jak długo trwa budowa domu?...

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 22 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸

15 lutego 2017, 16:02

Zgadzam sie: good 0 bad

W praktyce budowa domu jednorodzinnego trwa 2-3 lata. Da się to zrobić szybciej, ale trzeba mieć trochę szczęścia. Niemal każdy kto budował dom zderzył się z rzeczywistością i terminami. Natomiast jeśli chodzi o koszty, to też trzeba liczyć +30% do pierwotnych założeń.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lutego 2017, 10:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli ktoś buduje tak jak budowało się 100 lat temu, to się zgadza. Dziś dom można postawić w stanie surowym otwartym w 9 godzin, przy pomocu 4 ludzi.
Dom o powierzchni 130 m2. Trzeba tylko chcieć, a nie twkić wiecznie w przeszłości! Koszt domu pasywnego o 30% niższy od kosztu budowy domu niskoenergetycznego.
Warto zajrzeć na stronę firmy Cadacasa http://cadacasa.eu/pl/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 marca 2017, 12:31

Zgadzam sie: good 0 bad

NO może bez przesady iż budowa domu trwa 9 godzin, bo jednak wszystko ma swój czas, miejsce i musi mieć solidne fundamenty, a każdy szczegół powinien być dobrze dopracowany. Nie liczy się czas, a jakość i precyzja wykonania, od tego zacznijmy.


www.Ml-pol.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2017, 13:13

Zgadzam sie: good 0 bad

W budynku Cadacasy tolerancja spasowania elementów wynosi 0,5 mm.
Budynek postawiono w sanie surowym otwartym. Proszę pokazać mi technologię, która ma podobne parametry precyzji w budowie.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 marca 2017, 22:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Dlaczego budowa ma trwać aż 3 lata?! No chyba, że ponad 2 lata przeznaczasz na wykończenie SSZ :-) W moim przypadku postawienie Stanu Surowego Zamkniętego to był czas 10 miesięcy. Wykończenie pod klucz trwało niecałe 4 miesiące. Dom murowany z ceramiki Porotherm, dachówka ceramiczna...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 marca 2017, 15:43

Zgadzam sie: good 0 bad

To zależy wszystko od jakości materiałów, mocy przerobowej, a także ekipy i jej solidności. Uważam, że dlatego warto już kupić gotowy dom i nie czekać nie wiadomo ile...my postawiliśmy na developera http://samson-dom.pl/ i jesteśmy bardzo zadowoleni

Zgłoś | Cytuj | Link

18 kwietnia 2017, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Pustaki i biegi schodowe do domu zamówiłem w firmie termat.pl i jestem usatysfakcjonowany bo specjalizują się w tym zakresie przez co dostarczyli materiały najlepszej jakości.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 kwietnia 2017, 19:07

Zgadzam sie: good 0 bad

W przypadku linii kablowych to ja śmiało moge polecić http://www.enprom.pl/oferta/ mają naprawdę solidne ceny i można im zaufać. Myślę, że będzie okej jeśli skorzystacie z ich usług :)

Zgłoś | Cytuj | Link

4 maja 2017, 07:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Budowa domu trwa dośc długo jak na polskie warunki, to nie chiny gdzie w tydzień postawią albo i mniej, nasze realia są dosc brutalne.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 maja 2017, 12:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja już na szczęście jestem po budowie. Teraz zaczyna się etap malowania. Córcia do swojego pokoju wybrała sobie farbę, którą znalazła na stronie http://www.budnet.pl/forum/jak_dlugo_trwa_bud owa_domu,t=41347,3.html

Ten post był edytowany przez ceglany dnia: 4 maja 2017, 12:07
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 22 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 143 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...
  • Gdzie kupić łączniki do drewna? Liczba postów: 20 Grupa: Technologie... Moim zdaniem przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się sklepem. W takich ogólnych marketach budowlanych ciężko jest z profesjonalną pomocą przy wyb...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 625 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...
  • Interentowy sklep budowlany Liczba postów: 124 Grupa: Technologie... Teraz jest mnóstwo internetowych sklepów budowlanych. Tak naprawdę wszystko można kupić online. Z tym, że moim zdaniem lepiej kupować w sklepach specjalizującyc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 237

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >