działka rolna w budowlaną

« Powrót do grupy: Zanim będziesz mieć własną działkę

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

18 kwietnia 2010, 13:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam! Moi rodzice mają działkę rolną 1500m2. Czy jest możliwośc utworzenia z tego dwóch działek budowlanych 750m2 i przepisania ich na dwie osoby? Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 czerwca 2010, 17:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Do podzielenia działki potrzebna Ci jest decyzja administracyjna więc jest taka możliwość jak najbardziej :)Musisz złożyc wniosek i dołączyć do niego dokumenty potwierdzające tytuł prawny (np. akt własności) no i wstepny projekt podziału tej działki. Musisz mieć wszystko gotowe inaczej narobisz sobie dodatkowych "kilometrów" wśród wędróki między urzędami ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 sierpnia 2010, 00:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się że najlepiej ubiegać się o prawo do zabudowy i później to podzielić. Z tego co wiem to przy podziałach działek rolnych, działka musi mieć conajmniej 30 arów. Najlepiej idź do jakiegoś geodety i on ci wszystko wyjaśni.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 sierpnia 2010, 00:05

Zgadzam sie: good 0 bad

chyba ze uda ci sie ją wcześniej przekształcić w budowlaną - wtedy bez problemu ją podzielisz. tyle że podatek większy

Zgłoś | Cytuj | Link

27 października 2010, 16:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Istnieje w ogóle możliwość przekształcenia działki rolnej na budowlaną jeżeli nie postawi się tam żadnego budynku ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google
Zgłoś | Cytuj | Link

16 kwietnia 2014, 14:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Można przeksztalcic dzialke rolną w budowlaną - mi pomagala w tym firma http://www.bbnieruchomosci.pl/, warto sie skontaktowac z kims kto sie zna na tym i poprosic o pomoc, bo samemu to mozna utonąć w stosie piepierów i wykonczyc sie zalatwianiem...

Zgłoś | Cytuj | Link

13 listopada 2014, 03:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Działka budowlana to taka dla której istnieją odpowiednie zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub wydane zostały warunki zabudowy. Obowiązku zabudowy nie ma.
pozdrawiam i zapraszam do lektury Poradnika w którym omówiono szereg zagadnień związanych z budową domu lub odwiedzenia strony na Facebooku

Ten post był edytowany przez Kociński dnia: 23 stycznia 2015, 00:09
Zgłoś | Cytuj | Link

24 listopada 2014, 10:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja jestem na świeżo z prawem budowlanym, bo niedawno kupiliśmy działkę kawałek za miastem na http://www.nieruchomosci-kat.pl/oferty/slocin a/i uwierzcie mi - najlepiej kupić od razu uzbrojoną we wszystkie media, bo nawet taka z najpiękniejszym widokiem bez pozwolenia na budowę sprawia, że jest dwa razy więcej załatwień... a nawet jeszcze więcej!

Zgłoś | Cytuj | Link

22 kwietnia 2015, 12:39

Zgadzam sie: good 0 bad

A moim zdanie warto wybrać taką, która naprawdę będzie dla nas najlpszym miejsce na ziemi. Czasami trzeba zainwestować, tylko po to, żeby czuć się wspaniale w miejscu, w którym się mieszka. Wydaje mi sie, ze doprowadzenie odpowiednich mediów nie jest taki kłopotliwe. Zawsze można poprosić geodetę(http://www.geomapgeodezja.pl/), aby wyznaczył miejsce na studnię, więc z wodą generalnie kłopotów być nie powinno.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19152 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >