czy odebrany dom może być samowolą budowlaną?

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

8 listopada 2016, 12:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Kupiliśmy dom od osoby prywatnej w stanie tzw. deweloperskim do wykończenia ALE ODEBRANY PRZEZ NADZÓR Z POZWOLENIEM NA UŻYTKOWANIE dwa lata temu. Mieszkamy rok i zaniepokoiło nas skrzypienie więźby dachowej. Analizując przyczyne u różnych fachowców wyszłona jaw, że więźba dachowa jest postawiona nie zgodnie z projektem ( nie ma jednej lukarny, a na projekcie są 2, nie ma też żadnego projektu zastępczego, nie ma płatwi, słupów, mieczy) okazało sie również, że na parterze, gdzie powinien być mały narożny taras, pierwtni właściciele zrezygniwali z niego i powiękrzyli sobie ( o ten taras) jadalnie. w Dzenniku ani projekcie nie ma żadnych zmian, podpisane że wszystko zgadza się z projektem. Jak ma to rozumieć? musze poprawić więźbę na której powinny być 2 lukarny (tak był zatwierzony projekt)jest jedna. Czy jak wejde na dach i żciągnę dachówkę, usztywnie szkielet więźby i dostawię lukarnę, która powinna już być, to złamię prawo? czy mogę byc pociągnieta do odpowiedzialności za niezgodność z projektem poprzednich inwestorów? dom jest odebrany przez nadzór? prosze o odpowiedz, ponieważ sama już nie wiem jak mam podejść do tego tematu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 kwietnia 2017, 13:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Firma [url]www.inter-lers.pl zajmuję się profesjonalnie konstrukcjami na budynki mieszkalne, budynki rolnicze i nie tylko.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 maja 2017, 23:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Aby uniknąć nieporozumień następnym razem, warto przy kupnie/budowie czy odbiorze domu skonsultować się z kancelarią prawną, która doskonale orientuje się w prawie dotyczącym nieruchomości. Jeśli Twój region to Warszawa, zawsze możesz polegać na www.bob.com.pl. Sprawdziłam ich usługi już wiele razy.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >