czy drzwi harmonijkowe szybko się psują?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

24 lipca 2009, 15:29

Zgadzam sie: good 0 bad

witam,
chciałabym kupić drzwi harmonijkowe do kuchni i pokoi, mieszkam w bloku, mam bardzo małe mieszkanie i takie drzwi trochę powiększyłyby moją przestrzeń życiową :wink: jednak słyszałam od znajomych same negatywne opinie na ich tema, że szybko się psują, zacinają się bez przerwy, ciężko je nieraz otworzyć i zamknąć, są mało stabilne, i co do estetyki też nie było pozytywnych opinii. A jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Może macie jakąś sprawdzoną firmę, której produkty są godne zaufania i polecenia?
Proszę doradźcie mi coś bo nie wiem co teraz robić, zależy mi na tych drzwiach, ale jeśli mam mieć z nimi tyle kłopotu to wole chyba pozostać przy tych standardowych.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lipca 2009, 01:15

Zgadzam sie: good 0 bad

zoju znajomi bardzo dobrze Ci mówią nie ma nic gorszego niż drzwi harmonijkowe i moim skromnym zdaniem powinny zniknąć z rynku. Tak naprawdę bardzo hałasują przy otwieraniu i niezależnie co zrobisz na pewno się popsują za dużo elementów to za dużo możliwości awarii. Zamiast tego proponowałbym Ci system drzwi suwanych naścienny nie zabiera tyle miejsca w otworze jest cichy i niezawodny (zwłaszcza w porównaniu z drzwiami harmonijkowymi). Całość jest ładnie zabudowana i nie trzeba nic kombinować ani przerabiać, ewentualnie można też wstawić drzwi łamane (na pół) maja mniej elementów więc się tak nie psują przesuwają sprawniej i ciszej. Jedne i drugiej produkuje firma Porta i spokojnie mogę Ci je polecić na pewno te rozwiązania są lepsze od drzwi harmonijkowych

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lipca 2009, 14:37

Zgadzam sie: good 0 bad

ja również odradzam drzwi harmonijkowe, zacinają się strasznie, potrzeba niekiedy dużo siły żeby je otworzyć a poza tym ich estetyka też nie jest za najlepsza. Zoja lepiej pomyśl o przesuwanych, będą zdecydowanie trwalsze. :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lipca 2009, 00:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Potwierdzam, daj spokój z tym wynalazkiem. Więcej nerwów i przekleństw jak to warte..

Zgłoś | Cytuj | Link

6 sierpnia 2009, 00:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Tylko jakie dokładnie przesuwane? Chodzi mi przede wszystkim o firmy, czy da się kupić takie, że nie trzeba już zajmować się maskowaniem, chowaniem tych listw?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 sierpnia 2009, 17:25

Zgadzam sie: good 0 bad

ja też Ci odradzam, harmonijki. Po tygodniu je wyrzuciłem i mam zwykłe, (przeprosiłem się ze starymi) właśnie też będę coś myślał na temat tych przesuwanych, tylko najpierw muszę się dobrze rozejrzeć, żeby znów "szajsu" nie kupić.
Te harmonijki strasznie się zacinały pomimo, że były nowe, córka nieraz nie mogła sobie z nimi poradzić więc bez sensu było je trzymać dalej.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2009, 17:27

Zgadzam sie: good 0 bad

nie popełniaj tego błędu i nie kupuj harmonijkowych drzwi, bo to naprawdę istny szajs. No chyba, że wogóle nie będziesz ich zasuwać to wtedy mogą sobie być i kurz zbierać :lol:

Zgłoś | Cytuj | Link

14 sierpnia 2009, 05:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki za rady też rozważałem harmonijkowe, ale widzę, że nie warto. Kontynuując temat jakie dokładnie przesuwane? Bo jest dość wielu producentów i ciężko połapać się w tych wszystkich normach

Zgłoś | Cytuj | Link

15 sierpnia 2009, 22:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Alfred napisał: Dzięki za rady też rozważałem harmonijkowe, ale widzę, że nie warto. Kontynuując temat jakie dokładnie przesuwane? Bo jest dość wielu producentów i ciężko połapać się w tych wszystkich normach
ja Ci mogę z doświadczenia polecić Portę w jej systemie masz wszystko maskowanie pełne a nie tylko listwę a resztę dorób sobie kliencie, a system ma wszystko w komplecie hamulce dolną prowadniczkę etc. A teraz najważniejsze każde drzwi z katalogu Porty mogą byc w wersji przesuwnej więc wybór jest ogromny.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 stycznia 2010, 16:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Drzwi przesuwne sprawdzają się naprawdę dobrze - aktualnie posiadam dwa komplety: trzyskrzydłowy i jednoskrzydłowe. Jest taka nieduża firma w Poznaniu Colour Glass - bardzo porządne wykonanie i przy okazji miłe traktownie klienta i jego zachcianek :D Używają systemu Eclisse do montażu, ale drzwi wykonują sami i są bajeczne: http://www.colourglass.poznan.pl/galeria_okno.php?kat=gal_wi traz&nr_foto=3
http://www.colourglass.poznan.pl/galeria_okno.php?kat=szyby_ laminowane&nr_foto=106" alt="" />

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 138 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 22 Grupa: Montujemy o... Widzę, że pojawił się temat włazów, więc dodam co nieco od siebie. Pamiętajcie, żeby dobrze wybrać ten element. Najlepiej będzie to zrobić z pomocą fachowców. A...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 306 Grupa: Montujemy o... Jeśli szukasz wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej, sprawdź ofertę GEALAN. Na ich stronie znajdziesz szeroką gamę produktów dostosowanych do różnych p...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 615 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 489 Grupa: Montujemy o... Budujesz dom i głowisz się nad wyborem drzwi czy okien? Domega to może być strzał w dziesiątkę. Mają dużo opcji, sprawdź na https://domega.pl/. Może odnajdziesz...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 254

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >