garaż w granicy działki

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

30 kwietnia 2015, 09:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam pytanie.
Jestem właścicielem działki na wsi. Jest to tzw: "moja ojcowizna".Rodzice tam mieszkali w granicach siedliska prowadząc gospodarstwo rolne.W latach 70/80 mój tata za zgodą sąsiada wybudował w granicy z nim garaż o rozmiarach 11x5,5 metra.Obecnie właścicielem działki po sąsiedzie ojca jest jego córka.Jej mąż robiąc porządki na działce zrobił sobie ze sciany mojego garażu kompostownik.Przez to ściana choć jest z pustaka jest cały czas mokra i jak tak dalej pójdzie to się rozsypie. Czy sąsiad ma prawo tak postepować, czy mimo iż ściana stoi w granicy musi zachować jakiś odstep od niej.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 kwietnia 2015, 12:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Niestety nie jest to zagadnienie dotyczące prawa budowlanego. Właściciel obiektu jest obowiązany utrzymywać obiekt budowlany nie dopuszczając do pogorszenia jego stanu technicznego - w myśl ustawy Prawo budowlane, jednakże sytuacja którą Pani/Pan opisuje jest działaniem osoby trzeciej na niekorzyść właściciela sąsiedniej nieruchomości, a to podlega rozstrzygnięciu na podstawach prawa cywilnego.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 września 2015, 15:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. powinien pan zrobić ekspertyzę techniczna sporządzana przez osobę uprawnioną, która potwierdziła by stan rzeczy. w tedy trzeba zgłosić do nadzoru budowlanego, proszę o kontakt w razie pytań luiza.kaluska@gmail.com

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >