czy można samemu zrobić saunę?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

1 maja 2010, 02:04

Zgadzam sie: good 0 bad

To zrób "gościu" sam wg wzoru z gazetki hipermarektu i podziwiaj swoje umiejętności.
Z całym szacunkiem - spróbuj i zobaczysz jak Ci się te "deski" będą układać. Takie posty piszą ludzie, którzy chyba nigdy tego nie robili, a są pierwsi do wołania "drogo, drogo, za co tyle pieniędzy, to takie proste"
Mówiłem wielokrotnie i poraz kolejny powiem - chcesz, to rób sam jeśli potrafisz i ciesz się tym co zrobisz. Jeśli nie, nie pisz bzdur, bo ktoś naiwny uwierzy - lepiej wynajmij kogoś, kto się na tym zna i zrobi to naprawdę dobrze. Trzeba zapłacić? Tak - tak jak i Tobie za Twój czas i umiejętności, bez względu na to, czym się zajmujesz, na tym polega rynek i przepływ pieniądza.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 maja 2010, 03:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Też mi się zdaje, że lepiej iść do hipermarketu i kupić ;P a poważnie mówiąc, to faktycznie nie zabierałbym się tak sam do tego. Sauna potrzebuje pewnie trochę prądu lub jakiejś innej energii, więc może być później niebezpiecznie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 lipca 2010, 23:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak chcesz saune to sie musisz liczyc z kosztami. Ja tez bym odradzał budowę tego samodzielnie

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lutego 2011, 10:05

Zgadzam sie: good 0 bad

ja skłaniałbym się do tego, żeby nie kombinować samemu. To jest trudna sprawa, odpowiednia temperatura, materiały. wszystko musi być rozplanowane, nie ma chyba miejsca na pomyłki i niedociągnięcia. i raczej oddzielne pomieszczenie! jakieś wewnętrzne "pomieszczenia w pomieszczeniu" - jakiś absurd. Jeśli ktoś decyduje się na saunę to znaczy że ma pieniądze, więc oddzielny pokój musi być, wszystko pięknie wykonane przez fachowców inaczej bym nie zaczynał.. Pozdrawiam!

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lutego 2011, 17:24

Zgadzam sie: good 0 bad

sauna jest super! mieć własną to fajna sprawa, ale zgadzam się, że jeśli coś zrobi się niefachowo, to może być problem. Gdzie można szukać panów, którzy podejmą się takiej pracy? Mi ostatnio przebił się wąż doprowadzający wodę do kranu w umywalce w kuchni i już pełno wody na podłodze i wilgoć.. Nie wiem co był zrobiła jakby coś z taką sauną było nie tak, zapłakałabym się

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lutego 2011, 09:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich odwiedzających temat budowy sauny. Przede wszystkich chcę powiedzieć, że moja wypowiedź nie będzie skierowana przeciwko fachowcom, raczej ma ona na celu "pokrzepienie" tych, którzy mają wiarę, że zrobią coś samemu. Jestem tego najlepszym przykładem. Moim pierwszym osiągnięciem było samodzielne wykonanie obudowy kominka (nie będę się o niej rozpisywał, bo temat dotyczy czegoś innego – jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę pisać). Wszyscy odradzali mi, abym powierzył prace fachowcom, bo sam nie dam rady. Okazało się, że dzięki pomocy takich choćby forów jak to, oraz znajomych samodzielna budowa przebiegła bez problemu. Ale do rzeczy, zaczynam budowę sauny wolnostojącej i zaczynam szukać materiałów, więc stwierdziłem, że to idealny moment na podzielenie się informacjami, bo powiem szczerze, że jak na razie nie znalazłem na tym forum żadnych konkretów. A więc zaczynamy…

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lutego 2012, 15:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie rozumiem w czym macie problem poza swoją totalną niewiedzą co to jest sauna, jak wygląda itp. Jeśli ktoś z was korzystałby kiedykolwiek z indywidualnej (domowej) suchej sauny to tego problemu niemielibyście. Wiem, że Polska to kraj gdzie saunę traktuje się jako luksus a za luks trzeba przecież zapłacić (inaczej nie byłby luksusem ;) ) Jednak w innych krajach można w każdym markecie budowlanym kupić prostą saunę suchą. Piec, deski, instrukcja składania (jak z ikei).
W pl kiedyś widziałem takie sauny w którejś gazetce z marketu budowlanego ale chyba produkt nie cieszy się popularnością ponieważ więcej ani w żadnym markecie ani w gazetce już tego nie widziałem. Za to na allegro jest sporo ofert zwykłych, suchych saun. Nie jakichś tam ekskluzywnych po 50 tys tylko takie zwykłe za 4-6 tys, drewniane ze szklanymi drzwiami, z piecem i akcesoriami jak klepsydra, lampka itp. Wszystkie są konstrukcją desek do poskładania, u niektórych sprzedawców można kupić ze złożeniem a inni tylko wysyłają kurierem elementy z instrukcją złożenia.
Powiedzcie mądrale w takim razie jaka jest różnica czy człowiek sam złoży coś wg instrukcji, czy zamówi sobie (również na allegro jest dostępna boazeria właśnie do saun) deski i je sam dotnie wg projektu. Jeśli ktoś tylko lubi majsterkować to nie jest to żadna filozofia.
Najwyraźniej po waszych wpisach widać, ze boimy się tego czego nie znamy.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lutego 2012, 00:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich - odwiedzam kolejne forum, na którym dostarczyciele usług dowodzą, że nic samemu nie da się zrobić.
Da się, "nie święci garnki lepią" i sam spróbuję zbudować saunę.
Aktualnie gromadzę wiedzę a temat jest dla mnie bardzo interesujący.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2012, 13:51

Zgadzam sie: good 0 bad

W tym momencie samodzielna budowa sauny nie ma sensu. Sauna IRM SH 201 kosztowała nas swego czasu 5 tyś złotych. Jest znacznie przyjemniejsza w korzystaniu. Jedna sesja to nawet 40 minut, nie wymaga odrębnego, specjalnego pomieszczenia. Uważam, że to lepszy pomysł od saun suchych.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lutego 2012, 16:31

Zgadzam sie: good 0 bad

musisz jedynie postawić na jakieś sprawdzone ceny materiały budowlane i heja i zabawa z szampanem :)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >