drzwi stalowe czy drewniane

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

13 stycznia 2008, 14:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam i proszę o porade jkie drzwi (zewnętrzne) do domu? Przeglądam fora i nie moge nic znalesc możektoś z praktyki mi podpowie czy zamontować stalowe czy drewniane warstwowo klejone?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 lutego 2008, 00:40

Zgadzam sie: good 0 bad

szczerze mówiąc to jest tak samo jak z oknami - drewniane czy pcv - na pewno stalowe będą trwalsze i nie będą się wypaczać - są po prostu bardziej wytrzymałe
ja mam stalowe i jestem zadowolony
weź jednak pod uwagę, kto będzie Ci je montował, nie oszczędzaj na tym - dzisiaj wielu jest tak zwanych "fachowców" sprzedających drzwi, że możesz się naciąć

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 sierpnia 2009, 23:46

Zgadzam sie: good 0 bad

stary ten wątek jak świat ale może komuś się przyda. Ja jestem przeciwnikiem drzwi stalowych do domu zwykle nie są najcieplejsze większość podwiewa albo ma słaba izolację. Wolę drzwi o konstrukcji mieszanej drewno płyta ocieplenie moim zdaniem to najlepiej izoluje i zabezpiecza przed wypaczeniami. Ponadto po co tak dużo kombinować skoro jeśli chodzi o trzymanie ciepła to jak kupisz taka mieszankę z dobrej firmy to masz naprawdę niezłe parametry. Porta drzwi zewnętrzne pełen mają współczynnik 1,7 przeszklone 2,0 jak dal mnie wystarczająco i napewno dużo więcej niż moje obecne drzwi z klejonych listewek.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 sierpnia 2009, 04:30

Zgadzam sie: good 0 bad

A w kwestii bezpieczeństwa? Takie stalowe chyba są cięższe do sforsowania, czy to od czegoś innego zależy?

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2009, 02:57

Zgadzam sie: good 0 bad

trudne do sforsowania sa drzwi Dierre dal polskiego złodzieja to prawie niemożliwe natomiast wiem ze Porta pomimo tego ze drewniana tez niejednemu się oparła poza tym o jakim bezpieczeństwie my piszemy w domu jednorodzinnym można włamać się przez wiele miejsc niekoniecznie przez drzwi a takie drewniane są cieplejsze, a co do metalowych t sporo z nich sam otworzę, liczą się zamki nikt nie bedzie w nie walił siekierą.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 sierpnia 2009, 16:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Drzwi będą do domu jednorodzinego, m_kwiecien czyli bardziej niż to z czego są wykonane, przywiązywać uwagę do samych zamków? Zależy mi na dobrej izolacji, bo domek niewielki i nie ma w nim takiego typowego ganku przy wejściu...

Zgłoś | Cytuj | Link

29 sierpnia 2009, 01:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Zawsze mi się wydawało, że co stalowe to stalowe, widać źle do sprawy podchodziłem już na wstępie...

Zgłoś | Cytuj | Link

13 września 2009, 13:28

Zgadzam sie: good 0 bad

jeżeli chodzi o zamki to powinny byc renom0owanej firmy i z porządnych materiałów np. teraz na rynku jest sporo tzw. metalowych antywłamaniowych drzwi tanich oczywiście jest to bzdura ich wady mógłbym tu długo wymieniać podstawowa to ta że ma wszystko tanie czyli z gorszych materiałów i tak wkładka od klucza ma niektóre elementy plastikowe w środku wpuszczasz trochę kwasu i po wkładce a drzwi w 30 sekund otwierasz śrubokrętem. Ponadto do domu wchodzi się przez okno balkon garaż czy piwnicę nie przez drzwi wejściowe. co do samych zamków Porta w swoich drzwiach stosuje zamki Winkhaus i wkładki Wilka z tym już takiego numeru nie zrobisz klamki AXA zabezpieczone przed rozwierceniem i nie do zdjęcia od zewnątrz i ma ciepłe drewniane drzwi z zamkiem listwowym i bolcami antywywarzeniowymi. Szyba P2 i uważam ze to w zupełności wystarczy koszt czegoś takiego to 3.200-3.600 można jeszcze kupić Dierre o którym pisałem wcześniej to są antywłamy z atestem tylko cena 5.200-5.500 i naprawdę trzymajcie się z daleka od syfu co z tego zę zaoszczędzisz na drzwiach 2.000 skoro wyniosą Ci zawartość całego domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 września 2009, 13:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Anonymous napisał: Zawsze mi się wydawało, że co stalowe to stalowe, widać źle do sprawy podchodziłem już na wstępie...
Co do stalowych bo zapomniałem o tym są różne jeśli są zrobione tak jak Dierre to warto jeśli tak jak Gerda Groemix PTZ czy temu podobne to trzeba trzymać się od nich z daleka. Ja u siebie mam drewniane są dużo cieplejsze przy metalowych zwłaszcza tanich pojawia się dużo miejsc gdzie przewiewa i reagują na zmianę temperatury w końcu to blacha od ciepła się rozszerza od zimna kurczy. Jeśli coś taniego i metalowego to drzwi Porta Gdańsk są ciepłe mają uszczelkę magnetyczną więc nie przewiewają i są pokryte winylem więc izolują przez co blacha nie pracuje tak jak ta pokryta zwykłem pcv.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2010, 11:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Gerda - Drzwi zewnętrzne to czytsa tragedia - reklamacja goni reklamację , otwory w ościeżnicach trzeba dopiłowywać,panele zewnetrzne puchną ,uszczelki przyszybowe kurczą się , drzwi ciężkie ale zimne , pod panelem blacha rdzewieje,
itd;itp

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 306 Grupa: Montujemy o... Jeśli szukasz wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej, sprawdź ofertę GEALAN. Na ich stronie znajdziesz szeroką gamę produktów dostosowanych do różnych p...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 615 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • Montaż okien Liczba postów: 80 Grupa: Montujemy o... Na co powinienem zwrócić uwagę podczas zakupu okien? Wohnung auf dem Wasser
  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 21 Grupa: Montujemy o... Widzę, że pojawił się temat włazów, więc dodam co nieco od siebie. Pamiętajcie, żeby dobrze wybrać ten element. Najlepiej będzie to zrobić z pomocą fachowców. A...
  • Jakie okna wybrać? Liczba postów: 872 Grupa: Montujemy o... Wybór odpowiednich okien https://www.art4web.biz.pl/okna-plastiko we-szczecin/ dla domu to kluczowa decyzja podczas projektowania lub remontu. Okna spełniają wie...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 128

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >