jak podlaczyc gniazdko elektryczne?

« Powrót do grupy: Robimy instalację elektryczną

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

6 czerwca 2011, 11:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Panie @mar.pudelko to praktycznie nie ma różnicy tym bardziej jeżeli to było normalne gniazdo* [takie w domu]
fakt iż masz nowe gniazdo z bolcem [uziemieniem]
nie daje Ci żadnej nowej komplikacji... podłączasz tak samo zimny do jednego gorący do 2, oczywiście pomijasz uziemienie ponieważ domyślam się, że nie został doprowadzony przewód uziemiający...
wiec zostawiasz "bolec" niepodłączony noo chyba, że chcesz żeby obudowa np. komputera zaczęła iskrzyć

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lipca 2011, 13:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam ciut inny problem. Mianowicie robiłem remont pokoju, z tego powodu musiałem zdjąć dwa podwójne gniazdka elektryczne. Kiedy je ponownie założyłem, w jednym prąd jest tylko w górnym gniazdku, w dolnym nie ma napięcia.
W drugim zaś podwójnym kontakcie, kiedy do górnego gniazdka jest podłączona lampka, a dolnego podłączam drukarkę, wówczas lampka zaczyna "robić": "bzzz" i raz się pali, a raz gaśnie.
Co mogłem zrobić nie tak?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 lipca 2011, 21:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam ciut inny problem. Mianowicie robiłem remont pokoju, z tego powodu musiałem zdjąć dwa podwójne gniazdka elektryczne. Kiedy je ponownie założyłem, w jednym prąd jest tylko w górnym gniazdku, w dolnym nie ma napięcia.
W drugim zaś podwójnym kontakcie, kiedy do górnego gniazdka jest podłączona lampka, a dolnego podłączam drukarkę, wówczas lampka zaczyna "robić": "bzzz" i raz się pali, a raz gaśnie.
Co mogłem zrobić nie tak?

Mogłeś źle dokręcić przewody... grozi pożarem !

Zgłoś | Cytuj | Link

3 sierpnia 2011, 15:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Po 1. Kolego robog jest coś takiego jak cytat:

a po 2. takk to na 100% źle podłączone przewody radze jak najszybciej wyłączyć korki wyciagnać z internetu instrukcje i właściwie podłączyć przewody. przede wszystkim na siłę ! musza dobrze stykać żadnych luzów bo luz to iskry iskry to pożar ..

Zgłoś | Cytuj | Link

27 stycznia 2013, 16:53

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy ktoś mi może powiedzieć w gdzie w necie kupię gniazdka elektryczne? Będę wdzięczna za informację.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 stycznia 2013, 19:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakąś konkretną firmę masz na myśli, czy nie ma to dla Ciebie różnicy.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lutego 2013, 13:44

Zgadzam sie: good 0 bad

ja polecam ci Ospel - sam mam wszystkie gniazdka od nich i jestem bardzo zadowolony. ja w sumie patrzyłem na jakość a żona na estetykę i przy Ospelu udało nam isę dogadać. zobacz sobie na ich stronie: http://ospel.pl/ , polecam :)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 marca 2015, 04:37

Zgadzam sie: good 0 bad

To może raczej się za to nie zabieraj tylko wezwij ekspertow? Polecam Ci firme www.pce.pl mój znajomy mi o nich mowil, ze kupil ognich cala instalacje elektryczna do domu i bez zarzutu dziala, a wiadomo jak to bywa zazwyczaj, tu i tam się cos popali co chwile

Zgłoś | Cytuj | Link

21 maja 2015, 15:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Gniazdka elektryczne kupisz w zasadzie w każdym sklepie z artykułami oświetleniowymi,elektrycznymi. Zawsze możesz liczyć na niższe ceny oraz rabaty,promocje. Wystarczy tylko poszukać.

www.Intersell.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2015, 11:42

Zgadzam sie: good 0 bad

hej, możecie powiedzieć coś o agregatach prądotwórczych np www.agar-power.pl ? Warto je mieć?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >