dom szkieletowy drewniany prefabrykowany

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

20 marca 2007, 16:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy ktoś z forumowiczów mieszka, buduje lub zamierza budować dom w tym systemie. Interesują mnie wszelkie opinie.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 marca 2007, 15:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj
ja "przymierzam się" do takiej inwestycji. Teraz szukam informacji na ten temat, próbuję wyłapać wszystkie plusy i minusy tego rozwiązania. narazie sięcej na "tak" :) Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 marca 2007, 19:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Anika a co Ciebie przekonuje do tego systemu?? :)
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2007, 23:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy naprawde nikt nie chce się podzielić swoim doświadczeniem lub odczuciami na ten temat?? :(

Zgłoś | Cytuj | Link

20 kwietnia 2007, 00:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest strona Centrum Budownictwa Szkieletowego i forum.
Tam dyskutanci na ten temat się znajdą.
www.szkielet.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 kwietnia 2007, 22:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno dom ,który nie jest budowany metodą tradycyjną jest o conajmniej 30 tańszy.Kluczowe są tutaj szczegóły np. suche drewno bo gdy to zostanie "spaprane" to mogą się pojawić poważne problemy. Myślę że gdy firmy-krzyki znikną z rynku to będzie szansa na solidne wykonawstwo. Ja się przymierzam do budowy i się mocno nad tym zastanawiam.
polecam artykuł:
http://www.kredytdom.pl/poradnik/budujesz/gotowe_domy_drewni ane/

Zgłoś | Cytuj | Link

24 kwietnia 2007, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Res napisał: Na pewno dom ,który nie jest budowany metodą tradycyjną jest o conajmniej 30 tańszy.
Rozumiem że na myśli miałeś 30%.
Ale teraz pytanie czy w koszcie budowy liczony jest czas (od wbicia pierwszej łopaty do zamieszkania) poświęcony na wybudowanie/postawienie budynku??
Mówi się że czas to pieniądz. A jak zależy na krótkim okresie oczekiwania na dom to mi się wydaje (zakładając prawidłowe dobranie jakościowe materiału) że budynek prefabrykowany drewniany jest chyba dobrym rozwiązaniem.
pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2007, 13:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgłoś | Cytuj | Link

28 kwietnia 2007, 23:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę że domy drewniane i wszelkiego rodzaju "szkielety" mogą coraz bardziej wypierać technologię tradycyjną. Z tego co wiem to bardzo dużo tego typu budownictwa jest w Skandynawii.
i coś jeszcze o szkieletach
http://www.kredytdom.pl/poradnik/budujesz/inteligentny_dom/

Zgłoś | Cytuj | Link

26 maja 2007, 18:13

Zgadzam sie: good 0 bad

witam wszystkich.na poczatku chcialbym powiedziec panstwu ze mieszkam w usa i bardzo dobrze znam domy szkieletowe.mieszkam w takim domu oraz buduje je od podstaw.moim zdaniem taki dom ma bardzo wiele zalet,chociazby jest latwy do ogrzania jest prosty do rozbudowy lub remontu.zamierzam sam wybudowac taki dom po powrocie do polski.tylko nie wiem jaki jest koszt materialu w polsce.moze panstwo podacie mi strone z informacjami o materiale dostepnym na rynku oraz cenach :D :D

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 299 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 150 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • Sypialnia Liczba postów: 43 Grupa: Technologie... W przypadku kiedy marzysz o nowoczesnej i komfortowej sypialni? Odkryj kolekcje mebli z oferty https://www.swiatmebli.pl/sypialnie-kole kcje/. Znajdziesz tam róż...
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków Liczba postów: 106 Grupa: Technologie... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż wyposażenie technologicznego oczyszczalni ścieków to polecam zapoznać się z ofertą firmy, która znajduję s...
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...

Czytaj też