czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

28 maja 2009, 12:53

Zgadzam sie: good 0 bad

witam, zamierzam budować dom i znajomy murarz namawia mnie na postawienie domu ze ściany jednowarstwowej. jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lipca 2009, 16:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Sciana jednowarstwowa to pomysł na szybkie i tanie postawienie domu, ale żeby był on przy okazji ciepły, musiałbyś się zdecydować co najmniej na Ytonga Energo. Bloczki te pozwalają wznosić ściany o współczynniku przenikania ciepła na poziomie U=0,19 W/(m2▪K), bez dodatkowego ocieplenia. Oznacza to, że ściana spełnia nie tylko zaostrzone normy cieplne, które obecnie wynoszą U≤0,30 W/(m2▪K), ale także normy wyznaczone dla budynków energooszczędnych (U≤0,20 W/(m2▪K)).POczytaj sobie o tym materiale tutaj:
http://www.xella.pl/html/pol/pl/informacje_ak tualne.php?press_id=559&submit=show_press_item

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 września 2009, 23:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Słyszałam od fachowca, że koszt wybudowania ściany jednowarstwowej (spełniającej wymagania cieplne) jest tańszy niż ściana + ocieplenie. :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link

13 września 2009, 14:39

Zgadzam sie: good 0 bad

jeżeli już wolałbym ścianę jednowarstwową + ocieplenie nie czułbym się zbyt pewnie gdyby na taką ściankę bezpośrednio padał mi deszcz

Zgłoś | Cytuj | Link

17 września 2009, 02:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik m_kwiecien napisał: jeżeli już wolałbym ścianę jednowarstwową + ocieplenie nie czułbym się zbyt pewnie gdyby na taką ściankę bezpośrednio padał mi deszcz

Bez przesady:)Ściana jednowarstwowa wraca do łask, bo jest po prostu ekonomiczna, buduje się ją szybciej, taniej, a w sumie ciepło (o ile mowa o sprawdzonych materiałach energooszczędnych, np. Ytongu. Na rynku obecnych jest wiele rozwiązań, ktore pozwalają uzyskać współczynnik przenikania ciepła odpowiadający aktualnym wymaganiom normowym. Przykładowo, jeśli ktoś chce mieć cieplej, niż przewiduje to norma, np. wsp. U = 0,11, musi wznieść odpowiednio grubą ścianę, ok. 60 cm. To żaden problem, bo na rynku dostępne są już bloczki YTONG ENERGO o wsp. lambda = 0,095. Ściana jednowarstwowa 48 cm to U = 0,19, a 36,5 cm to U = 0,25 - bez docieplenia!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 października 2009, 23:47

Zgadzam sie: good 0 bad

no nie takie znowu tanie koleżanka teraz będzie budować dom chciała ściane jednowarstwową z energooszczędnych bloczków wszyło bardzo drogo postanowiła zrobic coś bardziej tradycyjnego.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 października 2009, 20:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Hmm... to zawsze będzie dla inwestora dylemat: nie oszczędzać na etapie budowy (co trudne, bo ta pochłania masę pieniędzy), ale za to cieszyć się w przysz niższymi opłatami za ogrzewanie czy budować tradycyjnie i płacić rachunki na poziomie kilkuset złotych miesięcznie, podczas gdy w domu energooszczędnym tyle płaci się w ciągu całego roku...
W dodatku cena materiału to nie wszystko. Im większy bloczek, tym mniej ich potrzeba na m2, a przy okazji buduje się szybciej, tańsza jest więc robocizna. Najlepiej obrazuje to filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=ZsV3thjQRlg&feature=related To chyba miał na myśli Kalikali mówiąc o ekonomii budowy ściany jednowarstwowej z YTONGA.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 listopada 2009, 22:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Ściana jednowarstwowa to teraz dość często wybierane rozwiązanie. Na razie sam o tym czytam, myślę i na razie dobry opis znalazłem na stronce wienerbergera tu: ściana jednowarstwowa
Tam masz to opisane, napisane jakie są współczynniki w zależności od grubości i materiału.

pozdriawam

Zgłoś | Cytuj | Link

15 listopada 2009, 23:06

Zgadzam sie: good 0 bad

czy da to wybitnie oszczędności tego nie wiem , ale cena tych bloczków jest dużo wyższa od zwykłych a po przeliczeniu wychodzi że ściana dwuwarstwowa ze styropianem w środku i na zewnątrz jest tak samo dobrą izolacją a jest dużo tańsza. Jak te bloczki stanieją kiedyś może to na pewno metoda stanie się popularniejsza.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2009, 02:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale porównanie ceny materiałów daje niewiele. Różne są wymiary bloczków, różne też parametry cieplne ściany... To, co na pierwszy rzut oka droższe, w praktyce okazuje się w cenie porównywalnej z materiałem gorszym jakościowo. Np. Bloczki z betonu komórkowego są zazwyczaj duże, a przy okazji lekkie. Dzięki czemu muruje sie z nich szybciej i taniej. W dodatku są to juz rozwiązania pozwalające bez ocieplenia postawić budynek energooszczędny. Myślę tu o takich nowinkach na rynku jak Ytong Energo
http://blog.xella.pl/budujemy/entry/innowacja _roku_2009_dla_ytong

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...
  • Jakie pustaki? Liczba postów: 131 Grupa: Stawiamy śc... Dla planowanej w Olsztynie szukam niezawodnej firmy do wywozu gruzu, która mogłaby sprostać wymaganiom projektu komercyjnego. Czy firma Zamów-Kontener https://z...
  • Fototapety i inne. Liczba postów: 1193 Grupa: Stawiamy śc... Decydując się na współprace ze specjalistami nie marnujecie swojego czasu oraz pieniędzy. Jeżeli szukacie inspiracji do aranżacji Waszych wnętrz, to zdecydowani...
  • Wilgoć w ścianach Liczba postów: 4 Grupa: Stawiamy śc... Wilgoć na ścianach to poważny problem, którego nie powinniśmy bagatelizować. Im wcześniej wykryty - tym szybciej można z nim zawalczyć. Trzeba jednak znaleźć pr...
  • Budowa domu-koszty Liczba postów: 195 Grupa: Stawiamy śc... Jeśli interesujesz się ładowarkami teleskopowymi, warto rzucić okiem na https://czesci.gizo.pl/blog/5-najczescie j-wybieranych-czesci-do-ladowarek-telesk opowych/...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19128 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 169

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >