inteligentny dom

« Powrót do grupy: Robimy instalację elektryczną

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

10 stycznia 2011, 12:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik kronik0 napisał:
Ja też zastanawiam się nad instalacją systemu IB w domu. EIB jestza drogie na moją kieszeń. Do Nexo nie jestem przekonany zewzględów technicznych. Szukam właśnie niedrogiego systemu,najlepiej żeby producent był o okolic śląska.



Witam. Ja również miałem z tym problem jakiś czas temu, ale teraz mogę śmiało polecić system Vision firmy APA z Gliwic. Aktualnie mam już wdrożony ich system i jestem bardzo zadowolony (prosta obsługa i kontrola czujek, światła, systemu alarmowego i ogrzewania)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 stycznia 2011, 14:15

Zgadzam sie: good 0 bad

No to możemy sobie podać rękę. Co prawda dopiero się przymierzam, ale wstępnie też zdecydowałem się na Vision BMS. Została mi jeszcze kwestia dobrania odpowiedniej konfiguracji, która pasowała by do mojego domu. Na razie bazuję na gotowym zestawie o nazwie Studio. Ma w zasadzie wszystko co chciałbym mieć, różnił by się tylko nieznacznie ilością elementów wykonawczych (dodał bym np. dwie kamerki). Czyli cena podstawowego zestawu (10tyś) urosła by mi troszkę, ale nieznacznie.

Możesz napisać coś więcej o tym jak sprawuje się u Ciebie ten system? Jak z awaryjnością itd. Z tego co widzę, wymieniłeś funkcje które spełnia Studio - też bazowałeś na tym zestawie?

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 stycznia 2011, 20:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Na szczęście firma APA podchodzi indywidualnie do każdego klienta i tak jak Ty, ja też trochę zmieniłem standardowy pakiet.
Jeśli chodzi o awaryjność, to jak wszytko jest dobrze połączone to nie ma problemu. Vision BMS jest bardzo prosty w obsłudze, nawet pisanie algorytmu działania, ale w razie czego zawsze jest Help Line.
Póki co nie napotkałem się jeszcze z jakimiś problemami z systemem Vision

Zgłoś | Cytuj | Link

17 stycznia 2011, 14:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Zakładam że ten kto będzie to łączył zrobi to dobrze ;) Z obsługą miałem już troszkę do czynienia - byłem na szkoleniu. Faktycznie nie było problemu żeby to ogarnąć. Ale szkolenie to jedno a praktyka to drugie. Jak długo masz ten system? musiałeś już korzystać z pomocy producenta?

Możesz napisać jak zmieniłeś standardowy pakiet? może coś bym podpatrzył.

Powiedz mi, jak wygląda sprawa zapisu obrazu z kamer? Wiem że można zapisywać obraz po wykryciu ruchu. Ale co np, jeśli ustawię sobie kamerę na podjazd obok którego mam drzewo? Jak tylko przyjdzie mocniejszy wiatr, będę miał ciągle zapisywany obraz bo drzewo się poruszyło?

Zgłoś | Cytuj | Link

21 stycznia 2011, 15:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Podłączone mam do systemu (jeśli chodzi o urządzenia we/wy): czujki ruchu, kontaktrony, kamerę IP, zamek szyfrowy, modem GSM, czujniki zalania, alarm, no i oczywiście oświetlenie, rolety i termoregulator. Chyba to wszystko.
System Vision mam kilka miesięcy i powiem Ci, że nie musiałem korzystać z pomocy producenta. Czasami coś sobie zmieniam w algorytmie systemu w ramach, że tak powiem, zabawy, więc myślę, że też nie będziesz miał z tym problemu.
Jeśli chodzi o czułość kamery, to Ci powiem, że jest duża. Więc nie radziłbym jej ustawiać jeśli kamera jest skierowana na zewnątrz. Lepiej dokupić dodatkową czujkę ruchu i zamontować ją w odpowiednim miejscu.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 stycznia 2011, 09:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik darek915 napisał:
Jeśli chodzi o czułość kamery, to Ci
powiem, że jest duża. Więc nie
radziłbym jej ustawiać jeśli kamera
jest skierowana na zewnątrz. Lepiej
dokupić dodatkową czujkę ruchu i
zamontować ją w odpowiednim
miejscu.
Pozdrawiam


Przepraszam, mój błąd.
W ustawieniach kamery w Vision jest możliwość wydzielenia obszaru o określonej czułości na ruch (również zerowej). Więc mimo dużej czułości kamery, nie ma problemu żeby ruchomy obiekt (w Twoim przypadku drzewo) był ignorowany, nie wywołując alarmu.

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

31 stycznia 2011, 17:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Hmmm, kilka miesięcy to trochę mało żeby ocenić, ale dobre i to. Pytam też ludzi na innych portalach, czytałem kilka opinii i wygląda na to że system jest solidny jeśli chodzi o bezawaryjność.

Jak wygląda sterowanie przez gsm? stworzyłeś jakieś ciekawe rozwiązania? Skoro sam zmieniasz ustawienia, pewnie coś już powymyślałeś ;)

A co jeśli przy takich samodzielnych "zabawach" coś zepsuję? Nie zakładam od razu że tak będzie, ale orłem w tej dziedzinie też nie jestem. Zdarzyło Ci się już coś pokręcić? Da się to jakoś łatwo naprawić w takiej sytuacji? Jakieś ustawienia fabryczne czy coś podobnego?

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lutego 2011, 14:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Byłem na Targach Budma w Poznaniu, które odbyły się w połowie stycznia. Trafiłem tam na bardzo ciekawą firmę Homiq z okolic Poznania. Są oni producentem własnego rozwiązania dla inteligentnych budynków.

To co najbardziej mi się spodobało to bardzo prosta obsługa. Zamiast jednego centralnego panelu dotykowego, panowie stosują tradycyjne włączniki ścienne, które wykonują konkretne funkcje. Bardziej szczegółowe zadania wydajemy z poziomu ipoda albo ipada.
Prześledziłem wiele systemów i interfaceów i chyba żaden nie był tak intuicyjny w obsłudze jak ten.
Podobno są też wyjątkowo tani. Sympatyczny Pan z obsługi gwarantował, że dla domu o powierzchni około 200m2 koszty instalacji może wynieść około 25tys.

Czy ktoś z Was miał już może z nimi do czynienia? Ogólnie wydają się ciekawi.

Dodatkowo, coś co mnie zachęca to to, że są producentem, a nie tylko firmą monterską. Na targach mieli taki bajer, że zaparzyłem sobie sam kawę z ekspresu przy pomocy ipoda touch.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 lutego 2011, 11:27

Zgadzam sie: good 1 bad

Użytkownik kronik0 napisał:

Jak wygląda sterowanie przez gsm?
stworzyłeś jakieś ciekawe
rozwiązania? Skoro sam zmieniasz
ustawienia, pewnie coś już
powymyślałeś ;)


Myślę, że jest to jedno z najlepszych rozwiązań automatyzacji mojego domu (pominę tu standardowe zastosowania sterowania scen świetlnych itd.)
Przydaje się szczególnie wtedy, gdy w drodze do pracy mam wątpliwości, czy odłączyłem żelazko, wyłączyłem telewizor itp. Wysyłam wówczas SMSa, który odcina odpowiednią strefę od napięcia zasilania (tylko wybrane strefy, żeby nie odłączyć np. lodówki :) ). Przydaje się mi to również, gdy w określonej dla mojej rodziny strefie czasu (godz. 9.00-14.00) nie powinno być nikogo w domu. W tych godzinach zostaję poinformowany SMSem, jeśli ktoś otworzy drzwi lub zadziała czujka ruchu, kontaktron. Dzwonię wówczas do domu lub sprawdzam przez internet czy to przypadkiem nie włamanie (z małymi dziećmi nie ma możliwości aktywacji alarmu w tych godzinach, bo czasami wcześniej wracają ze szkoły, a nie są jeszcze na tyle odpowiedzialne, żeby uzbrajać/rozbrajać alarm, co kończyło się fałszywymi alarmami).

Użytkownik kronik0 napisał:

A co jeśli przy takich samodzielnych
"zabawach" coś zepsuję? Nie zakładam
od razu że tak będzie, ale orłem w
tej dziedzinie też nie jestem.
Zdarzyło Ci się już coś pokręcić?
Da się to jakoś łatwo naprawić w
takiej sytuacji? Jakieś ustawienia
fabryczne czy coś podobnego?


Jak pisałem wcześniej, dużo się "bawiłem" tym systemem żeby samemu go opanować. Na szczęście można zrobić kopię zapasową ustawień początkowych i grzebać w algorytmie do woli. W razie gdy coś się posypie- po prostu przywrócić wcześniejsze ustawienia.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lutego 2011, 12:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Hej. Chcę zainstalować w domu system automatyki do "inteligentnego" zarządzania. Znajomy mi polecił firmę APLIXCOM z Krakowa. Ponoć zajmują się instalacjami w inteligentnych budynkach. Słyszeliście coś o nich?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >