czym obudować kominek?

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

20 maja 2009, 12:15

Zgadzam sie: good 0 bad

chciałem obudować kominek, tylko pytanie czym? marmur, granit, trawertyn a może coś innego? chyba za duży wybór i nie wiem na co się zdecydować :( który materiał jest najlepszy?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lipca 2010, 15:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi akurat pasowała zwykła cegła na której mam przyczepione imitacje kamieni. Nadało to jeszcze więcej "ciepła" wokół kominka. Wygląda bardzo estetycznie i idealnie komponuje mi się z wnętrzem. Polecam :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lipca 2010, 19:25

Zgadzam sie: good 0 bad

musisz popatrzec w katalogi i poogladac gotowe kominki ... jedni lubia kamien, inni drewno, a jeszcze inni robia plyte G-k i maluja ... i nie ma tu lepszych lub gorszych materialow (bo i tak wszystko jest odizolowane od kominka firerock'iem .... zalezy jak bedzie wygladal w danym pomieszczeniu

Zgłoś | Cytuj | Link

26 listopada 2010, 15:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Pytanie tak naprawdę nie z czego budować kominek tylko jak chcesz aby kominek wyglądał z zewnątrz. Tak zwane obudowy kominkowe to mnóstwo możliwości materiałów z jakich jest wykonana jest obudowa. Co jest pod obudową to inna kwestia.
Więc chciałbyś wiedzieć z czego najlepiej wykonać "wnętrze" kominka czy co dać na zewnątrz, żeby na przykład zminimalizować ryzyko, że dzieci poparzą się od obudowy kominkowej?
pozdro

Zgłoś | Cytuj | Link

16 grudnia 2010, 11:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja obudowałam swój kominek kaflami ceramicznymi (zdobionymi). Efekt mi się bardzo podoba, ale to wszystko kwestia gustu i dopasowania do pomieszczenia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 lutego 2011, 19:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Możesz rozważyć kamień typu łupek lub Okładziny kamienne lub ścianki z otoczaków. A z samego kamienia masz tak wielki wybór, że możliwości jest bez liku.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lutego 2011, 12:57

Zgadzam sie: good 0 bad

W zasadzie to wszystko jest kwestią gustu, okładzina kamienna wygląda pięknie ale ma też swoją cenę. Może sam kamień byłby lepszym rozwiązaniem/ Przesyłam podobny wątek

http://www.budnet.pl/forum/obudowanie_kominka,t=43344,1.htm l#post_28507

Zgłoś | Cytuj | Link

1 stycznia 2016, 16:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Stawiałbym na marmur do obudowy kominka. On zawsze pięknie się prezentuje. Takie rozwiązanie widziałem tu http://www.kominki-lumar.com/marmurowe.html i naprawdę wygląda to świetnie. Przede wszystkim widać elegancje, a kominek wygląda zadbanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2016, 17:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wszystkie kominki trzeba obudowywać my ze względu na oszczędność miejsca nie mogliśmy sobie pozwolić na obudowywanie, dlatego poszliśmy w kierunku piecyków kominkowych jest to dość fajna alternatywa, dla wkładów tutaj macie przykład bardzo dobrej firmy Aduro - http://www.omikron-kominki.pl/piecyki-kominko we/piecyki-na-drewno/aduro.html - jest to o tyle wygodne, że nie trzeba właśnie kombinować z miejscem tylko wstawiamy to jak dodatkowy mebel, który przy okazji tworzy atmosferę i ogrzewa pomieszczenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 marca 2018, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja swój kominek obudowałem marmurem, natomiast trochę to kosztuje i nie każdy może się zdobyć na taki ruch. Oprócz tego jeszcze polecam granit. Dodatkowo możesz przejść się po sklepach, popatrzeć, popytać znajomych - lepiej szukać długo i dobrze, niż sie przejechać ;)A, i jeszcze dodam, że mój kominek był robiony na zamówienie, więc wszystko jest do zrobienia pod Ciebie. Pozdr
PS Warto poszukać w necie, np. tu:
https://kratki.com/pl/czym-obudowac-kominek/< /a>

Ten post był edytowany przez Jonor dnia: 12 marca 2018, 14:46
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19132 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >