balkon

« Powrót do grupy: Wspólnoty mieszkaniowe

29 lutego 2008, 15:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Chcę sie dowiedzieć czy jeśli zabudowałam balkon to czy zarząd wspólnoty ma prawo naciskać na mnie bym przemalowala wewnetrzne sciany balkonu? czy nadal jest to elewacja budynku czy tez juz w pewnym sensie nalezy do mieszkania?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 grudnia 2009, 04:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Formalnie rzecz biorąc to nie miałaś prawa zabudować balkonu ponieważ zmienia to wygląd elewacji, a co za tym idzie taka zmiana wymaga pozwolenia na budowę. Nawet jak zarząd wspólnoty się zgodził, to i tak to jest niezgodne z prawem. W każdym razie jak masz zabudowany balkon to oczywiście ściany balkonu nie są już częścią elewacji.
P.S.
Jeżeli nie występowałaś o zgodę do zarządu wspólnoty i zrobiłaś to na "dziko" to ja bym przemalował dla świętego spokoju, ponieważ może się to skończyć tak, że dostaniesz nakaz doprowadzenia balkonu do stanu poprzedniego. Jak będziesz wojowała, to wspólnota może zawiadomić nadzór budowlany i wtedy taki nakaz dostaniesz z nadzoru budowlanego, a wtedy będziesz już musiała rozebrać zabudowę balkonu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 kwietnia 2010, 14:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Wow sam się nie spodziewałem, że jest możliwość zabudowy balkonu! A zarządca zgodził się na taki zabieg?

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2014, 15:30

Zgadzam sie: good 0 bad

trzeba po prostu starannie sobie dobierać zarządców, u mnie zarządza www.domena.gliwice.pl/ podoba mi się ich podejście, rozmawia się z nimi jak z partnerami

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2014, 15:31

Zgadzam sie: good 0 bad

trzeba po prostu starannie sobie dobierać zarządców, u mnie zarządza http://www.domena.gliwice.pl/ podoba mi się ich podejście, rozmawia się z nimi jak z partnerami

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 września 2016, 19:14

Zgadzam sie: good 0 bad

My zadbaliśmy o pełną hydroizolacji zarówno na tarasie jak i balkonie. Aby na prawdę był dobrze zadbany i nie pękał to polecam wypróbować zaprawę OXYDTRON - NANOCEMENT. Zapraw wręcz idealnie sprawdzająca się w naszych warunkach, całkowicie blokuje dojście wilgoci do struktury materiału. My wykorzystujemy tą zaprawę już tak na prawdę w większości realizacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 września 2016, 09:18

Zgadzam sie: good 0 bad

My mamy spoko wspólnote mieszkaniową jak na osiedle wojskowe :).
Na wszystko się zgadzają i nie robią problemów jak ktos chce sobie położyć na balkonie jakiś gres na ścane lub zabudować balkon. Ostatnio kładłem na podłogę deske kompozytową z firmy eko-deska i bardzo poprawiło to wizualnie wygląd naszego balkonu.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 grudnia 2020, 09:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto zadzwonić do działu handlowego WaterBlock. Tam zdecydowanie wszystko Ci wyjaśnią . Oni nie mają rozbudowanej sieci handlowców, dlatego jeśli szukasz czegoś na lata to faktycznie Water Block będzie dobrą decyzją. Byłem na ich szkoleniu dla Inżynierów i Architektów, które organizowali w Hiltonie i te rozwiązania naprawdę zrobiły na wszystkich wrażenie. Poza tym potwierdzenie jakości widzę sam u siebie właśnie na tarasie i balkonie.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 sierpnia 2023, 21:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Tutaj https://doba.pl/wroclaw/artykul/3-pomysly-na- urzadzenie-przytulnego-balkonu-stworz-swoja-mala-oaze-w-mies cie/46707/17/noa123 możecie poczytać różne porady na temat urządzenia balkonu. Na każdym balkonie kluczową rolę odgrywają rośliny. Rośliny doniczkowe, pnącza lub nawet małe drzewka w donicach sprawdzą się doskonale. Rośliny o różnych kształtach i kolorach dodadzą uroku twojemu balkonowi.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Zabudowa balkonu Liczba postów: 134 Grupa: Wspólnoty m... Myślę, że do wykończenia balkonu przydadzą Ci się też poręcze balkonowe. Postaw na stal nierdzewną, dzięki czemu będą Ci one służyć przez długie lata. Moim zdan...
  • Zarządca - wspólnota mieszkaniowa Liczba postów: 43 Grupa: Wspólnoty m... Zarządcy nieruchomości to naprawdę fajna sprawa. Zajmują się papierologią i dbają o stan techniczny budynku. Pod adresem: http://www.per-modum.pl/ jest pełna of...
  • Firma sprzątająca Liczba postów: 44 Grupa: Wspólnoty m... Osobiście skorzystałem z usług firmy sprzątającej https://triple-cleaning.pl i z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że poziom świadczonych usług sprzątania je...
  • Zarządzanie i Administracja Nieruchomościami Liczba postów: 67 Grupa: Wspólnoty m... Cześć! Zastanawiasz się nad taki mtematem jak sprawy spadkowe adwokat to osoba, która może pomóc. On zna prawo spadkowe jak nikt inny i może pomóc Ci w wielu tr...
  • propozycja zarządzania Liczba postów: 13 Grupa: Wspólnoty m... Na pewno odpowiedni jest kierunek Berberis. To dzięki temu systemowi sporo da się poprawić, macie tam niezbędne funkcje. Kwestia czasu i wiele pod tym względem....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 218

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >