jak zrobić dobre ciasto na pizze?

« Powrót do grupy: Przepisy kulinarne

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸

25 marca 2013, 09:53

Zgadzam sie: good 0 bad

ja robię tak, pół kg mąki wsypuję do miski, wlewam odrobinę oleju, rozkruszam drożdże, dodaję szczyptę soli i cukru oraz wodę, która musi być przegotowana i lekko ciepła ale nie gorąca!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 lipca 2014, 14:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Robię podobnie, kiedy dodawałam mleka zamiast wody, ale z woda ciasto jest lepsze, podobny -przepis stosuję do robienia włoskiego calzone

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 sierpnia 2014, 11:28

Zgadzam sie: good 0 bad

To i ja podrzucę sprawdzony przepis na pizze podpatrzony na https://www.maxkuchnie.pl/

Składniki

- 250 g mąki pszennej
- 150 ml ciepłej wody
- 15 g świeżych drożdży
- 1 łyżeczka soli
- pół łyżeczki cukru
- 1 łyżka oliwy z oliwek
- 4 cebule czerwone
- 1 łyżka miodu
- sporo pieprzu
- 2 łyżki masła
- 200g sera ricotta
Przygotowanie:

Krok 1: Drożdze rozpuszczamy z cukrem, odrobiną wody i 3 łyżkami ciepłej wody. Odstawiamy na 30 min w ciepłe miejsce.

Krok 2: Mąkę, sól, oliwę, drożdże i wodę, wyrabiamy aż uzyskamy elastyczne ciasto. Odstawiamy na 1,5h w ciepłe mejsce.

Krok 3: Cebulę kroimy w piórka, solimy i szklimy na maśle, dodajemy miód i dusimy na małym ogniu przez 1h od czasu do czasu dolewając wody, żeby cebula się nie przypaliła. Na końcu dodajemy pieprz.

Krok 4: Ciasto walkujemy na cienki placek, na wierzch dodajemy cebulę i cząstki ricotty.

Krok 5: Pieczemy przez 12 min w piekarniku nagrzanym do 250 stopni

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2014, 10:13

Zgadzam sie: good 0 bad

a co zrobić zeby ciasto nie było takie pulchne jak bułka tylko takie pół kruche jak w pizzy?

Zgłoś | Cytuj | Link

6 listopada 2014, 12:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Może za dużo drożdży, wtedy wyrasta jak bułka;)
Składniki na ciasto:
400 g mąki
30 g drożdży
4 łyżki oliwy z oliwek
2/3 szklanki mleka rozcieńczonego z wodą
sól, pieprz

Sposób przyrządzenia:
Mąkę wsypać do dużej miski, dodać sól i rozkruszone drożdże. Zrobić wgłębienie i dodać oliwę z oliwek i trochę rozcieńczonego z wodą mleka. Wyrabiać ciasto dodając stopniowo resztę wody z mlekiem. Ciasto zagniatać ok 5 min i odstawić w ciepłe miejsce na około 1 godzinę. Rozwałkowac na placek grubości około 6 mm. Uzupełnić placek o dodatki i piec 20 min w temperaturze 180 stopni.
______________
poker na automatach

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 lutego 2016, 23:44

Zgadzam sie: good 0 bad

też tak robiłem wyszedł zakalec suchy twardy i nie smaczny te wasze przepisy to o kant h obić nie dasz chemi to nic z tego nie bedzie taka jest prawda ulepszacze robią swoje a bez nich marnujesz tylko składniki

Zgłoś | Cytuj | Link

3 kwietnia 2017, 15:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Polacy lubią grube ciasto a we włoszech podobno bardziej popularne jest to cienkie, które zreszta i ja sam też wolę.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 lipca 2017, 10:18

Zgadzam sie: good 0 bad

A to ja właśnie wolę cienkie ciasto. Teraz Polacy się do takiego przekonują.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2017, 14:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Aby ciasto do pizzy się udało potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia mąka i dbałość o proporcje składników. Polecam przepis na pizzę neapolitańską Petera Reinharta. Ciasto zawsze wychodzi bardzo dobre.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 sierpnia 2017, 14:15

Zgadzam sie: good 0 bad

A możesz podać konkretny przepis? Chętnie bym go wypróbowała.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 237

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >