czym uszczelnic ciaknacy komin

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

12 lutego 2008, 04:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam komin wykonany z zuzlobetonu? czy czegos w tym stylu (prefabrykaty z bardzo porowatego materialu) :) i na to przyklejone plytki klinkierowe. Problem w tym, ze przed polozeniem plytek komin nie byl zaciagniety klejem a na fugach plytek powstaly bardzo male pekniecia - rysy. teraz podczas ulewnego deszczy woda wsiaka w komin i moczy tynk jakies 5 metrow nizej.
Moje pytanie brzmi: czym zaimpregnowac te fugi???

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 lutego 2008, 11:37

Zgadzam sie: good 0 bad

witam

Polecam Panu - olkit , super środek uszczelniajacy, należy go bezpośrenio wcisnąć w szczeliny komina, jest na tyle dobry, ze w każdych warunkach atmosferycznych pozostaje plastyczny

ja tak zrobiłem wraz z Dziadkiem i mamy spoko z przenikaniem deszczu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lutego 2008, 14:24

Zgadzam sie: good 0 bad

To co radzi technikum budowlane, można opisać jednym słowem: głupota!

Panie nadyb.
Opisane zjawisko wcale nie musi (i zapewne nie jest) spowodowane wnikaniem wody przez te mikropęknięcia. Raczej wygląda to na przesiąkanie kondensatu przez ściankę komina. Proszę podać, co jest podłączone do tego komina i czy kanał spalinowy jest wyposażony we wkład klinkierowy lub ze stali nierdzewnej?

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lutego 2008, 03:18

Zgadzam sie: good 0 bad

wklad jest ceramiczny - ocieplony. Na jednym kominie pracuje kominek a do 2 jeszcze nic nie jest podlaczone i zjawisko to takze wystepuje, wiec wykluczam kondensację pary. Bezposrednio do komina tez nie leje ponieważ sam wklad jest suchy

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lutego 2008, 15:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli na wylocie kominów są poprawnie wykonane czapki, istotnie objawy mogą być spowodowane wnikaniem wody deszczowej przez pęknięcia masy fugowej.
Proponuję przesłać mi kilka fotografii na adres porady@bdb.com.pl
Namawiam także Pana na użytkowanie serwisu BDB - wydatek symboliczny, a korzyści wymierne.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 września 2016, 04:50

Zgadzam sie: good 0 bad

dlatego wszystkie sprawy związane z kominem warto dokładniej skonsultować z kominiarzem, bo później wychodzą takie problemy, ja kontaktuję się z http://www.kominiarz.biz.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

14 grudnia 2016, 09:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Z takimi instalacjami nie ma żartów i wolę skorzystać z pomocy fachowców z takiej firmy jak http://komino.net.pl która odpowiednio zabezpieczy konstrukcję i nie będzie ryzyka wycieków. Co jak co, ale bezpieczeństwo przede wszystkim.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 622 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...
  • Wyroby hutnicze? Liczba postów: 198 Grupa: Technologie... Jeśli natomiast chodzi o stal to ja moge śmiało polecić wam tego producenta https://impostal.pl/iii/uslugi-serwis/oc ynkowanie ich rury stalowe ocynkowane ogn...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 113 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 268 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • materace lateksowe Liczba postów: 9 Grupa: Technologie... Jeśli zależy Ci na jeszcze intensywniejszym działaniu zdrowotnym i przeciwbólowym, możesz rozważyć kupno materaca o statusie medycznym. W takich produktach każd...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 258

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >