budowa bliźniaka, a wz na dom jednorodzinny

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

2 kwietnia 2015, 18:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, mam zamiar kupić działkę pod budowę bliźniaka. Sprawa wygląda tak że działa jest objęta studium zagospodarowania pod zabudowę jednorodzinną. Na działkę zostały wydane warunki zabudowy na dom jednorodzinny z wbudowanym garażem. Słyszałem że na takiej działce z tak brzmiącą wz-tką można wybudować także bliźniaka, ponieważ wedle prawa budowlanego bliźniak to także budynek jednorodzinny. Chciałem zweryfikować te informację żeby nie mięć problemów. Niestety Panie z urzędu architektury same nie wiedzą, jedna mówi że tak inna inaczej....
Dziękuje za pomoc

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 kwietnia 2015, 10:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, odpowiedź na swoje pytanie ma Pan zawartą w art.3 pkt 2a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, mianowicie:

Ilekroć w ustawie jest mowa o budynku mieszkalnym jednorodzinnym – należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku.

Pozdrawiam Paweł Łukowski - Kancelaria Adwokacka Chmielewska-Ciż i Wspólnicy

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 października 2022, 14:52

Zgadzam sie: good 0 bad

A co sądzicie o zakupie bliźniaka? Wiem, że akurat w tej kwestii zdania są podzielone, ale gdybyście się zastanawiali, to zerknijcie na stronę https://www.europol-bruk.pl/jakie-korzysci-wy nikaja-z-zakupu-domu-blizniaka . Tam dowiecie się, jakie korzyści mogą płynąć z zakupu właśnie takiego bliźniaka. Polecam przeczytać!

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 104

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >