elektryka nad sufitem z płyt gips-karton

« Powrót do grupy: Robimy instalację elektryczną

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

24 listopada 2006, 10:49

Zgadzam sie: good 0 bad

sytuacja jest taka: dźwigary drewniane z ociepleniem do tego płyty na ruszcie od dołu. pytanie jak rozprowadza się przewody elektryczne nad płytą czy istnieją jakieś szczególowe zalecenia np ze względu na ppoż czy normalnie rozprowadzamy przewody pod paroizolacją między elementami rusztu, czy nad paroizolacją mocując do pasów dolnych dźwigarów. pytanie 2. co myślicie o rozprowadzaniu elektryki w posadzce w peszlach podobno mniej rycia ścian,czy są na to przepisy

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 listopada 2006, 10:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam podobny sufit (będę miał). Rozmawiałem z paroma fachowcami i ich opinie są różne. Problem pojawia się (na moje oko) w sytuacji gdy chce zamontować halogeny w suficie. Jedni mówią że nie ma się co przejmować i wstawiać halogeny z bezpośrednim zetknięciem z watą szklaną (ale do ciężkiej cholery przecież halogeny wytwarzają niemałą temperaturę). Dlatego też dołączam się do pytania ze względu na taką samą konstrukcję sufitu.

I jeszcze jedno pytanie do autora - jaki koszt założenia sufitu?
NAjtaniej jak znalazłem ("po rodzinie") to 8300 PLN z materiałem na 190 m powierzchni (bez malowania ze szpachlowaniem razem z watą).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 listopada 2006, 10:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Przepisów wam nie podam, opiszę jak to wykonywaliśmy (było to co prawda parę lat temu). Sztywna rurka PVC mocowana specjalnymi uchwytami do drewna. Wszelkie puszki na drewnie muszą mieć metalową podkładkę (to zabezpiecza przed pożarem z przegrzania połączeń). Nie wolno przeciążać przewodów 4A/mm2 przy miedzi.

Polecam sięgnięcie do artykułów i stron o domu szkieletowym. Tam przecież cała instalacja jest prowadzona w drewnie i ociepleniu. Może Pan Nitka (lub strony o adresie szkielet.com.pl) Wam pomogą. O wpływ temperatury od halogenów na wełnę nie bałbym się - jest niepalna i wytrzymuje kilkaset stopni (produkowana w ponad 1000).

Zgłoś | Cytuj | Link

27 maja 2007, 23:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam .Czytajac opinie laczen w puszce kazdy robi to inaczej.Moim zdaniem i tak zrobilem laczenie na skretke jest najlepsze.Masz pewnosc ze te polaczenie jest dokladnie skrecone.Mozna zalozyc kapturek i zaizolowac.Pewne na lata.A co do estetyki i przejrzystosci to przesada.Jak jest dobrze zrobione i co ma estetyka do dzialania systemu.Zlaczki wago nie sa tak dobre tyle ze latwiejszy demontazu oraz dalsze polaczenia w puszce.Ja bylem 5 lat w usa i nie spotkalem sie z zadnym laczenie w puszce na zaciski,zlaczki.Skretka najpopularnirjszy i najpewniejsze laczenie.Nie wiem dlaczego jest zabronione i nie wskazane,ale moze tak jest.U mnie w kazdym badz razie ja u siebie zrobilem skretke i sadze ze to byl dobry wybor.Pokoj inny obwod,kuchnia inny ,lazienka tez inny wiec nie ma potrzeby ingerowania w te instalacje.Pozdrawiam Marek

Zgłoś | Cytuj | Link

8 października 2013, 12:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam elektryka z Katowic http://www.elektryk.i-katowice.pl/instalacje- elektryczne.html. Profesjonalne instalacje elektryczne w niskich cenach.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 lutego 2016, 06:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz są ledy. Nie trzeba się martwić że się nagrzeją i w dodatku czerpią niewiele energii.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 marca 2016, 10:54

Zgadzam sie: good 0 bad

To racja,ale ja oprócz ledów polecam także w przypadku sufitu podwieszanego,również halogenu,które znakomicie sprawdzą się w przedpokoju czy salonie,zapewnią optymalne źródło światła.

www.Intersell.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2020, 10:46

Zgadzam sie: good 0 bad

W mojej opinii natomiast zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez hurtownię elektryczną https://laseratl.com.pl/haupa-211659 stawiają na jakość produktów w tym specjalne praski do złączy fotowoltaicznych, jeśli zajmujecie się także takimi realizacjami instalacji. Warto sprawdzić i przekonać się jak wygodnie, szybko i bezpiecznie kupować!

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2020, 11:03

Zgadzam sie: good 0 bad

buy dapoxetine

Zgłoś | Cytuj | Link

14 czerwca 2020, 15:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli o mnie chodzi to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście zwrócili uwagę przy doborze osprzętu na ofertę przygotowaną przez https://osprzet-sklep.pl/berker-c-171.html gdzie kupowaliśmy potrzebne wyposażenie do wykonania instalacji elektrycznej w naszym domu. Pełne wsparcie obsługi i do tego terminowe realizacje.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też