energooszczędny domcio

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

25 sierpnia 2011, 11:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Kolektory, kolektory, kolektory, w kółko tylko rozmowa kręci się w około nich, a ja bym chciała zapytać jak jeszcze oprócz tych kolektorów można sprawić by dom był bardziej energooszczędny, szczerze to się zastanawiałam i nie mam pojęcia...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 września 2011, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Można zamontować rekuperator - jest to urządzenie do mechanicznej wymiany powietrza w domu, w czasie której następuje odzysk (rekuperacja) ciepła z powietrza wydmuchiwanego na zewnątrz - czyli powietrze wydmuchiwane na zewnątrz oddaje ciepło powietrzu wdmuchiwanemu. Głównie oszczędzamy na ogrzewaniu :)
A jeżeli jesteś z okolic Warszawy to możesz odwiedzić Dom Modelowy w Jankach i "dotknąć" energooszczędności - byłam tam żeby zobaczyć z bliska rekuperator ;).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 września 2011, 14:20

Zgadzam sie: good 0 bad

rekuperatory są już sprawdzone i powszechne :].

Mówi się o domach, jak powinień wyglądać co powinien zawierać itd. Myślę że ważne jest samo zagospodarowanie na działce, czy jest daleko/blisko wody, czy jest otoczony drzewami ( osłonięty odkryty ), w jakim znajduje się klimacie, czy na wzniesieniu czy też nie. Czy jest odpowiednie oświetlenie słoneczne. Jak się planuje energooszczędny dom to należy zacząć od takich pytań.

Potem przejść do następnych, aspektów, czyli np. tego że bryła powinna być zwarta, budynek powinien mieć otwartą na słońce elewację południową, ściany z odpowiednimi współczynnikami ( przeszklenia też )i dopiero na końcu powinna pojawić się myśl o rekuperatorach, ogniwach fotowoltaicznych etc.. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

20 stycznia 2012, 11:44

Zgadzam sie: good 0 bad

słyszałem też, że dosyć fajnie opłacają się piece na eko groszek

Zgłoś | Cytuj | Link

28 stycznia 2012, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

żeby coś wiedzieć trzeba sie najpierw dowiedzieć. jets sporo info w sieci np blog http://www.odnawialnecieplo.pl/odnawialna-energia-dla-domu o odnawialnych źródłach energii. blog jest w sam raz dla poczatkujących:)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 maja 2012, 20:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzisiaj wpadło mi z kolei do głowy, że można by spróbować też z tzw. ogrzewaniem zintegrowanym. Przykładowo Makroterm na swojej stronie zapewnia, że wyjdzie to ekonomicznie i może faktycznie się nie mylą. Na ich witrynie jest też fajny kalkulator kosztów ogrzewania, gdzie możesz sprawdzić co byłoby najbardziej opłacalne jeśli chodzi o energooszczędność.

Ten post był edytowany przez dodzo dnia: 27 maja 2012, 20:12
Zgłoś | Cytuj | Link

14 czerwca 2012, 09:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdanie dobrym rozwiązaniem energooszczędnym są pompy ciepła, pozwalają zdecydowanie obniżyć koszty ogrzewania. Ciekawą ofertę ma teraz Stiebel Eltron, do jednego z siedmiu pakietów dają w prezencie tablet. Istnieje możliwość rezerwacji poszczególnych pakietów na ich stronie www.stiebel-eltron.pl/promocje

Zgłoś | Cytuj | Link

22 czerwca 2012, 11:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystkim zainteresowanym tematem domów pasywnych i energooszczędnych polecam artykuł, na który ostatnio natrafiłem na jednym z portali: http://informacje.dom.eu/dom-pasywny-energoos zczedny-czy-standardowy_n_207.html. Szczegółowo omówione wszystkie "za" i "przeciw" tego typu inwestycji, dość przydatna lektura.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lipca 2012, 12:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest wiele możliwości stworzenia oszczędnego domu. Będąc przy takich źródłach jak wytwarzanie energii siłą natury możemy pomyśleć o jakiś turbinach wiatrowych, choć to już raczej do tych, którzy mieszkają na odpowiednich terenach. Rekuperatory to świetna inwestycja, która zwraca się. Kolejną opcją jest solidna izolacja termiczna.

Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lipca 2012, 14:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Zintegrowane ogrzewanie, takie jak proponuje Makroterm to rzeczywiście dobre rozwiązanie. Solary, kolektory, kominki - wszystko połączone. Co najważniejsze to to, że system posiada możliwość "przechowywania" energii, dzięki czemu nie jest ona marnowana, a może zostać wykorzystana aby ogrzać na przykład podłogę.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rekuperacja - jaką wybrać? Liczba postów: 28 Grupa: Ekologiczny... Myślę, że najlepiej byłoby powierzyć wybór i skonstruowanie takiego systemu - jakiemuś specjaliście. Wtedy masz gwarancję, że wszystko jest zrobione jak należy,...
  • Narzędzia potrzebne przy budowie domu Liczba postów: 60 Grupa: Ekologiczny... Zapewne wiele takich popularnych narzędzi, które są niezbędne przy budowie domu już masz. Tylko że możesz mieć takie narzędzia, które do tej pory Ci się sprawdz...
  • dom energooszczedny Liczba postów: 108 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • WYCINANIE LASEROWE WARSZAWA Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Jestem bardzo zadowolony bo dowiedziałem się o cięcie laserowe warszawa . Ciekawie ile osób skorzysta z tej bardzo dobrej oferty.
  • niższe koszty ogrzewania Liczba postów: 579 Grupa: Ekologiczny... Z jakiej formy ogrzewania korzystacie? https://megadron.pl/pl/men u/drony/marki/dji/mini-4-pro-2759.html

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >