co sądzicie o przydomowej oczyszczalni ścieków?

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸

24 sierpnia 2012, 15:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Fajne rozwiązanie, ale niestety w wielu gminach robią straszne problemy z wydaniem pozwolenia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 sierpnia 2012, 12:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Ba! Rozwiązanie jest według mnie świetne.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 stycznia 2013, 10:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego co wiem,to przydomowa oczyszczalnia ścieków wcale nie jest drogą inwestycją,a koszty potem szybko sie zwracają. Tylko jak to jest dokładnie w kwestii pozwoleń? Może się ktoś wypowiedzieć?


www.Massi.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2013, 16:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli sieć kanalizacyjna przebiega w pobliżu działki, inwestor ma obowiązek przyłączenia domu do niej, chyba że wybudował oczyszczalnię ścieków przed powstaniem kanalizacji. Na obszarach bez kanalizacji możliwość budowy oczyszczalni ścieków zależy od ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a gdy takiego planu nie ma, od lokalnych przepisów z zakresu bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Do kosztów zakupu i montażu oczyszczalni należy doliczyć koszt wykonania dokumentacji projektowej i koszty wykonanych w uprawnionym laboratorium specjalistycznych badań.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2013, 16:54

Zgadzam sie: good 0 bad

W większości mniejszych miejscowości nie ma jeszcze przyłącza do kanalizacji,wiec ludzie zdani są sami na siebie i w takim wypadku uważam,że przydomowa oczyszczalnia ścieków spełni swoje zadanie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 marca 2013, 17:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Massi_pl napisał: Z tego co wiem,to przydomowa oczyszczalnia ścieków wcale
nie jest drogą inwestycją,a koszty potem szybko sie
zwracają.





www.Massi.pl


faktycznie nie jest to droga sprawa, prawdę mówiąc już od niecałych 3 tysięcy złotych możesz mieć taką biologiczną oczyszczalnię ścieków choć oczywiście cena zależy od wielu czynników, tutaj z resztą są przykładowe ceny http://www.eko-sum.pl/index.php?goto=ceny_oczyszczalni_bio i wiadomo im większa tym droższa ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2013, 23:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Od jakiegoś czasu także zastanawiam się, czy warto wybudować taką domową oczyszczalnie ścieków. Z tego co piszecie, wnioskuje, że opłaca się zainwestować, bo koszty zwracają się stosunkowo szybko, zwłaszcza, jeśli zużywa się sporo wody... Tylko jest jeden problem. Posiadam już szambo i tu rodzi się pytanie... Czy można to jakoś przerobić, czy trzeba wybudować nową oczyszczalnie? Zancie może jakąś firmę, która zajmuje się takimi rzeczami? Zależy mi, aby była możliwie blisko Kutna.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 maja 2013, 08:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Szambo zawsze będzie musiało być nieszzcelne, chyba że będzie się go wywoziło co tydzień, a wiadomo ze to nierealne.
Taka oczyszczalnia to z tego co pamiętam około 3-4 tysiące złotych. Sporo, ale przyłączenie do kanalizacji kosztuje wydaje mi sie naprawdę dużo więcej, a poza tym są takie tereny gdzie kanalizacji jeszcze długo nie będzie, więc raczej nie ma wyjścia.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2013, 23:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!
Podbijam temat:) Czy ktoś z Was wie może, czy i jak można uzyskać dofinansowanie na taką przydomową oczyszczalnię? Przyznam, że nie bardzo się na tym znam, ale temat mi się spodobał. Trochę poczytałam, polecano mi oczyszczalnie Frukko (http://www.frukko.pl/ ) podobno to jedne z lepszych. I fakt, że taka inwestycja na pewno się zwraca po jakimś czasie, ale jeśli jeszcze można byłoby dostać trochę grosza do tego, to dlaczego nie skorzystać.
Z góry dzięki za odpowiedź:)

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2014, 11:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Też chętnie dowiem się jak załatwić dofinansowanie na oczyszczalnie i gdzie udać się po pozwolenie. Ja mam zamiar kupić drenażową oczyszczalnie z http://www.e-sklepoczyszczalnie.pl/ dla 6 osób. U Nas nie ma kanalizacji i nic nie zapowiada że kiedykolwiek będzie a szamba nie chcemy

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Meble biurowe Liczba postów: 358 Grupa: Ciekawe pom... Meble biurowe powinny przede wszystkim zapewniać komfort pracownikom. To ich najważniejsza funkcja. Całą resztę można zepchnąć na drugi plan. Tak samo jest z oś...
  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 368 Grupa: Ciekawe pom... Dużym plusem paneli tapicerowanych w sypialni, czy innym pomieszczeniu w domu jest to, że można je szybko samodzielnie położyć. Zobacz jak zrobić ścianę z panel...
  • Pomysł na wakacje Liczba postów: 585 Grupa: Ciekawe pom... A nie myśleliście o tym, aby odwiedzić USA? Ja od zawsze o tym myślę, a pod adresem: https://planetescape.pl/kraj/usa/ udało mi się nawet znaleźć stronę z ofert...
  • hala piłkarska Liczba postów: 5 Grupa: Ciekawe pom... Kiedyś chciałam zainwestować w taką halę.
  • jak ułatwić sobie sprzątanie Liczba postów: 51 Grupa: Ciekawe pom... Utrzymanie czystości w domu wymaga zaangażowania i regularności. Jednak wybierając odpowiednie środki czyszczące, można zaoszczędzić sobie sporo pracy. W jaki s...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 255

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >