Żywica epoksydowa, beton ...

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

26 lutego 2008, 21:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam Wszystkich, zamieściłem mojego posta w tym dziale bo jest najczęściej odwiedzany i może uzyskam szybką odpowiedź. Na parterze w nowo wybudowanym domu mam zamiar zbudowac akwarium betonowe o wymiarach 320 dł x 120 szer x 80h- 3000litrów. Z przodu będzie szyba która będzie włożona w profil który uprzednio będzie zalany w betonie- to najmniejszy problem. Chciałem się dowedzieć z jakiego betonu wylać ścianki, jakiej grubości zrobić te ścianki 15 cm wystarczy? Całe akwarium będzie stało na betonowych filarkach o wysokości 85cm. Do wzmocnienia betonu zamierzam użyć drutu żebrówki 10mm bo pląta mi się tego tyle że musze go zużyć. Zbrojenie z filarów będzie przedłużone w ściane akwarium żeby wszystko stanowiło całość.CZym uszczelnić beton od środka? myślałem nad żywica epoksydową? Prosił bym kogoś kto miał z tą żywicą doczynienia żeby odpowiedział mi na pytanie: czy reaguje z wodą ? Czy trzeba powłoke z żywicy odnawiać ? CZy takie zabezpieczenie żywicą zda egzamin. Na forum akwarystycznym ktoś napisał mi żebym w środek ścanki i podłoge akwarium dał folie do oczek, ale mi się to nie widzi, ponieważ folia podzieli mi ścaniki na 2 części i po pewnym czasie może się oderwać i wpaść mi do akwarium albo na zewnątrz.Może czymś innym uczczelnić akwarium niż żywicą. Bardzo prosze o porady i sugestie. Może ktoś ma takie akwarium albo ma znajomego który takie coś posiada? Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 marca 2008, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Grubość ścianek wystarczy 10 cm. Beton z domieszkami.
Hydroizolacja najlepiej polimerowo-cementowa 2-warstwowa zbrojona siatką szklaną. Najtaniej. Izolowanie żywicą epoksydowo-poliuretanową zbrojoną matą szklaną, ale wymaga wysuszenia betonu do wilgotności 4%.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 kwietnia 2008, 11:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Beton można uszczelnić w masie. Dobre są do tego dyspersje akrylowe - specjalne typy odporne na hydrolizę. Służą do tego któreś z typów Acronali (BASF) lub Mowilithów (były Clariant - teraz chyba firma Celanese). Powszechnie stosuj się to w Niemczech do uszczelniania betonu pod autostrady.
Mogą być kłopoty z kupnem małych ilości.


W polskich warunkach jest preparat Hydrostop - łatwiejszy do dostania. Słyszałem o nim dobre opinie, sam nie używałem.

Ew. zastosowane preparaty na bazie żywic
- powinny być do ciągłego kontaktu z wodą
- powinny być dopuszczone do wody pitnej
Inaczej można powytruwać ryby.

Taniej będzie użycie tzw. szlamow izolacyjnych np. Masterflex 550 lub 550 FX (nie pamiętam - jeden jest do wody pitnej, drugi nie.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2008, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Oj, oj!
Proszę nie mącić w głowach forumowiczów.
Betonu grubości 10 cm nie można uszczelnić w masie!
Polecam szeroko opisany temat w prasie naukowej pt. "betony wodoszczelne".

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2008, 19:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że ponownie nie ma Pan racji.
Przykład chociażby:

http://www.basf-admixtures.pl/PL/produkty/dod atkidobetonumikrokrzemionka/woerosilUP/Pages/default.aspx

Nie mówiąć o preparatach polimerowych, organicznych.

http://www.basf-admixtures.pl/PL/produkty/dom ieszkidobetonu/inne/rheomix157/Pages/default.aspx

Zdaje się, że kto inny mąci w głowie...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 kwietnia 2008, 17:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Co znaczy "ponownie nie ma racji"?
Proszę o przybliżenie.

Jeśli nie mam racji, to nie zabieram głosu. Skoro zabieram głos, to nie po to, żeby Pana uczyć, lecz by wykazać kompeltną niewiedzę. Proszę sobie dać spokój z budownictwem. Zatrudnili Pana jako sprzedawcę? Od sprzedawcy do doradcy jest przepaść nie do opisania. Żegnam. Z laikami nie dyskutuję.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

16 kwietnia 2008, 20:17

Zgadzam sie: good 0 bad

A w Stanach biją Murzynów !

Zgłoś | Cytuj | Link

16 kwietnia 2008, 21:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik JBZ napisał: Co znaczy "ponownie nie ma racji"?
Proszę o przybliżenie.

Jeśli nie mam racji, to nie zabieram głosu. Skoro zabieram głos, to nie po to, żeby Pana uczyć, lecz by wykazać kompeltną niewiedzę. Proszę sobie dać spokój z budownictwem. Zatrudnili Pana jako sprzedawcę? Od sprzedawcy do doradcy jest przepaść nie do opisania. Żegnam. Z laikami nie dyskutuję.

Jerzy Zembrowski


Zdaje się, że ponownie myli Pan pojęcia.
Nie jestem żadnym sprzedawcą.
Wskazane linki - to pierwsze - lepsze znalezione w intenecie. Miały na celu potwierdzić, iż nie miał Pan racji.

Na tym forum to raczej Pan pracuje jako sprzedawca - próbuje sprzedawać swoje usługi doradcze.

Być może Pan tego nie zauważył.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 kwietnia 2008, 14:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Panie sp5es
Nadal potwierdza Pan kompletną nieznajomość fizyki budowli i proszę sobie dać spokój z wyrażaniem opinii o mojej wiedzy.
Jest Pan anonimowym dyskutantem. Chce Pan stawać w szranki? Proszę się ujawnić. Moje dane i namiary na mnie Pan ma i może sprawdzić kim jestem, czym się zajmuję i jakie mam wykształcenie i doświadczenia. Proszę o to samo.

W kwestii betonów wodoszczelnych:
1. Podał Pan linki nie na temat, gdyż pierwszy preparat Woerosil U-P jest mikrokrzemionką do strukturalnego uszczelniania np. betonów. Jednakże słowo "uszczelnianie" nie znaczu "uszczelnienie 100%". Przez dodanie odpowiednio wyliczonej dawki mikrokrzemionki zwiększamy np. szczelność betonu i jego przesiąkliwość, ale nie eliminujemy. Betonów nienasiąkliwych tą drogą się nie uzyska - nigdy.
2. Drugi preparat RHEOMIX 157 jest polimerowym środkiem wiążącym na bazie lateksu syntetycznego.
Jest to domieszka do zapraw i betonów polimerowych pozwalająca na modyfikację właściwości mieszanek w zakresie zwiększenia szczelności, ale efekty otrzymujemy te same. tj. zmniejszenie nasiąkliwości, a nie eliminowanie.

Z tego widać, iż nie ma Pan pojęcia o terminach przez siebie głoszonych i opiera się na wybiórczo przeczytanych własnościach. Ma Pan aspiracje, żeby zaistnieć? Cieszę się, gdyż na forum tym i innych wreszcie będzie więcej osób niż ja, którzy przepędzą oszołomów naginających rzeczywistość i czyniącym pianę z mózgów nieszczęsnym forumowiczom potrzebującym pomocy.
Proszę najpierw jednak solidnie zapoznać się z materiałem będącym tematem dyskusji i wstrzymać się od radykalnych stwierdzeń i ocen drugich, zanim nie nabierze Pan pewności w swojej wiedzy. Dla jej zwiększenia, polecam kilka pozycji z istniejących kilkuset na temat betonów tzw. wodoszczelnych.
Oto przykładowe i łatwodostępne:
1. http://www.wbi.budmedia.pl/pdfs/26.pdf
2. http://www.wbi.budmedia.pl/pdfs/03.pdf
3. http://www.wbi.budmedia.pl/pdfs/20.pdf

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

18 kwietnia 2008, 09:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Zembrowski ... tylko ty jestes najmadrzejszy i wszystkowiedzacy bo jestes doradca a nie jak pozostali laicy, anonimowi uzytkownicy forum, sprzedawcy itp ... jest wiele osob na forum ktorzy posiadaja wiedze ale ty zawsze musisz byc lepszy :lol: bo jestes doradca i moze ktos wejdzie na twoja strone i tam zaplaci za konkretna odpowiedz ... mam propozycje dla ciebie ... zamiast pisac ze ten czy tamten to glupek macacy w glowach forumowiczow to napisz konkretnie co jest dobre bez osobistych wycieczek !!! NIE JESTEM DLA CIEBIE OSZOLOMEM !!!!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Ostatnio na forum

  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 258 Grupa: Technologie... Narzędzi jest bardzo dużo, ale warto kupić parę niezbędnych do domu aby w razie potrzeby móc z nich skorzystać. Ja zawsze preferuje robić zakupy w specjalistycz...
  • Wyroby hutnicze? Liczba postów: 9 Grupa: Technologie... A to ja Wam mogę polecić świetne miejsce https://www.tadmet.com.pl/sprzedaz/wyrob y-hutnicze-sprzedaz.html Wsparcie przy wyborze produktód od fachowców i niezwyk...
  • Minikoparka - jaka? Liczba postów: 4 Grupa: Technologie... Minikoparka powinna być przede wszystkim wydajna, zwrotna i stateczna. To jaka konkretnie będzie najbardziej odpowiednia zależy już od potrzeb. Jeśli masz w fir...
  • maszyny CNC Liczba postów: 19 Grupa: Technologie... Firmą, która bardzo dobrze sprzedaje właśnie maszyny do CNC, ma dobrą ofertę i oferuje po prostu dobre, praktyczne produkty jest http://www.serwiscnc.katowice.p...
  • Wyposażenie magazynu Liczba postów: 295 Grupa: Technologie... W magazynie bardzo często przydają się koła przemysłowe, które mozna zastosować do kontenerów, platform roboczych, czy różnego rodzaju urządzeń. Znacząco ułatwi...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17923 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 296

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >