grubość fundamentu pod taras

« Powrót do grupy: Robimy fundament

19 sierpnia 2009, 13:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Taras wejściowy ma mieć wymiary 1,2 m x 3 m i wysokość 2,2 m. Ława pod ten taras zbrojona 0,35 m x 0,3 m. Czy mur, który jest jednocześnie fundamentem, pod taki taras może mieć grubośc 12 cm (murowane na "sztorc" bloczki betonowe) ? Czy musi być grubszy, np. 24 cm ?

Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 września 2009, 00:54

Zgadzam sie: good 0 bad

zależy od gruntu jaka grubość ale 12 pod mur 12 to mało! przynajmniej dwa razy taki...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 sierpnia 2010, 12:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się, że 24cm to takie minimum z minimum. Fakt faktem, że to tylko taras ale odpowiednią podstawę musi mieć ;) Lepiej żeby była stabilniejsza niż ma nam się coś później zawalić ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

15 sierpnia 2010, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo ciekawy temat – taras o wys. 2,2m. :shock:

Oczywiście naszej „domatorce20” ciągle coś się wydaje i ciągle coś doradza. :oops:

12cm w gruncie w zupełności wystarczy, żeby przenieść obciążenia „tarasowe” jeszcze na zespoloną ławę z budynkiem. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

21 września 2021, 12:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam taras zrobiony z desek kompozytowych firmy WENO https://weno.net.pl/. Tam doradzili mi żeby na wyrównanej ubitej ziemi postawić bloczki betonowe takie jak na krawężniki się robi do tego przykręca się specjalne legary kompozytowe czyli takie bele o wymiarach 40x40x3000 mm a na to dopiero przychodzą deski kompozytowe. Wszystko się trzyma i nic się nie kołysze. Opisałem to tak bardzo skrótowo ale warto sprawdzić ciekawy system mocowania tarasu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 stycznia 2024, 08:00

Zgadzam sie: good 0 bad

2048 game may seem like a simple game, but its engaging gameplay and endless challenges have made it a timeless puzzle that continues to entertain and engage players around the world.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 19 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami zawodowymi za granicą i jednocześnie chcesz się nadal rozwijać robiąc co lubisz oraz najlepiej pot...
  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 3 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...
  • Ile potrzeba piasku i cementu pod wylewkę dla gara... Liczba postów: 195 Grupa: Robimy fund... Na jaki garaż sie zdecydowaliście i dlaczego? Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem garażu, to polecam Wam sprawdzić stronę https://net.ilawa.pl/2023/12/23/garaz...

Czytaj też