alternatywa dla wegla

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸

20 września 2017, 17:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Cyba najlepsze rozwiązanie to ekogroszek. Jest teraz najbardziej popularny i jak się kupi dobry jakościowo opał to starcza na dłużej. Ja właśnie zmieniłem piec na nowy, z podajnikiem. W opisie pieca jest napisane że można wsypać do 200kg opału i powinno starczyć na nawet ponad tydzień. Na dworzu coraz chłodniej i powoli zaczynamy się dogrzewać. Opał kupuję w http://www.ekogroszekcentrum.com.pl/ i jak na razie jestem zadowolony.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 września 2017, 08:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Ekogroszek lub pellet- to jedne z najbardziej popularnych alternatyw, chociaż to też z drugiej strony zależy od samego kotła jaki posiadamy w swoim układzie CO.

Tchsystem.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 września 2017, 21:34

Zgadzam sie: good 0 bad

patrząc na to co robią poszczególne samorządy w Polsce to trzeba się rozglądać za takimi rozwiązaniami jak pompa ciepła jako alternatywa dla węgla

Zgłoś | Cytuj | Link

26 września 2017, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=Tchsystem.pl]Ekogroszek lub pellet- to jedne z najbardziej popularnych
alternatyw, chociaż to też z drugiej strony zależy od
samego kotła jaki posiadamy w swoim układzie CO.



Tchsystem.pl

Ekogroszek i kotły były rozwiązaniem dobrym w ubiegłym wieku. Dziś to wstyd czymś takim ogrzewać dom. Nie wspomnę o zatruwaniu środowiska naturalnego i nas samych. Palacze to szkodnicy.
Czystym i tanim rozwiązaniem są ogrzewania na podczerwień, które w połączeniu z fotowoltaiką pozwalają na bezobsługowe i prawie bezpłatne ogrzewanie domu.
Trzeba być inteligentnym inaczej by tego nie widzieć!

Zgłoś | Cytuj | Link

27 września 2017, 07:21

Zgadzam sie: good 0 bad

A przy produkcji a potem recyklingu owych rzeczy się nie wspomina. To tak jak żarówki energooszczędne... z rtęcią w środku

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 września 2017, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Emill napisał: A przy produkcji a potem recyklingu owych rzeczy się nie
wspomina. To tak jak żarówki energooszczędne... z
rtęcią w środku


Trzeba najpierw posiąść wiedzę o materiałach z jakich produkowane są systemy grzewcze, a dopiero potem insynuować, że są szkodliwe. Takie fejki, to każdy
przedszkolak potrafi wstawiać.
Podstawą do produkcji folii grzewczych na podczerwień są folie z tworzyw sztucznych oraz grafit czyli odmiana węgla. Trwałość tych produktów wynosi 30 do 50 lat!
Natomiast podstawowym materiałem dla fotowoltaiki jest krzem czyli piasek.
Gdyby był szkodliwy, to już byśmy nie żyli, bo każdy z nas opalał się na piasku!
Szkodliwy jest styropian, który trzeba tak samo utylizować jak azbest!

Zgłoś | Cytuj | Link

1 października 2017, 16:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja używam ekogroszku. Zaopatruję się w niego u www.multiwegiel.pl. Solidna firma, dobrej jakości produkt i dobra cena.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 października 2017, 21:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Decentralne systemy ogrzewania mają sens tylko przy bardzo dobrze izolowanych domach.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 października 2017, 13:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Dla mnie alternatywa do węgla ,jest gaz płynny. Czyste spalanie i co ważne bezobsługowe.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 października 2017, 11:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Fajną alternatywą dla węgla jest pompa ciepła. Mam taką zainstalowaną u siebie i jestem z niej zadowolony. Ze zrobieniem pompy ciepła zgłosiłem się do firmy www.tpinstal.pl, która zajmuje się robieniem instalacji grzewczych i polecam ich również wam.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 370 Grupa: Robimy inst... Wybór ogrzewania to inwestycja na lata, więc nie można podejść do tego zbyt lekko. Na pewno firma https://sisettemp.pl/ będzie w stanie nam doradzić, jakie ogrz...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19132 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 286

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >