czy kupowaliście mieszkanie bez prowizji?

« Powrót do grupy: Rynek pierwotny nieruchomości

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

21 kwietnia 2010, 10:41

Zgadzam sie: good 0 bad

czy kupowaliście mieszkanie bez prowizji w biurze nieruchomości? Jakie macie doświadczenia?, czy rzeczywiście opłaca się kupować?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 kwietnia 2010, 12:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja kupowałam przez biuro nieruchomości ale z prowizją. Zresztą z tego, co mi wiadomo, to zawsze kupując przez takie biuro musisz liczyć się z tym, że prowizję trzeba im dać - w końcu z czegoś muszą się utrzymywać. Ale powiem ci, że ich obsługa była warta tej prowizji. Pomagali ze wszystkim, począwszy od wożenia mnie po mieszkaniach, aż po wyjaśnienie wszystkich problemów w spółdzielni (były właściciel miał m.in. zadłużoną hipotekę), zameldowanie i wizyty u notariusza. Także mówię, wysokość prowizji w porównaniu do trudu i ilości problemów które spotkały nas po drodze, była niewielka. Oczywiście radzę na samym początku poszukać chociażby w necie opinii o danym biurze, bo zapewne nie każde charakteryzuje się tak wysokim stopniem profesjonalizmu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 kwietnia 2010, 11:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja kupowałam bez prowizji. Polegało to na tym, że wchodziłam na stronę biura nieruchomości oglądałam dostępne oferty mieszkań bez prowizji, jeśli mnie któreś zainteresowało, kontaktowałam się z obsługą. Zawozili mnie na miejsce. Po prezentacji i oględzinach takiej nieruchomości, miałam trzy miesiące na podjęcie decyzji o zakupie. Za ich usługi musiałam zapłacić 1 zł + VAT.
Akurat w tym biurze koszty obsługi ewentualnego zakupu nieruchomości ponosiła osoba, która powierzyła agencji nieruchomość do sprzedaży. Czyli pobrali prowizję od sprzedającego, a nie ode mnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 października 2010, 13:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam generalnie złe doświadczenia jeśli chodzi o pośredników. Oni są w stanie omijać prawdę szerokim łukiem, byle tylko zgarnąć swój procent, a potem martw się sam.
Jeśli tylko macie taką możliwość kupujcie od deweloperów. Wiem, co mówię, bo ostatnio kupiłem apartament od dewelopera (Mierzeja Development) i jestem nadal pod wrażeniem profesjonalnego podejścia ich sprzedawców. Żadnego owijania w bawełnę. Wszystko prosto z mostu. Jasna i czysta sytuacja. Szczerze polecam.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lutego 2013, 18:29

Zgadzam sie: good 0 bad

polecam także indywidualne spotkania, na takich spotkaniach możecie dowiedzieć się wszystkiego czego chcecie, osobiście polecam Ganta i jego konsultantów

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 października 2013, 12:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o atrakcyjną ofertę mieszkania, to polecam sprawdzić tą firmę:
http://zybel.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

9 października 2013, 09:10

Zgadzam sie: good 0 bad

To zależy chyba od agencji. Ja słyszałam, że czasami jakieś biuro nieruchomości w Warszawie sprzeda bez prowizji. Ale jeśli mieszkanie musi sprzedać szybko, tak by na minusie nie wyjść. Czasami jest to kwestia dogdania się i czasem znajomości.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lutego 2014, 17:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Pomożecie mi? Zamierzam skorzystać z biura Imperial w Poznaniu bo chcę kupić nowy domek, chodzi mi o coś skromnego, taki kącik dla dwojga. Stąd moje pytanie: czy ktoś korzystał z ich pomocy? Co możecie powiedzieć o tej agencji? Pomocne będą każde wypowiedzi.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lutego 2014, 07:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Nigdy nie słyszałam o tym biurze. Sprawdź ich opinie w internecie. Możesz też poszukać mieszkania na http://www.ihouse.pl/poznan/sprzedaz/mieszkan ie może uda Ci się znaleźć korzystną ofertę bez pośredników.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 grudnia 2014, 09:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Zobaczcie tutaj - http://www.akacjowaaleja.pl/
Kupowaliśmy bez prowizji. Ogólnie szukajcie mieszkań poza miastem. Koszty są bez porównania niższe, a standard na prawdę wysoki. A przecież ogólnie o coś takiego chodzi.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 158

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >