drzwi stalowe czy drewniane

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

5 czerwca 2012, 15:44

Zgadzam sie: good 0 bad

na drzwi zewnętrze oczywiście tylko stalowe o podwyższonych parametrach na włamanie. do tego dobry i mocny zamek.
Do wnętrz nie ma się co żyłować i wystarczą sklejki, no chyba że kogoś stać na drzwi z litego drewna.

---
Budowa domu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 lipca 2012, 15:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak już pisałem w innym poście: jestem zwolennikiem drewna,które w wielu przypadkach jest niezwykle solidne,zależy oczywiście od tego jaki to rodzaj drewna,firmy itd. Ale stalowe jakoś mi się nie podobają.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 września 2012, 13:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Dyskutujecie o wyborze,a nie wiem,czy się ktoś spotkał z drzwiami stalowymi Mikea.Drewniana ościeżnica,drewniany ramiak,wiec brak mostków termicznych,a na dodatek współczynnik cieplny U-1,0.Polecam

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lipca 2013, 18:10

Zgadzam sie: good 0 bad

stalowe drzwi jak dla mnie są ok, jednak osoby, które mają wątpliwości powinny udać się albo do fachowców albo może na np. targi, teraz we wrześniu będą targi Windows & Doors 2013 w Warszawie, rejestracja jest darmowa: http://targiprodukcjiokienidrzwi.pl/zwiedzaja cy/rejestracja-on-line/ więc to naprawdę dobra okazja zapoznać się z produktami polskich i zagranicznych producentów

Zgłoś | Cytuj | Link

19 listopada 2013, 18:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Stalowe Gerdy, bo mają bardzo porządne blachy. Nie mieliśmy z nimi jak do tej pory jakichś problemów.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 grudnia 2013, 16:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Meffka napisał: Stalowe Gerdy, bo mają bardzo porządne blachy. Nie
mieliśmy z nimi jak do tej pory jakichś problemów.


A dźwiękoszczelność gdzie lepsza? Myśleliśmy o gerdzie, ale jednym z elementów, które są dla nas priorytetowe jest właśnie dobra akustyka, bo mieszkamy niestety w dość hałaśliwym miejscu i wolelibyśmy, żeby drzwi tłumiły to jak najlepiej.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 grudnia 2013, 13:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja astanawiam sie własnie nad thermoProPlusami Hormann.
Tu jest sporo danych:
http://swiatszkla.civ.pl/web_swiatszkla/aktualnoci/112-wydar zenia/7390-drzwi-thermopro-plus-cieplo-plus-bezpieczenstwo.h tml

To mnie przekonuje - mówimy o drtzwiach zewnętrznych, rzecz jasna - "Współczynnik przenikania ciepła UD drzwi ThermoPro Plus w drzwiach z pełną płytą wynosi 0,8 W/(m2K), a w drzwiach z przeszkleniem nawet 1,0 W/(m2K)To pozwala zatrzymać cenne ciepło w domu, zapobiec przedostawaniu się go na zewnątrz budynku, a tym samym obniżyć koszty zużycia energii.

Taki efekt uzyskano dzięki specjalnej konstrukcji płyty drzwiowej i ościeżnicy. Drzwi ThermoPro Plus posiadają stalową płytę o grubości 65 mm i aluminiową ościeżnicę o grubości 80 mm. Zarówno skrzydło, jak i ościeżnica wyposażone są w przegrodę termiczną i wypełnione pianką poliuretanową. Dodatkowo ucieczce ciepła z domu zapobiegają podwójne uszczelki na wszystkich krawędziach płyty drzwiowej oraz trzecia płaszczyzna uszczelnienia w ościeżnicy, a w drzwiach z przeszkleniem 3-szybowe szkło termoizolacyjne. Straty energii znacząco ogranicza też wysoki na 20 mm próg z aluminium i tworzywa sztucznego, z przegrodą termiczną. Podstawą stabilnej konstrukcji i doskonałej izolacji jest wykonany z kompozytu profil ramy skrzydła."

Nie ma podanej informacji na temat wskaźnika dźwiękoszczelności, ale skoro sama płyta drzwi ma grubość 65 mm i jest tak dobry wskaźnik termoizolacyjności, to pewnie jakoś sie to przekłada na takie parametry jak choćby dzwiękoszczelnoiść.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 grudnia 2013, 18:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Z zewnętrznych drzwi dobre są też Cal i Vox.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 stycznia 2014, 14:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też miałem podobny dylemat przy wyborze drzwi... Drzwi stalowe są trwalsze niż drewniane, ale nie mają już takiego uroku jak drzwi drewniane. Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, czy koniecznie potrzebne są mi takie stalowe drzwi... Bo jeżeli nie, to po co takie montować? TO trzeba się zastanowić nad tym.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2014, 09:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Drzwi stalowe są na pewno trwalsze i niezawodne. Stal, z której są wykonane drzwi musi być dobrze "przygotowana". No i żeby miała dobry wygląd to poddana jest malowaniu proszkowemu. Należy pamiętać, iż materiał z wysokiej jakości surowca ma służyć nam na dłużej.. Ja osobiście polecałbym drzwi stalowe, ponieważ bardzo mi odpowiadają i zapewniają mi większe poczucie bezpieczeństwa.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 21 Grupa: Montujemy o... Widzę, że pojawił się temat włazów, więc dodam co nieco od siebie. Pamiętajcie, żeby dobrze wybrać ten element. Najlepiej będzie to zrobić z pomocą fachowców. A...
  • Jakie okna wybrać? Liczba postów: 872 Grupa: Montujemy o... Wybór odpowiednich okien https://www.art4web.biz.pl/okna-plastiko we-szczecin/ dla domu to kluczowa decyzja podczas projektowania lub remontu. Okna spełniają wie...
  • ekskluzywne okna aluminiowe Liczba postów: 27 Grupa: Montujemy o... W takim razie musisz zapoznać się z ofertą producenta okien aluminiowych ze strony: http://www.reynaers.pl/ . Mają dobre jakościowo okna o nowoczesnym wyglądzie...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 305 Grupa: Montujemy o... Warto przeczytać https://www.css.biz.pl/okna-plastikowe-s zczecin/
  • Montaż okien Liczba postów: 78 Grupa: Montujemy o... Na co powinienem zwrócić uwagę podczas zakupu okien? Wohnung auf dem Wasser

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 303

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >