gaz czy PC?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

23 września 2015, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Tutaj mamy odmienne zdania na ten temat,ale być może wynika to z doświadczenia bo moim zdaniem jest to opłacalne,mimo dużych nakładów na początkowa inwestycję. Zawsze w razie czego pozostają inne,tradycyjne systemy grzewcze.

www.Elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 września 2015, 12:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Pompa ciepła po 20 latach eksploatacji nadaje się tylko do wymiany. Tak samo jak lodówka, a do tego czasu inwestycja się nie zamotryzuje.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 października 2015, 15:49

Zgadzam sie: good 0 bad

przez 20 lat się niezamortyzuje? sama pompa ciepła to mniejszy wydatek, no i wydaje mi się, że za lat 20 będzie to wszystko wyglądać zupełnie inaczej, więc nie ma co wybiegać tak daleko w koszty i ich amortyzację

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2015, 13:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja jestem pewien,że koszty amortyzacji będą się zwracać wraz każdym rokiem,a poza tym można pomyśleć o panelach solarnych lub fotowoltaicznych,akurat tym się zajmujemy wiec możemy pomóc i doradzić na forum.

www.Oze.Sklepna5.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2015, 14:27

Zgadzam sie: good 0 bad

A co powiecie o pompie ciepła do CWU? Zastanawiam się nad czymś takim, bardzo dobre opinie zebrałem nt. Vitocala - Viessmann. Ktoś może powiedzieć coś na ten temat?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 listopada 2015, 15:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: muguruza napisał: A co powiecie o pompie ciepła do CWU? Zastanawiam się nad
czymś takim, bardzo dobre opinie zebrałem nt. Vitocala -
Viessmann. Ktoś może powiedzieć coś na ten temat?

Witam,
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
Mogę się pytać jaki jest charakter obiektu w którym ma być zainstalowana pompa?

Pompa o którą pytasz - Vitocal może zostać przeznaczona zarówno do nowo budowanego obiektu, jak i do budynku modernizowanego, czyli takiego, który posiada już najczęściej określony system grzewczy.
W jej kompaktowej obudowie mieści się obok modułu pompy ciepła również zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 250 litrów i regulator.
Więcej informacji tutaj: http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/pompy-ciepla/p ompy-ciepla-do-cieplej-wody-uzytkowej/vitocal-060-a.html

Czekam na dalsze pytania :)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2015, 09:51

Zgadzam sie: good 0 bad

W takim razie sprecyzuj jeszcze ile wynoszą koszty instalacji,zakupu takiej pompy ciepła,bo od tego powinniśmy w sumie zacząć,prawda?

www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

4 grudnia 2015, 11:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik PieceMans_pl napisał: W takim razie sprecyzuj jeszcze ile wynoszą koszty
instalacji,zakupu takiej pompy ciepła,bo od tego
powinniśmy w sumie zacząć,prawda?



www.PieceMans.pl


Oczywiście, chętnie odpowiem na to pytanie.
Cena zależy od modelu, który wybierzemy, bo pompa jest dostępna w kilku wariantach.
Vitocal 060-A typ WWK ze zintegrowaną grzałką elektryczną o mocy 1,5 kW
albo bez możliwości wykorzystania w instalacji solarnej (bez wężownicy solarnej)

Vitocal 060-A typ WWKS z dodatkowym wymiennikiem ciepła do podłączenia kotła lub kolektorów słonecznych

Każdy model i wariant może pracować na powietrzu zewnętrznym, lub wewnętrznym - od tego też uzależniona jest cena.

Najlepiej więc będzie sprawdzić w cenniku:

http://www.viessmann.pl/content/dam/vi-brands /PL/Cennik/Cennik_Vitocal_060-A.pdf/_jcr_content/renditions/ original.media_file.download_attachment.file/Cennik_Vitocal_ 060-A.pdf

Cenę zawsze można negocjować z naszymi partnerami.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 grudnia 2015, 12:56

Zgadzam sie: good 0 bad

jeśli chodzi o korzystanie z powietrza wewnętrznego to trzeba pamiętać o jednym warunku - drzwi do pomieszczenia powinny posiadać kratkę wentylacyjną, żeby do pomieszczenia napływało świeże powietrze

Zgłoś | Cytuj | Link

8 grudnia 2015, 15:32

Zgadzam sie: good 0 bad

plusem korzystania z wewnętrzenego powietrzja jest to, że nie musimy się martwić w przypadku mrozów, bo z takimi powietrzne pompy często sobie nie radzą

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >