energooszczędny domcio

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

10 września 2012, 17:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawe materiały znalazłem na temat domu energooszczędnego, na blogu http://www.malujremontuj.home.pl/porady/.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 stycznia 2013, 11:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Znajomi zainwestowali w rekuperator i są zadowoleni.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 stycznia 2013, 21:46

Zgadzam sie: good 0 bad

zainteresowanych tematyką budowy domów energooszczędnych zapraszam do dyskusji na nowym forum http://budujenergooszczednie.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lutego 2013, 18:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam tylko dwa pytania, czy to ma ekonomiczne uzasadnienie (jeśli nie to jakie ma) i czy w ogóle u nas to jest powszechne pod kątem wykonastwa instalacji, bo jak szperam po ofertach firm to znalazłem kilka rekomendacji dla 2-3 firm i tyle.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 marca 2013, 14:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Rozmawiając na temat energooszczędnych metod stosowanych w domach warto zastanowić się nad ociepleniem domu, które może być pierwszym krokiem do zmniejszenia strat ponoszonych z powodu utraty ciepła w domu. Ocieplenie ścian zewnętrznych, nie tylko zabezpiecza budynek przed działaniem skrajnych temperatur, ale także przeciwdziała utracie ciepła z wnętrza budynku. Jego szczególnym przeznaczeniem jest termomodernizacja budynków wykonanych w starych energochłonnych technologiach (nie spełniających obowiązujących wymogów izolacyjności termicznej). Prawidłowo wykonane ocieplenie budynku pozwala uzyskać odpowiednią izolacyjność termiczną ścian i poprawę mikroklimatu pomieszczeń, znacznie ogranicza także ilość strat energii, obniżając tym samym koszty związane z jego ogrzaniem.
Trzeba pamiętać, że oszczędności powinniśmy w pierwszej kolejności szukać tam gdzie ponosimy największe koszty związane z utrzymaniem budynku, a więc właśnie z jego ogrzaniem. Łatwo porównać jaka jest relacja rocznych kosztów ogrzewania budynku w odniesieniu do kosztów ogrzania CWU. W większości przypadków ściany zewnętrzne stanową największą powierzchnię przez które ucieka średnio 20÷30% ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 marca 2013, 10:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Co do tematu "ucieczki" ciepła z pomieszczeń ogrzewanych w budynku, zdania co do proporcji są podzielone. Wg różnych źródeł procentowy udział powietrza nagrzanego, które przedostaje się przez przegrody budowlane jest największy w przypadku dachu. Przyjmuje się, że może wynosić nawet do ok 30%.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2013, 14:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Podawane procentowe udziały strat ciepła są mocno uśrednione, gdyż zależą od kształtu budynku, powierzchni przegród zewnętrznych, rodzaju i grubości zastosowanych materiałów oraz zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. Dlatego w praktyce w celu określenia największych strat ciepła w konkretnym budynku sporządza się audyt energetyczny.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2013, 11:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Poczytałem sobie niedawno o zaletach i wadach domku energooszczędnego i nadal uważam że zalet jest więcej.
domy energooszczędne

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2013, 16:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobrym rozwiązaniem jest również system wentylacji wraz z rekuperatorem. Jest to instalacja, która z jednej strony pozwala oszczędzić na ogrzewaniu, a z drugiej strony również powoduje, że w domu jest świeże powietrze bez otwierania okien. Jeżeli ktoś szuka więcej informacji, warto zobaczyć je na stronie: http://apeco.pl/oferta/rekuperatory-i-odzysk-ciepla/

Zgłoś | Cytuj | Link

29 sierpnia 2013, 22:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Podobno kotły gazowe kondensacyjne są bardzo energooszczędne i świetnie się sprawdzają w ogrzewania domu. Sama ostatnio się nad nimi zastanawiam i chyba się zdecyduję, bo znalazłam o nich wiele pozytywnych opinii.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rekuperacja - jaką wybrać? Liczba postów: 28 Grupa: Ekologiczny... Myślę, że najlepiej byłoby powierzyć wybór i skonstruowanie takiego systemu - jakiemuś specjaliście. Wtedy masz gwarancję, że wszystko jest zrobione jak należy,...
  • Narzędzia potrzebne przy budowie domu Liczba postów: 60 Grupa: Ekologiczny... Zapewne wiele takich popularnych narzędzi, które są niezbędne przy budowie domu już masz. Tylko że możesz mieć takie narzędzia, które do tej pory Ci się sprawdz...
  • dom energooszczedny Liczba postów: 108 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • WYCINANIE LASEROWE WARSZAWA Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Jestem bardzo zadowolony bo dowiedziałem się o cięcie laserowe warszawa . Ciekawie ile osób skorzysta z tej bardzo dobrej oferty.
  • niższe koszty ogrzewania Liczba postów: 579 Grupa: Ekologiczny... Z jakiej formy ogrzewania korzystacie? https://megadron.pl/pl/men u/drony/marki/dji/mini-4-pro-2759.html

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 233

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >