jak duży zbiornik na deszczówkę?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

21 października 2008, 18:51

Zgadzam sie: good 0 bad

witam, chcemy zbierać wodę z dachu do zbiornika; woda z niego ma nam służyć do podlewania ogrodu
dach 300 metrów kwardatowych; jak duży powinien być taki zbiornik? 10 m sześciennych, a może 20??

i jeszcze jedno - hydraulik proponuje wykorzystanie tej deszczówki do wykorzystania w spłuczkach wc
jakaś rura i mała hydropompa
czy ktoś to ma?
czy warto?

bo przecież niby oszczędność wody, ale z drugiej strony pompa też ma jakiś pobór prądu, a prąd tani nie jest

zatem...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 czerwca 2010, 15:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Raczej 10m3, a co do celu zakładania tego zbiornika to myślę, że to nie ma sensu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 sierpnia 2014, 01:44

Zgadzam sie: good 0 bad

A czemu chcecie, aby tylko woda deszczowa z dachu była wykorzystywana? Przecież można poszerzyć takie przedsięwzięcie za jednym kosztem. Taka woda może przecież też służyć do podlewania ogrodu czy też do innych celów. Warto się nad tym zastanowić.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 listopada 2014, 13:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Deszczówka to fajna sprawa jest – można faktycznie sporo zaoszczędzić na przykład na podlewaniu ogrodu. Fajne zbiorniki na wodę deszczową wypatrzyłem w http://www.zbiorniki.szczecin.pl/ - całkiem przydatna rzecz na działkę, gdzie faktycznie czasem sporo wody do podlewania idzie.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lutego 2015, 13:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik justyna85 napisał: Raczej 10m3, a co do celu zakładania tego zbiornika to
myślę, że to nie ma sensu


Nie ma sensu? Pomijając cele pro ekologiczne przecież to jest czysta oszczędność jak nie podlejesz roślin to Ci padną, a deszczówkę można gromadzić w prosty sposób. Ostatnio sami przymierzaliśmy się do zakupu zbiornika na deszczówkę w Aquatechnika mają spory wybór więc można sobie ewentualnie porównać ofertę - http://www.aquatechnika.com.pl/ najważniejsze to dobrze zamontować taki zbiornik, żeby zbierał wodę z możliwie dużej powierzchni. U nas to dodatkowa oszczędność bo wprowadzi podatek od deszczu więc jak zbieram do zbiornika to nie płacę, a jak idzie w kanalizę to płacę, od polskie prawo :-)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 kwietnia 2015, 11:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak naprawdę zależy to od producenta oraz zapotrzebowania. Trzeba to skonsultować już na etapie projektu domu. Tak robiłem ja i moi znajomi, którzy korzystali z usług firmy Adah. W Jeleniej Górze nie ma dużo firm, które mają pojęcie o tym temacie. A sprawa nie jest taka prosta, jak się wydaje.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 sierpnia 2015, 22:32

Zgadzam sie: good 0 bad

czy ktoś z was ma moze zbiornik od www.zbiorniki.szczecin.pl ? są godne polecenia?

Zgłoś | Cytuj | Link

16 grudnia 2015, 23:36

Zgadzam sie: good 0 bad

ja mogę od siebie powiedieć, że są godne polecenia, mam jeden na deszczówkę :)

Zgłoś | Cytuj | Link

30 października 2017, 07:08

Zgadzam sie: good 0 bad

A tak przy okazji w temacie zbiorników czy ktoś kto się dobrze zna na tym temacie mógłby mi z oferty https://www.domiwoda.pl pomóc wybrać dobry zbiornik naziemny? Bede za pomoc wdzieczny prosze pomozcie teraz duzo deszczy jest to taki zbiornik ma racje bytu

Zgłoś | Cytuj | Link

10 lutego 2019, 22:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Wielkość zbiornika powinna zależeć od Waszych potrzeb, wielkości ogrodu, tego na co chcecie przeznaczać zebraną deszczówkę. Mój ogród do małych nie należy, planuje w nim posadzić bardzo dużą ilość drzew, kwiatów, krzewów i wygospodarować też miejsce na ogród warzywny. W zwiazku z tym mój zbiornik na wodę deszczową musi być bardzo dużych rozmiarów. Lepiej zainwestować w większy zbiornik i ponosić mniejsze koszty zużycia wody w ogrodzie

Ten post był edytowany przez Jonorek dnia: 18 kwietnia 2019, 04:24
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 143 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 293 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...
  • Gdzie kupić łączniki do drewna? Liczba postów: 20 Grupa: Technologie... Moim zdaniem przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się sklepem. W takich ogólnych marketach budowlanych ciężko jest z profesjonalną pomocą przy wyb...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 625 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 240

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >