doprowadzenie powietrza do kominka

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

12 września 2008, 22:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
mój kominek ma dodatkowa czerpnie powietrza od dołu na rurę setkę, stoi w narożniku (nie wiem za bardzo jak i czym doprowadzić do niego powietrze)

1. lepiej przebić się bezpośrednio przez ścianę przy kominku i czerpać powietrze rura o długości max 1m

2. możne lepiej przebić się przez sufit, wyjść na zewnątrz w pokoju powyżej i wówczas rura doprowadzająca miałaby ok 3-4m

3. rura doprowadzająca powietrze powinna być izolowana czy zwykła harmonijkowa

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 października 2008, 18:36

Zgadzam sie: good 0 bad

1. powietrze przepływa do kominka w sposób grawitacyjny czyli wlot powietrza poniżej poziomu czerpni umieszczonej we wkładzie
2. minimalna długość rury doprowdzającej
3. jak najmniej załamań
4. zabezpieczenie od zewnątrz kratką przed niechcianymi gośćmi
5. umiejscowić szyberek na doprowdzeniu powietrza aby w chłodne dni i gdy nie palimy w kominku nadmiernie nie wychładzało nam pomieszczenia
6. rura izolowana nie widzę potrzeby

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 listopada 2008, 17:13

Zgadzam sie: good 0 bad

nie zapomnij o dobrym przewietrzeniu komory zabudowy kominkowej jak tego nie zrobisz kominek Ci się zagotuje
czyli co mam na myśli dodatkowe doprowadzenie powietrza pod zabudowe lub kratki/podcięcie w dolnej częsci zabudowy (w zależności od mocy wkładu średnio 400-700 cm2 chyba że w karcie technicznej wkładu jest określone) i kratki wylotowe u góry zabudowy o około 60% większym przekroju niż dolot od dołu

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lutego 2009, 01:23

Zgadzam sie: good 0 bad

w komorze dekompresyjnym zainstalowalem trzy wyloty ciepla jeden 30cm drugi 1,10 m , 2.5 m po uchyleniu drzwi na przedpokuj w wszystkich na wiewach wyczuwalne jest cieplo , gdy zamkne drzwi nawiew powietrza jest zimny .Zrobiłem otwór w ścianie o średnicy 125 mm i zainstalowalem kratke nawiewna i kratke z zaluzjia przy zamknietych drzwiach dalej mam zimny powiew powietrza . Prosze o porade.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lutego 2009, 15:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik bulik175 napisał: w komorze dekompresyjnym zainstalowalem trzy wyloty ciepla jeden 30cm drugi 1,10 m , 2.5 m po uchyleniu drzwi na przedpokuj w wszystkich na wiewach wyczuwalne jest cieplo , gdy zamkne drzwi nawiew powietrza jest zimny .Zrobiłem otwór w ścianie o średnicy 125 mm i zainstalowalem kratke nawiewna i kratke z zaluzjia przy zamknietych drzwiach dalej mam zimny powiew powietrza . Prosze o porade.

Ale czy jest wyczuwalny ten zimny powiew?? Czyli czy jego siła jest taka sama jak przy otwartych drzwiach. Czy masz rozprowadzenie zrobione grawitacyjnie czy z turbiną?? Czy zabudowa kominka jest rozszczelniona od dołu (kratki).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lutego 2020, 22:35

Zgadzam sie: good 0 bad

https://es.havethebestelectronics.com/displays/

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19133 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >