozdrawiam i życzę kolorowych, spokojnych snów.
Doradca Robert
tel. 535 948 048

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 listopada 2014, 15:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam taką poduszkę z ikei i nie mogę na niej spać, bo mi kark sztywnieje.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 czerwca 2017, 13:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam wszystkim poduszkę z pianki termoplastycznej, ten kto ją wymyślił powinien dostać Nobla! to fantastyczne rozwiązanie :)
Akurat ja mam poduszkę Thermal Comfort, dzięki niej wstaję wypoczęta i nic mnie nie boli!

Zgłoś | Cytuj | Link

15 maja 2019, 20:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: ozzon napisał: To nie jest problem poduszki zapewne, tylko kręgosłupa.
One sa bardzo dobre, każdy ortopeda ci to powie. Jeżeli
masz problemy z bólem karku proponuję poczytać o mckenzim
- http://www.mckenzie.pl/main/pacjenci/ometodzi
e.html
. Cała kwestia tkwi w tym, że my sobie sami te
bóle fundujemy i większości problemów można by
uniknąć.


W przypadku problemów z kręgosłupem polecam ortopeda Jarosław Fabiś Łódźto niesamowity człowiek i dobry lekarz. Potrafi pomoc naprawde w kiepskich przypadkach i zmotywowac do cwiczen.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 listopada 2020, 07:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo fajne poduszki ortopedyczne można też kupić w sklepie medycznym https://tanisklepmedyczny.pl/ wraz z na przykład materacem odleżynowym. Gdyby właśnie ktoś z was szukał takiego sklepu to warto tam zajrzeć.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2024, 09:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Wybór między zwykłą a profilowaną poduszką to kwestia indywidualnych preferencji i potrzeb sypialnianych. Oba rodzaje poduszek mają swoje zalety i wady, i to, która będzie najlepsza dla Ciebie, zależy od kilku czynników. Poduszki zwykłe są najbardziej popularne i powszechne. Są one dostępne w różnych rozmiarach i wypełnieniach, co pozwala znaleźć poduszkę odpowiednią dla każdego. Poduszki zwykłe są zazwyczaj miękkie i zapewniają wsparcie dla głowy i szyi. Są one odpowiednie dla osób, które lubią spać na brzuchu lub na boku. Jednak niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort, jeśli poduszka jest zbyt miękka lub zbyt płaska. Poduszki profilowane są zaprojektowane tak, aby zapewniać dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa szyjnego i głowy. Mają one wyższy środek, który pasuje do naturalnej krzywizny szyi, co może pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas snu. Poduszki profilowane są zazwyczaj bardziej odpowiednie dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa szyjnego lub chcą poprawić swoją postawę podczas snu. Ostateczny wybór między zwykłą a profilowaną poduszką zależy od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli masz problemy z bólami szyi lub kręgosłupa, poduszka profilowana może być dobrym rozwiązaniem. Jeśli lubisz miękką i puszystą poduszkę, zwykła poduszka może być bardziej odpowiednia. Ważne jest również, aby wybrać poduszkę o odpowiednim rozmiarze, aby zapewnić wygodę i wsparcie podczas snu. Niezależnie od rodzaju poduszki, ważne jest, aby regularnie ją czyścić i wymieniać, aby zapewnić higienę snu. Dobry sen ma ogromne znaczenie dla ogólnego samopoczucia i zdrowia, dlatego warto zainwestować w odpowiednią poduszkę, która pomoże Ci spać spokojnie i wygodnie.

---
Ortopeda ze Szczecina https://ortho-expert.pl/lekarze/

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lutego 2024, 10:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam poduszki ortopedyczne od ortoprimo. Mają zarówno płaskie jak i profilowane. Poduszki występują w kilku rozmiarach i są wykonane z pianki termoelastycznej co gwarantuje idealne wsparcie dla głowy i szyi. Można także dodatkowo dokupić poszewki, aby mieć na wymianę. Zdecydowanie warto zainwestować w sen na najwyższym poziomie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Szafka RTV imitująca kominek Liczba postów: 12 Grupa: Wnętrza A jeśli rozglądasz się za ciekawymi wariantami szafek RTV w modnym wydaniu to możecie też zajrzeć na https://zfabryki.pl/pol_m_Przechowywanie -1531.html gdzie zn...
  • Kołki rozporowe - czyli jak bezpiecznie wieszać? Liczba postów: 19 Grupa: Wnętrza Warto mieć w tym celu odpowiednie narzędzia oraz rzecz jasna same kołki także powinny być wysokiej jakości wykonania, od tego zacznijmy.
  • Jak urządzić pokój małego kibica Liczba postów: 10 Grupa: Wnętrza U mnie dzieciaki również mają w bardzo podobnym stylu swoje pokoje urządzone i ja jestem zdania, że ogólnie strefy kibiców są czymś bardzo fajnym. Muszę dodać,....
  • Jak wybrać parapet zewnętrzny? Liczba postów: 24 Grupa: Wnętrza Jedno jest pewne popularność parapetów marmurowych wynika w dużym stopniu z renomy, którą cieszą się elementy z naturalnego kamienia — dodajmy, że w dużej mierz...
  • Baterie umywalkowe ścienne - tradycyjne i bezdotyk... Liczba postów: 7 Grupa: Wnętrza Jeśli szukasz stylowych propozycji w zakresie baterii umywalkowych podtynkowych to warto zapoznać się z ofertą marki Oltens i tutaj https://oltens.com/pl/bateri...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 123

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >